WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Автомати для формування виробів із м'яса: конструкція, особливості експлуатації та обслуговування - Реферат

Автомати для формування виробів із м'яса: конструкція, особливості експлуатації та обслуговування - Реферат

По закінченні процесу заповнення оболонки шприц переміщується ліворуч і займає вихідне положення. Для центрування надходить дальша оболонка, фаршевий насос вимикається, вмикається поворот 90°, і цикл повторюється.

Аналогічне призначення мають автомати формування сосисок АФСБ-500 і АФС-1000.

Обладнання для приготування пельменів та вареників належить до формувальних автоматів. Такий автомат містить здвоєний бункер і виштовхувачі для тіста й фаршу. До їхнього складу входять також формувальний пристрій і стрічковий конвеєр із приводом. Витіснювачем тіста слугує гвинтовий шнек, а фаршу — гвинтовий шнек і ротаційний насос. Формувальний пристрій є не що інше як балон із двома підвідними трубками для тіста й фаршу. Трубка для фаршу проходить через балон наскрізь, і на виході між нею й циліндричною стійкою балона утворюється овальна щілина. Трубка для тіста проходить через цю щілину й заповнюється фаршем. Пельмені утворюються за допомогою двох або трьох штампувальних барабанів. Готові пельмені відводяться з робочої зони конвеєрною сталевою або прогумованою стрічкою.

Автомат приготування пельменів СУБ-2-67 призначено для приготування пельменів із тіста й м'ясного фаршу. Він працює безперервно за ручного завантаження тіста й фаршу в бункер. При цьому відбувається процес автоматичного й безвідходного штампування пельменів.

Під час руху конвеєрної стрічки барабани обертаються, прокочуючись за начиненими фаршем трубками для тіста, надалі штампуються пельмені, які на підкладній дошці вкладаються в чотири ряди. Клітинки барабана мають розділяючі та зліплювальні поверхні. За натискування штампів на трубку для тіста, яка заповнена фаршем, відбувається відтіснення його по клітинках, і звільняється місце для зліплювання й розділення пельменів. За дальшого натискання штампів пельмені заліплюються. Розділювальна поверхня продавлює тісто наскрізь, утворюючи проміжки між пельменями.

Попереду штампувальних барабанів установлено бункер для борошна. У ньому розміщено отвори, через які на трубки тіста з фаршем, що проходять під ним, висипається борошно. Це запобігає налипанню пельменів на клітинки барабанів. Борошно розрівнюють двома гумовими планками, закріпленими на бункері. Кількість борошна, яку подають, регулюється шиберами, а борошно та часточки тіста, що прилипли до барабана, очищають щітки, встановлені на вилці. Управляють автоматом за допомогою пульта.

Відповідні бункери заповнюють тістом і борошном та регулюють їхнє подавання. Потім завантажують фарш, фіксують масу пельменів і співвідношення в них тіста й фаршу. Подавання фаршу змінюють обертанням маховичка варіатора швидкості, а подавання тіста регулюють гвинтами, які встановлено на трубках для тіста.

Автомат П6-ФПВ має конструкцію, подібну до автомата СУБ-2-67. Але він продуктивніший, що пов'язано із наявністю трьох барабанів для штампування пельменів. Для підприємств малої потужності випускають автомати з одним барабаном, які мають меншу продуктивность. Їх можна встановити на столах.

Агрегат для приготування пельменів і вареників Л5-ФАП призначено для штампування пельменів із м'ясним фаршем і вареників із картопляною, сирною, рибною та іншими начинками. Агрегат складається зі станини з бункерами для тіста та фаршу, конвеєра, механізму штампування пельменів, приладу для просівання борошна, формувальної головки та пульта управління. Технічну характеристику автоматів для виробництва пельменів наведено в табл. 3.

Останнім часом широкого застосування набули зарубіжні автомати для виробництва пельменів. Наприклад JGL 120; JGL 135 (китайського виробництва), призначені для приготування пельменів із м'ясною і змішаною начинкою (з м'яса та овочів), просто овочів та іншими начинками. Основні вузли подають тісто, фарш, формують пельмені. Під час роботи тісто завантажують у бункер і за допомогою шнека подають до виходу, утворюючи тістову трубку, яку потім заповнюють фаршем, а формування пельменів відбувається на спеціальних формувальних вальцях. Автомати мають такі технічні характеристики, як: продуктивність — 110–140 кг/год.; вага пельменів — 15–20 г; діапазон регулювання — 15–20 шт. І різняться за конструктивними ознаками.

Пельменна лінія D 540 N. Пельменні лінії повторюють процес домашнього (ручного) виготовлення пельменів. Екструдер, або тістокачальна машина, забезпечує безперервне замішування і розкачування тіста. У формувальній машині тісто докачується і подається до формувальної матриці, де з нього робляться заготовки, в які закладається фарш, а потімі формуються пельмені. Всі електродвигуни оснащено частотними перетворювачами (HITACHI ) для безступеневого регулювання швидкості роботи машини та плавного регулювання кількості циклів за хвилину. Фотоелемент регулює провисання тістового полотна й забезпечує синхронну роботу тістокачальної і формувальної машин.

У пельменній лінії для приготування якісних пельменів із борошна м'яких сортів (хлібопекарської) у технологічному процесі за продуктивності близько 250 кг/год рекомендують застосовувати екструдер, який забезпечує ширший діапазон регулювання товщини тістового полотна, унеможливлює процес його пересихання та забезпечує високі показники густини й еластичності тіста. Лінію можна доукомплектувати тістокачальною машиною.

Завдяки технологіям P. Dominioni, які реалізуються в пельменній лінії D 540 N , пельмені не злипаються, не розварюються під час приготування й мають високі харчові якості. Форми пельменів (самоліпні, манти, вареники, равіолі) залежать від виду прес-форми, яку застосовують і яка може бути легко замінена.

Автомати для переробки сировини з м'яса (виробництво ковбас, сосисок, пельменів тощо) не є складними в експлуатації та обслуговуванні, але потребують рук кваліфікованих робітників-спеціалістів. Такі машини потрібно утримувати в чистоті, особливо ті частини, які дотикаються до харчових продуктів. Під час їхньої експлуатації здійснюють періодичне обслуговування відповідно до регламенту: через кожні 35 годин роботи перше і через 120 годин — друге.

Ремонти виконують на вимогу. Трудомісткість умовного ремонту для машин з переробки м'яса становить 54 люд./год. Ремонти полягають у заміні спрацьованих частин новими або відновленими. Для відновлення деталей машин і автоматів із виготовлення м'ясних продуктів можуть бути застосовані лише матеріали, які відповідають вимогам щодо застосування матеріалів, які дотикаються до харчових продуктів. Ремонт цих машин здійснюють вузловим і агрегатним методами, а відновлення важливих частин здебільшого робочих органів виконують на спеціалізованих ремонтно-обслуговуючих підприємствах, які мають відповідне технологічне обладнання.


 
 

Цікаве

Загрузка...