WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Інновації механізації заготівлі та приготування кормів - Реферат

Інновації механізації заготівлі та приготування кормів - Реферат

Розроблений у ННЦ "ІМЕСГ" ребристий рекатер, призначений для якісного подрібнення кукурудзяної маси на силос, зерносінажу та зернових на зелений корм. Зокрема, під час збирання люцерни у фазі бутонізації або подібних бобових ребристий рекатер дає пастоподібну масу, яку охоче поїдають свині. Він встановлюється на серійні кормозбиральні комбайни КСС-2,6, КСК-100, Є-28 та КПІ-2,4, замість гладеньких піддонів подрібнювальних барабанів, протягом одного робочого дня без заміни решти деталей і вузлів. Конструкція захищена двома патентами України на винахід і корисну модель. У процесі багаторічної виробничої перевірки одержано позитивні відгуки користувачів. Застосуванням ребристих рекатерів досягається: зменшення втрат корму під час згодовування до 40%, економія палива завдяки збільшенню завантаженості транспорту 0,15 кг/т, підвищення надоїв або приросту ВРХ до 20%, економія концентрованих кормів до 40%, зменшення площ посівів кукурудзи на силос на 30% та обсягів силососховищ на 25%, зменшення кількості рядів ножів на барабані до 3, підвищення продуктивності комбайнів до 20% (порівняно з короткою різкою), зменшення питомих енергозатрат і металомісткості комбайнів, порівняно із зарубіжними аналогами, на 20–30% і коштів на закупівлю дорогих зарубіжних комбайнів — до 20 разів. Обладнання виправдовує себе після заготівлі 300 т силосу. Вартість ребристого рекатера — 3 тис. грн.

У сучасних кормозбиральних комбайнах застосовують, зазвичай, подрібнювачі барабанного типу з нахиленими в площині різання ножами, що істотно ускладнює конструкцію барабана, оскільки різальна бровка ножів має бути виконана по складній еліпсній кривій. А в деяких конструкціях подрібнювальних барабанів кількість ножів сягає 48 штук. Тому виникла потреба в розробці барабана з прямолінійними ножами за одночасного збереження переваг ковзаючого різання, яке реалізовано в класичних схемах барабанних подрібнювачів. Для розв'язання цього завдання автором запропоновано запатентований удосконалений подрібнювач кормозбирального комбайна з так званим нахиленим барабаном. Подрібнювач складається з циліндричного корпуса, в нижній частині входу якого розташовано протирізальну пластину, а з протилежного боку — вихід. Усередині корпусу розміщено нахилений подрібнювальний барабан. По периферії барабана встановлені паралельно валу барабана порожнисті балки прямокутного перерізу, на зовнішньому боці яких по циліндричній напрямній закріплені болтами ножі. Болти перетинають порожнину балок. Протирізальна пластина перехрещується з віссю барабана під кутом, якщо дивитися на подрібнювач із боку входу. Цей кут має бути меншим за кут защемлення між ножами та пластиною. Протирізальну пластину доцільно встановлювати горизонтально, а барабан — під кутом до горизонту, щоб полегшити стикування подрібнювача із живильником та приводом барабана. Суміжна з ножами верхня бровка протирізальної пластини виконана криволінійною і приставлена з мінімальним зазором до циліндричного барабана. Так вдається істотно спростити конструкцію барабана та зміцнити кріплення ножів на балках барабана. Деяке ускладнення конструкції однієї протирізальної пластини переважається спрощенням декількох балок, ножів і барабана в цілому. Розроблення робочої документації на виготовлення макетного зразка вдосконаленого подрібнювача до "Козака" та його аналога "Херсонця-200" грунтувалося на таких параметрах: діаметр барабана — 600 мм; ширина барабана — 960 мм; частота обертання барабана — 1000 об./хв; кількість рядів ножів на барабані — 8; нахил барабана до протирізальної пластини — 8°. Розроблений комплект креслень переданий експериментальному виробництву ННЦ "ІМЕСГ" для виготовлення макетного зразка подрібнювача з нахиленим барабаном до експериментального комбайна "Козак" і серійного кукурудзозбирального комбайна "Херсонець-200". Розроблювана ідея експериментально перевірялася на макетному зразку, виконаному у вигляді січкарні. Отримано позитивні результати.

Для полегшення та прискорення найважчої та найвідповідальнішої операції подрібнення кормів ННЦ "ІМЕСГ" розробив малогабаритні дробарку зерна та подрібнювачі стеблових і соковитих кормів.

Розроблено принципово нову коренерізку барабанного типу, яка за потужності електродвигуна 3 кВт під час різання буряків досягла продуктивності 10 т/год завдяки застосуванню оригінальних робочих елементів та органів. За використання двигуна в однофазному режимі продуктивність зменшувалася до 5 т/год, що цілком достатньо для потреб особистих і фермерських господарств. Якість різання коренеплодів така, що подрібненою масою можна годувати курей, свиней, ВРХ та інших тварин. Простота конструкції дає змогу виготовляти розглянуту коренерізку за 1000 грн, що значно дешевше за подібні за продуктивністю та якістю роботи пристрої. Зручність в експлуатації та простота в обслуговуванні довершують переваги запропонованої коренерізки.

Розроблене сімейство дробарок зерна містить трифазну модифікацію ДВРЗ-3 з продуктивністю 1 т/год, потужністю електродвигуна 5,5 кВт і вартістю 1500 грн, ДВРЗ-2 з продуктивністю 0,5 т/год і потужністю 3 кВт і зручну в експлуатації однофазну модифікацію ДВРЗ-1. За конструкцією вони прості, надійні в експлуатації та дешевші за аналоги в 1,5-2 рази. Якісна дерть виробляється для свиней, корів і птиці. Вміст не рекомендованої наукою пилоподібної фракції не перевищує 5%, чим запропонована дробарка вигідно різниться з безрешітними, де цей показник сягає 20%. Модуль подрібнення швидко регулюється зміненням зазору між молотками й решетом або решіт із відповідними отворами. За 8-годинний робочий день однофазною дробаркою можна приготувати близько 1,6 т дерті. Варість двох останніх моделей зернодробарок — 1 тис. грн. Окрім зерна, дробарки можна використовувати для подрібнення цілих качанів кукурудзи, сіна на вітамінне борошно, молоти зерно, перець-горошок, лавровий лист тощо для харчових потреб.

Для подрібнення стеблових кормових рослин у ННЦ "ІМЕСГ" розроблено оригінальну барабанну січкарню із захищеною в Держпатенті України конструкцією. Запропоновані технічні рішення дали змогу зробити подрібнювач малогабаритним, легким за масою та елементарною кінематичною схемою приводу. За продуктивності 500 кг/год можна протягом години приготувати подрібнену масу для 5–8 корів. Вартість січкарні — 1 тис. грн. Конструкція січкарні дає змогу регулювати довжину різання в межах 4–50 см, що можна використати під час подрібнення лікарських трав і подібного для харчових потреб.

Впровадження запропонованих інновацій у сільськогосподарське виробництво України дасть змогу підняти рентабельність тваринництва на 25–30% і запобігти збитковості продукції тваринництва.


 
 

Цікаве

Загрузка...