WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Автомати для формування виробів із м'яса: конструкція, особливості експлуатації та обслуговування - Реферат

Автомати для формування виробів із м'яса: конструкція, особливості експлуатації та обслуговування - Реферат

Реферат на тему:

Автомати для формування виробів із м'яса: конструкція, особливості експлуатації та обслуговування

Машини для формування виробів із м'яса вибирають, виходячи з ухваленої схеми виробництва відповідного продукту. При цьому звертають увагу на те, щоб технологічне забезпечення здійснювала якнайменша кількість обладнання за максимального коефіцієнта його завантаження.

Машини для формування виробів із м'яса вибирають, виходячи з ухваленої схеми виробництва відповідного продукту. При цьому звертають увагу на те, щоб технологічне забезпечення здійснювала якнайменша кількість обладнання за максимального коефіцієнта його завантаження.

Сировина для виробництва виробів із м'яса належить до пластично в'язких продуктів. Основним принципом роботи машин і формувальних апаратів є витіснення певного об'єму сировини та надання їй певної форми за заданої маси. До того ж, принципів роботи формувальних машин і засобів є чимало. Машини для формування ковбас. Окрему групу обладнання для переробки м'яса становлять спеціальні автомати для формування ковбасних виробів із виготовленням оболонки з рулонного матеріалу, що є цінним у сучасних умовах для виробників такої продукції. Залежно від напряму подавання фаршової маси, розрізняють вертикальні та горизонтальні автомати з виробництва ковбасних виробів. Чи не найкращими з таких автоматів за своїми робочими характеристиками є Л5-ФАЛ і М1-ФУ-2Р для формування варених ковбас та автомат М1-ФУ-2Т для ліверних. Для формування сосисок — АФС-1000, АФСБ-500 тощо.

Автомат Л5-ФАЛ призначено для формування ковбас у двошарову оболонку з целофанової стрічки для наповнення її фаршем, формування ковбасного батона, виготовлення скріпок і накладення їх на кінці батона та автоматичного розділення їх один від одного завдяки розрізанню шийки між ними. Цей автомат складається з механізму подавання й вакуумування фаршу, утворення оболонки та накладання маркувальної стрічки, знімання оболонки, подавання ковбасного батона, утворення й накладання скріпок, рами, електромеханічного приводу, системи пневмокерування та електрошафи.

Для утворення двошарової оболонки розроблено механізм, в якому целофанова стрічка завширшки 32020 мм проходить через спеціальний формоутворювальний засіб, перетворюючись на трубчасту. При цьому на неї накладається маркована стрічка завширшки 353 мм із зазначенням найменування виробу й другий шар завширшки 15010 мм (зовнішня оболонка). Ця оболонка утворюється навиванням за спіраллю обертання центральної головки із бобиною целофанової стрічки навколо поздовжньої осі. Утворена оболонка переміщується за цівкою з допомогою двох гумових роликів, які обертаються синхронно із центральною головкою. Неперервна оболонка наповнюється фаршем із двошнекового шприца, який має бункер для завантаження автомата фаршем. Передавальним механізмом є варіатор, який регулює продуктивність шприца залежно від якості та виду фаршової маси.

Наповнену оболонку конвеєр подає до механізму фіксації кінців батона скріпками, де відбувається його перетискання, фіксація й розрізання на окремі частини. Привід цього механізму здійснюється за допомогою двох гідроциліндрів, а готовий ковбасний батон надходить у контейнер.

Автомат М1-ФУ-2Р призначено для формування ковбас з утворенням оболонки з повіденової стрічки під час накладення фіксуючих скріпок на кінці батона. На ньому виготовляють батони масою від 400 до 1000 г з усіх видів фаршу. Автомат складається з піднімальника-завантажувача, машини для формування ковбас та обертового стола.

Машина для формування ковбас містить з'єднані трубою кліпсатор і наповнювач. Піднімальником-завантажувачем фаршова маса подається в бункер машини, з якого лопатним насосом переміщується трубою в оболонку. Вакуумування ковбас відбувається в шнековому подавачі, а оболонка зварюється за допомогою високочастотного нагрівача. Батони фасуются, скріплюються скріпками з алюмінію та відводяться на стіл, що обертається.

Автомат М1-ФУ-2Т призначено для формування ліверних ковбас із утворенням оболонки з повіденової стрічки та накладення металевих скріпок на кінці батонів. Цей автомат можливо використовувати самостійно, а також у складі лінії для виробництва ліверних ковбас В2-ФЛЛ. Він складається з дозатора, рукава-утворювача, зварювального пристрою механізмів протягування, витискання й згинання скріпок, головного приводу, блоку катушок, пристрою для зварювання пластмас, трапа й конвеєра.

Плівка завширшки 200 мм змотується з рулону через напрямні ролики та надходить до рукавоутворювача, яким скручується в рукав. Краї плівки накладаються внаклад і зварюються високочастотним нагрівальним пристроєм. Фарш завантажується в бункер, а з нього шнеком спрямовується до витіснювального дозатора й парою шестерень трубою постійно наповнює оболонку, кінець якої затиснуто скріпкою. Механізм видавлювання витісняє фарш із рукава в зоні накладення скріпок і відділяє наповнені батони один від одного. Конвеєр виводить батони із зони обслуговування автомата.

Ще одним потрібним для виготовлення ковбасних виробів обладнанням є автомати для наповнення фаршем целюлозної гофрованої оболонки під час виробництва сосисок (автомат В6-ФСБ) і навішування їх на приймальний пристрій. Цей автомат складається із станини, приводу, фаршевого насоса, завантажувального пристрою, пристрою для перекручування та видавання сосисок, пристроїв для навішування й приймання, електрообладнання та установки для подавання фаршу.

Фаршевий шестеренний насос слугує для подавання фаршу в трубу для шприцювання. До нагнітального отвору насоса прикріплено тримач із двома отворами для шприцювальної трубки та штовхач, які можуть переміщуватися в них по дотичній до нагнітальної камери фаршевого насоса. Трубка має отвір, який збігається з нагнітальним вікном насоса за крайнього положення трубки. У цій позиції фарш нагнітається в оболонку, яка надіта на трубку для шприцювання. В разі переміщення трубки у вихідне положення фарш не подається. Завантажувальний пристрій поштучно видає гофровану оболонку й центрує її з віссю шприцювальної трубки.

Установка подавання фаршу слугує для автоматичного подавання фаршу трубопроводом до фаршевого насоса автомата. Вона складається з ротаційного насоса й бункера, які змонтовано на каркасі.

Розглянемо роботу автомата В6-ФСБ. До увімкнення автомата завантажувальний пристрій заповнюють гофрованою оболонкою. Фаршевий насос теж вимкнуто, а шприцювальна трубка займає крайнє ліве положення, одна оболонка перебуває в притиснутому положенні. Під час увімкнення автомата вмикається електродвигун, який запускає пристрій для перекручування й видавання сосисок, навішувальний пристрій і вертикальний вал фаршевого насоса. Оболонка центрується, й шприцювальна трубка зміщується праворуч. За умови, що шприцювальна трубка займе крайнє праве положення, вмикається фаршевий насос — оболонка нагнітається фаршем, перекручується, відмірюється потрібна довжина, й видаються готові сосиски.


 
 

Цікаве

Загрузка...