WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Вітчизняні культиватори - Реферат

Вітчизняні культиватори - Реферат

Реферат на тему:

Вітчизняні культиватори

Одна з найважливіших технологічних операцій у вирощуванні сільгоспкультур — культивація грунту. Особливо ефективне використання культиваторів у технології безполицевого обробітку грунту, застосування якої забезпечує збереження вологи, зменшення енергоємнообробітку грунту і є ефективним методом боротьби з вітровою ерозією. З огляду на подорожчання палива й часті посухи особливий інтерес виробників сільгосппродукції викликають культиватори.

В Україні культиватори виробляють:

— ТОВ "Завод Проммаш"(Краматорськ Донецької обл.);

— ТОВ НВП "БілоцерківМАЗ";

— ВАТ "Уманьферммаш";

— ВАТ "Хмільниксільмаш"

— ТОВ "ЛКМЗ" (м. Лозова Харківської обл.)

— ВАТ "Червона зірка" (Кіровоград) тощо.

Зупинимося коротко на кращих із них.

Із погляду оригінальності поєднання технічних рішень і реалізації технологічних завдань, на увагу заслуговують насамперед культиватори серії КПС-КПЕ виробництва ТОВ "Завод Проммаш", Краматорськ. Ідеологією створення цих машин є вдала спроба встановлення на одній рамі змінних стрільчастих лап. Це дало можливість широкими (410 та 500 мм) лапами культиватора КПЕ виконувати основний обробіток грунту з одночасним боронуванням і збереженням на його поверхні стерні для боротьби з вітровою та водною ерозіями, забезпечення вологозбереження й реалізації перспективного гумусовідтворюваного екофільного рільництва. Альтернативно можлива установка вузьких лап культиватора КПС (330 мм), що дає змогу використовувати культиватор для парового й передпосівного обробітку грунту з одночасним боронуванням після оранки під сівбу зернових і технічних культур. Ще однією перевагою цієї інженерної пропозиції є дворазове зниження витрат виробника на капіталовкладення. Глибина обробітку грунту забезпечується в межах 8–17 см, а якість кришення грунту за фракцією до 25 — не менше 80 мм.

Базовими зразками культиваторів серії КПС-КПЕ є КПС-КПЕ-7 і КПС-КПЕ-9,5.

Культиватор складається із середньої рами, лівого й правого крил, механізмів повороту крил, механізмів підйому середньої рами та бічних крил у транспортне положення, робочих органів (гряділів), опорних коліс, зчіпки з талрепом, гідросистеми, механізмів регулювання глибини обробітку, а також високозубової борони.

Середня рама є основною несучою частиною культиватора і являє собою зварну конструкцію прямокутної форми, виготовлену із труб перерізом 100x100 мм. До двох поздовжніх балок приварені упори коліс із різьбовими втулками, в які вгвинчуються регулювальні гвинти, призначені для встановлення глибини культивації.

До середньої рами шарнірно приєднані ліве й праве крило, кожне з яких містить безпосередню раму крила, ходову частину та механізм регулювання глибини обробітку.

Механізм повороту крил призначений для їх опускання в робоче або підйому в транспортне положення. Він складається з двох гідроциліндрів, які з'єднують середню раму й бічні крила. Після підйому крил у транспортне положення вони фіксуються спеціальною гвинтовою стяжкою (для культиватора КПС-КПЕ 7.1) або за допомогою фіксуючих пальців (для культиватора КПС-КПЕ 9.5).

Механізм підйому середньої рами та бічних крил призначено для переведення культиватора із робочого положення в транспортне або навпаки. Механізми розміщені в трьох місцях: один — на середній рамі та два — на рамах крил.

Механізм підйому культиватора на рамі складається з вала з двома важелями, в яких встановлено осі коліс і гідроциліндра, що надає руху механізму. Фіксація гідроциліндра в транспортному положенні здійснюється за допомогою спеціального гвинтового упора.

Зчіпка слугує для приєднання культиватора до трактора. Це металоконструкція, на якій встановлено талреп, колектор для гідророзводки та від'ємна серьга.

Високозубова борона призначена для подрібнення, розпушування й вирівнювання грунту під час культивації. Водночас вона вичісує бур'яни. Борона складається з трьох секцій. Кожна секція містить дві балки, що несуть на собі по дві щоки, до яких прикріплено безпосередньо раму борони зі скребками.

Обидва варіанти оснащення культиватора (КПС-КПЕ) — на одній і тій самій конструкції рами, різняться вони лише начіпкою гряділів. Культиватор може бути використаний як паровий КПС під час начіплення на нього гряділів із лапами з шириною захвату 330 мм і призначений для парового й передпосівного обробітку грунту з одночасним боронуванням після оранки під висів зернових і технічних культур.

Культиватор може бути використаний як важкий КПЕ під час начіплення на нього гряділів із лапами з шириною захвату 410 або 500 мм і призначений для основного й передпосівного обробітку грунту з одночасним боронуванням із збереженням на поверхні стерні й інших пожнивних решток для боротьби з вітровою та водною ерозією і збереження вологи.

Культиватори серії КПС-КПЕ випускають у таких модифікаціях:

— КПС-КПЕ 6,6Р4, КПС-КПЕ-7ДР4, КПС-КПЕ 7,4Р4, КПС-КПЕ 8,1Р4, відповідно, культиватори типу КПС і КПЕ із шириною захвату 6,6; 7,1; 7,4 і 8,1 м із чотирирядним розміщенням робочих органів;

— КПС-КПЕ 8,ЗР4 К2, КПС-КПЕ 9,5 Р4К2 культиватори типу КПС і КПЕ із шириною захвату, відповідно, 8,3 і 9,5 м із чотирирядним розміщенням робочих органів зі спареними колесами рами середньої.

Всі вони мають здебільшого однакову будову й різняться тільки деякими конструкційними особливостями.

Спосіб агрегатування культиваторів із тракторами — напівпричіпний.

Чотирирядне розміщення робочих органів виключає забивання стояків, а збільшене перекриття лап (до 200 мм для лап КПЕ) забезпечує суцільне підрізання бур'янів. Слід відзначити характерну особливість високозубової борони: вона не забивається пожнивними рештками та бур'янами ( процес періодичного самоочищення завдяки підйому зубової секції на рухомих важелях).

Культиватор КПС-КПЕ 9,5 різниться лиш іншою шириною захвату (9,5 м) і встановленням спарених коліс на ходовій системі для зменшення питомого тиску на грунт і конструкційними особливостями переведення із робочого положення в транспортне.

За результатом випробувань в УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого встановлено, що універсальні широкозахватні культиватори серії КПС-КПЕ якісно й надійно виконують технологічний процес.

Культиватор начіпний КН-3.8-12 виробництва ТОВ НВП "БілоцерківМАЗ" призначений для суцільного та передпосівного обробітку грунту, а також догляду за парами. Культиватор складається з рами, на якій у два ряди розміщено робочі органи (лапи на стійках); двох опорних котків із гвинтовими механізмами регулювання; начіпки; граблини; запобіжного механізму робочих органів. Під час переміщення по полю стрільчасті лапи культиватора заглиблюються в грунт і подрібнюють його та водночас підрізають кореневу систему бур'янів. Пружинна граблина, яка додатково розпушує, вирівнює оброблюваний шар грунту, а також очісує підрізані бур'яни, розміщена за робочими органами культиватора. Опорні котки, положення яких регулюються за допомогою гвинтових механізмів, забезпечують відповідну глибину обробітку грунту й додатково подрібнюють грудки у верхньому шарі грунту.

Культиватори парові начіпні КПН-4 та КПН-8 виробництва ВАТ "Уманьферммаш" призначені для суцільного обробітку грунту. Під час обробітку поєднують такі технологічні операції, як розпушування, мульчування, вирівнювання рельєфу поля та знищення бур'янів.

Робочими органами культиваторів є закріплені в три ряди на рамі стрільчасті лапи та ребристі котки. Стрільчасті лапи розміщені так, щоб дотримуватися перекриття сліду й підрізати бур'яни та розпушувати грунт. Ребристі котки призначені для розбивання грудочок, вирівнювання поверхні поля, а також ущільнення й коткування грунту. Культиватори різняться шириною захвату й конструкцією рами: на культиваторі КПН-4 рама цільна; на КПН-8 — з можливістю складання додатково наявних ще двох бічних крил, з'єднаних із центральною рамою шарнірно, що дає змогу під час транспортування складатися за допомогою гідроциліндрів. Для регулювання глибини обробітку грунту передбачено гвинтові пристрої для зміни положення опорних коліс відносно рами.


 
 

Цікаве

Загрузка...