WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Відродження свинокомплексу - Реферат

Відродження свинокомплексу - Реферат

Так, середня жива вага поросят у 120 діб (4 місяці) в середньому за 2002–2003 роки становить 37,4 кг за норми 37 кг, відповідно, інтенсивність використання основних свиноматок — 2 і більше опоросів за рік; середньодобовий приріст живої ваги свиней на відгодівлі — 508 і 450 г; витрати кормів на 1 кг приросту живої ваги свиней — 5,1 і 5,5–6,0 к.о. та вироблено (вирощено) свиней у живій вазі з розрахунку на 1 голову, наявну на початок року, — 100 і 124 кг і більше, що на 24% більше за норму.

Усім відомо, що інтенсивність ведення свинарства залежить від багатьох чинників, проте основний із них — раціональне використання кормів. Тому на підприємстві багато уваги приділяється підвищенню рівня годівлі свинопоголів'я. Слід відмітити, що близько 90% зернофуражу підприємство закуповує на ринках України, концкорми власного виробництва для виготовлення комбікормів становлять у середньому до 10%.

Для годівлі свиней використовують тільки комбікорми за 7 рецептами. Тут застосовують концентратний тип годівлі свинопоголів'я. Рецепти комбікормів для різних вікових груп свиней складають за допомогою власної програми, створеної на основі досвіду передових підприємств України та зарубіжжя. Раціони практично збалансовані за всіма поживними речовинами, обмінною енергією, сирим протеїном, сирою клітковиною, амінокислотами, мікро- і макроелементами.

Комбікорми виготовляють за домовленістю на Калитянському експериментальному заводі за рецептами, розробленими спеціалістами підприємства. На підприємстві впроваджено ресурсозберігаючі технології сухої годівлі, а також рідкими сумішами (комбікорму — 1 частина+вода — 3 частини). Для поліпшення якості вироблених комбікормів на комбікормовому заводі запущено лінію з введення до комбікормів соняшникової олії, а також зроблено реконструкцію цеху преміксів.

На підприємстві виробництво свинини організовано на двох виробничих дільницях: племрепродукторі (до 10 тис. голів), де утримують племінних свиней великої білої породи, ландрас та дюрок, та на промисловому комплексі, на якому розміщується до 65000 голів свиней, де від 5600 свиноматок промислового стада одержують гібридне відгодівельне поголів'я (велика біла х ландрас, велика біла х дюрок та велика біла х ландрас х дюрок), які в 8,5–9 місяців досягають живої ваги 108–110 кг. Вихід м'яса при забої становить 70–72%. М'ясо характеризується відмінними смаковими якостями. Тому таке свинопоголів'я має великий попит у м'ясопереробних підприємств.

Значне збільшення обсягів виробництва свинини також великою мірою визначається організацією селекційно-племінної роботи. З урахуванням конкретних виробничих умов найперспективнішим у господарстві є розведення свиней великої білої породи та ландрас, які показали добрі результати як при чистопородному розведенні, так і при гібридизації. Для схрещування використовують чистопородних кнурів порід ландрас та дюрок, закуплених в Данії та на племзаводі "Степовий" Запорізької області.

На підприємстві працюють згідно з "Перспективним планом селекційно-племінної роботи із стадом великої білої породи на 2004–2005 роки", розробленим спеціалістами агрокомбінату за допомогою науковців Інституту свинарства ім. А.В.Квасницького УААН.

Для ремонту маточного стада тут відбирають ремонтних свинок 1:2–3. Для зміцнення кістяку та в цілому здоров'я проводять примусовий моціон кнурів на тренажері (цілорічно), а для стимуляції статевого розвитку ремонтних свинок використовують візуальний контакт їх із статевозрілими кнурами. Штучне запліднення здійснюють, коли ремонтні свинки досягають середньої маси не менш ніж 115–120 кг у віці 7,5–8 місяців.

На підприємстві на обох виробничих ділянках уже давно впроваджено штучне запліднення свиноматок. Тут освоєно новий метод взяття сперми у кнурів без штучної вагіни, а мануально. Після нього впродовж перших 30 діб супоросності їх утримують в індивідуальних станках, а потім переводять у групові станки (по 12–14 голів). На опорос свиноматок переводять за 5–6 діб до нього. На племрепродукторі через 35 діб після опоросу свиноматок забирають від підсисних поросят, і вже на 4–5 день вони приходять в охоту, і їх знову штучно запліднюють. Опороси основних та підконтрольних свиноматок проводять у свинарниках-маточниках цілорічно.

Поросят тут вирощують за такою технологією. На промисловому комплексі поросят у 40-денному віці з середньою живою вагою 8,5–9 кг відлучають від свиноматок і відправляють їх на дорощування (дільниця №4). На племрепродукторі поросят відлучають від свиноматок у 35-денному віці, залишаючи, проте, їх у їхніх станках до 60-денного віку.

Підгодівлю поросят починають з 5-ї доби їхнього життя, даючи їм смажений ячмінь та стартові комбікорми, а годівлю їх — з 10-денного віку, поступово збільшуючи кількість цих кормів.

У всіх приміщеннях на всіх виробничих дільницях дотримуються оптимального мікроклімату. Для підтримки температурного режиму на всіх виробничих дільницях, включаючи службові приміщення, працює центральна котельня, оснащена котлами вітчизняного виробництва з коефіцієнтом корисної дії (ККД) 87 відсотків.

Кормороздавання у всіх приміщеннях проводять механізовано, видалення гною — гідрозмиванням, а напування поголів'я — за допомогою автоматичних напувалок (чашкових).

Навантаження на 1 оператора на племрепродукторі у свинарниках-маточниках — 30 свиноматок і 320 поросят, на дорощуванні — 850 голів. На промисловому комплексі ці показники становлять, відповідно, 60 свиноматок і 660 поросят, 4200 і 1800 голів (на відгодівлі).

Слід відмітити, що спільним наказом Мінагрополітики України та УААН від 22 лютого 2002 року №54/17 підприємству присвоєно статус племрепродуктора з розведення свиней великої білої породи. Керівництво та спеціалісти агрокомбінату ставлять перед собою завдання вже в поточному році отримати статус племзаводу.

Чітко та злагоджено проводять лікувально-профілактичні заходи із свинопоголів'ям спеціалісти ветеринарної служби.

Велику увагу на підприємстві приділяють роботі з людьми — безпосередніми виконавцями технологічних процесів виробництва: операторами з догляду за свиноматками з поросятами, операторами із вирощування молодняку та на відгодівлі, іншими працівниками, спеціалістами та керівниками виробничих дільниць.

Заробітна плата працівникам агрокомбінату виплачується щомісяця, без затримки. Якщо у 2001 році середньомісячна зарплата на 1 працівника становила 246 грн, то в 2003 році — 405 грн, і вона зросла проти попереднього року на 84 грн, або 26 відсотків.

Підприємство своєчасно сплачує податки, боргів перед державою не має.

Тваринники і спеціалісти агрокомбінату планують уже в цьому році підвищити середньодобові прирости живої ваги свиней на вирощуванні та відгодівлі до 400 г, витрати кормів на 1 кг приросту живої ваги довести до 4,8–5 к.о. та виробити (в реалізації) не менше 10255 тонн свиней у живій вазі. Слід зазначити, що в поточному році планується одержати приплоду поросят до 130 тис. голів.

Цей досвід заслуговує на вивчення і поширення. Керівники і спеціалісти, всі працівники СВАТ "Агрокомбінат "Калита" вбачають основний шлях поліпшення свого добробуту та зміцнення економіки підприємства у розвитку галузі свинарства інтенсивним шляхом.


 
 

Цікаве

Загрузка...