WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Інтегрована система захисту цукрових буряків - Реферат

Інтегрована система захисту цукрових буряків - Реферат

На полях, сильно засмічених насінням бур'янів, вносять грунтові гербіциди: проти однорічних дводольних — Пірамін-Турбо, Ленацил Бета, Голтікс; проти однорічних злакових — Дуал Голд, Фронтьер Оптіма та їх аналоги.

Для визначення норм витрати грунтових гербіцидів враховують наявність гумусу та ємність поглинального комплексу грунту на кожному полі.

Вимоги щодо виконання агрозаходів: коригування зональної інтегрованої системи захисту на кожному полі окремо. Доведення шару грунту 0–4 см до дрібногрудкуватої структури. Грунтові гербіциди вносять наземними штанговими обприскувачами з витратою робочої рідини 300–400 л/га. У разі потреби (недостатня зволоженість поверхневого шару грунту) гербіциди загортають на глибину 1–3 см, що підвищує їхню ефективність на 10–20%.

У квітні — першій декаді травня під час проведення сівби буряків — заходи проти комплексу шкідників сходів, коренеїда, комплексу бур'янів. Дотримання оптимальних для зони строків сівби.

Норми висіву насіння планують залежно від потенційного ступеня загрози шкідливих організмів:

за слабкої — 1,2–1,5 посівні одиниці інкрустованого насіння;

за середньої — 1,6–2;

сильної — > 2.

Глибина загортання насіння: за достатнього зволоження — 2,5–3,5 см; за підсушеного поверхневого грунту — 3,5–4,5 см.

Вимоги щодо виконання агрозаходів: підвищення польової схожості насіння, зменшення терміну сівба-сходи. Орієнтація на отримання кінцевої густоти рослин — 100–110 тис. шт./га. Рівномірна глибина загортання всіма сошниками. За групової сівби — однаково на всіх агрегатах. Завершення сівби на одному полі за 2–3 дні. Одночасність і рівномірність сходів.

У квітні-травні у фазі проростання насіння — сходи проводити засоби боротьби проти коренеїда, однорічних бур'янів. За умов затяжної прохолодної весни та випадання значної кількості опадів через 4–5 днів після сівби в разі потреби (довжина проростків буряків не повинна перевищувати 1 см) для знищення щільної кірки провести боронування посівів. За такої операції захисна дія грунтових гербіцидів знижується.

Вимоги до виконання агрозаходів: розпушення поверхневого шару (0–3 см), поліпшення доступу повітря до проростків, підвищення їх опірності до збудників коренеїда; знищення проростків бур'янів у фазі білої ниточки.

Наприкінці квітня — у травні. Сходи — поява 2–3-х пар листків. Проти масових сходів бур'янів: однодольних, дводольних та злакових — вчасне застосування системи гербіцидів (по сім'ядолях — двох парах листків) 2–4-х послідовних обприскувань: Бетанал Експерт, Бетанес та їх аналоги; для підсилення дії на сходи бур'янів застосовувати бакові суміші перших з Карібу +Тренд-90, Голтікс, Пірамін+ Турбо та ін. Проти однорічних злакових за появи у них 3–6 листків проводять обприскування грамініцидами (Зеллек-Супер, Тарга Супер, Центуріон чи їх аналогами). У разі потреби до грамініцидів додають протидводольні препарати. Проти пирію повзучого, свинорию пальчастого — обприскування рослин в осередках за наявності 3–5 листків (за висоти 15–20 см у пирію) грамініцидами (Зеллек-Супер, Центуріон та інші або їхніми аналогами). Проти осоту польового, будяка польового обприскування проводять за наявності в бур'янів фази розетки (8 листків — до початку формування генеративного пагона) Лонтрелом-Грант, Лонтрелом-300 або їхніми аналогами. Проти довгоносиків, блішок, щитоносок, бурякової крихітки; однорічних і багаторічних бур'янів — за появи шкідників у загрозливій чисельності на крайових смугах, в окремих осередках або на всьому полі крайові смуги (40–60 м) осередки чи все поле обприскують інсектицидами; міжряддя розпушують (за наявності щільної грунтової кірки, коли щільність грунту перевищує 1,2 г/см3).

Вимоги щодо виконання агрозаходів: не допускати запізнення із застосуванням гербіцидів, особливо проти дводольних видів, оскільки у фазі більше 4-х листків у них зростає стійкість. Обприскування проводять наземними штанговими обприскувачами з витратою робочої рідини — 200–250 л/га. Грамініциди застосовують на посівах буряків незалежно від фази розвитку рослин буряків. У разі застосування лонтрелів рослини буряків повинні мати не менше 4-х листків. Забезпечення повного збереження сходів, утримання поверхневого шару грунту (до 4 см) в розпушеному стані.

Наприкінці травня — в червні — три пари листків-змикання листя в рядках проводять заходи проти довгоносиків, бурякової попелиці, бурякових мінуючих мух, мінуючої молі, лучного метелика, совок; церкоспорозу. Знищення довгоносиків слід провести до відкладання самицями яєць, у т.ч. на посівах токсикованих через обробку насіння. Проти попелиці, мінуючих мух — обприскування краєвих смуг (40–60 см) при заселенні 15% рослин. Проти лучного метелика застосовують біопрепарати в період виплодження гусені або піретроїди, фосфорорганічні чи їх суміші в половинних нормах витрати. Проти совок застосовують обробки за появи гусениць I–II віків. Найефективніші при цьому мікрокапсульовані препарати (Парашут, Карате Зеон) і суміші (Нурел Д) з тривалим захисним ефектом.

Вимоги щодо виконання агрозаходів: вчасна оцінка ступеня загрози і застосування потрібних пестицидів. За високих денних температур (>20°С) обробки проводять у вечірні та нічні години. Вчасна оцінка ефективності: в разі потреби проводять повторні обробки. Ефективніша штангова апаратура.

У липні-серпні — змикання листя в міжряддях — ріст коренеплоду — проти комплексу шкідників, збудників хвороб, бур'янів варто провести міжрядні розпушення за надмірного ущільнення й запливання грунту, застосувати інсектициди проти шкідників, посилений захист листкового апарату від хвороб листя, боротися з бур'янами.

Вимоги щодо виконання агрозаходів: утримання посівів без бур'янів, вчасне застосування фунгіцидів та інсектицидів.

Проти шкідників: бурякової попелиці, мінуючих мух, мінуючих молей, лучного метелика, кореневої попелиці, личинок хрущів, довгоносиків. За появи шкідників листя проводять обприскування посівів, дотримуючись вимог, що рекомендовані проти першого покоління совок, молі, лучного метелика. Рівномірне покриття поверхні рослин з витратою рідини не менше 300 л/га. Робота у вечірні години.

Проти хвороб: церкоспорозу, борошнистої роси, фомозу, іржі, вірусної жовтяниці, мозаїки, фузаріозної гнилі коренеплодів — посилена увага до захисту листкового апарату від збудників хвороб плямистостей листя, що можуть знизити врожайність на 30–40%, а цукристість — на 3–5%. Вчасна система обробки рослин фунгіцидами залежно від тривалості захисної дії: для контактних препаратів повторні обробки через 10–12 днів, системних — 18–20 днів, чергуючи фунгіциди з різними механізмами дії. В зоні поширення вірусних хвороб (жовтяниці, мозаїки) до фунгіцидів додають інсектициди на основі диметоату.

Утримання посівів в чистому від бур'янів стані. Рівномірне покриття рослин робочою рідиною з витратами не менше 300 л/га. Робота у вечірні години.

У вересні — передзбиральний період — проти гнилі коренеплодів, грунтоживучих фітофагів (коренева попелиця, бурякова нематода тощо), бур'янів — передзбиральне обстеження посівів на заселеність грунтоживучими фітофагами та ураженість кореневими гнилями коренеплодів. Прийняття рішення щодо черговості збирання врожаю.

Вимоги щодо виконання агрозаходів: коренеплоди, сильно пошкоджені грунтоживучими фітофагами, уражені гнилями, не можна кагатувати, їх потрібно відправляти на переробку.

У вересні-жовтні — перед збиранням урожаю — проти кагатної гнилі коренеплодів. Захист коренеплодів від механічного пошкодження, прив'янення, підморожування, що спричиняє розвиток кагатної гнилі. Закінчити збирання треба до настання заморозків.

Вимоги щодо виконання агрозаходів: акуратно управляти збиральною технікою, викопані коренеплоди негайно вивозити на завод чи вкладати в тимчасові кагати, вкривати землею.

У грудні-березні — зимове зберігання маточних коренеплодів. Проти кагатної гнилі — догляд за кагатами маточних коренеплодів (регулювання температури, захист від підморожування, вчасне вибирання підгнилих коренеплодів).

Вимоги щодо виконання агрозаходів: підтримування температури в кагатах у межах 1...3°С. Не допускати осередків із кагатною гниллю.


 
 

Цікаве

Загрузка...