WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Інновації механізації заготівлі та приготування кормів - Реферат

Інновації механізації заготівлі та приготування кормів - Реферат

Реферат на тему:

Інновації механізації заготівлі та приготування кормів

Збитковості тваринницької галузі України можна уникнути завдяки доплатам виробникам з боку держави або впровадженню у виробництво тваринницької продукції високоефективних новацій, що є пріоритетнішим з огляду на перспективність цього напряму в умовах жорсткої конкуренції на внутрішньому та зовнішньому ринках. Системний аналіз переконує, що найкоротшим і найефективнішим шляхом подолання збитковості тваринництва є інтенсивне збільшення обсягів та якості заготівлі кормів. Оскільки у структурі собівартості тваринницької продукції корми становлять 50–70%,то кожні 2% зменшення вартості кормів зменшують приблизно на 1,0–1,4% ціну м'яса та молока. Підрахунки свідчать, що в Україні частка матеріальних затрат під час формування ціни механізовано заготовлених кормів сягає 90–95%.

Тому в Національному науковому центрі "Інститут механізації та електрифікації сільського господарства" (ННЦ "ІМЕСГ") розробили комплекс технічних засобів для заготівлі та приготування кормів, впровадження яких підвищує рентабельність тваринницької галузі на 25–30%. Для зменшення приведених витрат на заготівлю кормів проводили науково-дослідні роботи в напрямі зменшення вартості техніки, підвищення її функціональності та якості кормів. До комплексу входять самохідний комбайн, виготовлений на вітчизняній елементній базі, підбирач-подрібнювач, косарка-граблі та вдосконалена серійна техніка. Основу кормоприготувальної техніки становить принципово нове сімейство ресурсоощадних дробарок зерна, оригінальні коренерізка та січкарня. Новизна та власність запропонованих технічних рішень захищена патентами України.

На базі серійного "Херсонця-200" ННЦ "ІМЕСГ" розробив експериментальний зразок самохідного кормозбирального комбайна під умовною назвою КЗК-150 "Козак". Самохідний подрібнювач агрегатується з адаптерами від поширеного в Україні білоруського комбайна КСК-100 та іншими подібними. Під час розробки було проведено такі вдосконалення. Завдяки демонтажу технологічного устаткування, яке задіяне під час збирання качанів кукурудзи, вдалося зменшити масу самохідного подрібнювача до 7,1 т, що істотно менше зарубіжних аналогів. Значне скорочення бази комбайна дало можливість зменшити радіус повороту до 4,5 м, а у разі потреби й розвертатись на місці. Застосування незалежних підвісок адаптерів дає змогу копіювати поверхню поля як уздовж, так і впоперек. Удосконалення привода живильних вальців і застосування патентованого рекатера створили умови для отримання якісного корму, подрібнення якого задовольняє зоотехнічні вимоги, зокрема, 96% стебел розщеплені, а зерна кукурудзи воскової стиглості подрібнені. Перенесення паливно-мастильних баків назад збільшило огляд із кабіни, довантажило задній міст, зменшило довжину трубопроводів на 30 м, поліпшило доступ до подрібнювача комбайна. Експериментальний зразок комбайна успішно пройшов заводські випробування і сягнув продуктивності на збиранні кукурудзи воскової стиглості 70 т/год, що на 27% більше, ніж показники аналогів, завдяки застосованим енергоощадним конструктивно-технологічним рішенням. Кращими виявились й інші показники. Планується на базі цього зразка випускати типоряд комбайнів із потужністю вітчизняних двигунів 147, 186 і 220 кВт, як це роблять провідні зарубіжні фірми "Клаас", "Кейс" тощо. На сьогодні за замовленнями господарств виготовлено п'ять кормозбиральних комбайнів, якими заготовляються потрібні стеблові корми. ННЦ "ІМЕСГ" може на замовлення переобладнувати "Херсонці-200", яких в Україні близько 7 тис. і які часто не використовуються за призначенням, на кормозбиральні комбайни безпосередньо в господарствах (як із збереженням кукурудзозбиральної технологічної частини комбайна, так і без неї) за 15 тис. грн; виробляти нові комбайни за 200 тис. грн разом з ВАТ "Херсонські комбайни"; започаткувати спільне з інвестором нове підприємство з випуску таких комбайнів.

Аналіз показників типових технологій свідчить про переваги розробленої ННЦ "ІМЕСГ" заготівлі подрібненого сіна та сінажу підбирачем, створеним на базі поширених прес-підбирачів тюків ППЛ-Ф-1,6 "Киргизстан" та німецької серії С-450. Суть нової технології полягає в тому, що, замість ненадійного в'язального апарата, встановлюють пару V-подібних ножів, які розрізають шар маси на три частини із середньозваженою довжиною часточок близько 15 см. Ця маса без проблем механізовано роздається серійними кормороздавачами КТУ-10А. За такої технології приведені витрати можна зменшити до 2,8 раза. Порівняно із застосуванням КСК-100А, ресурсозатрати теж зменшаться вдвічі-втричі завдяки меншій вартості запропонованого комплексу машин. Вартість переобладнання прес-підбирачів — 3 тис. грн.

Для скошування трав у валок або врозстил є достатня кількість косарок, серійний випуск яких налагоджено у багатьох регіонах України. Широкий набір марок і конструкцій косарок містить 3 самохідні, 2 причіпні, 8 начіпних і 2 кінні. Практично Україна свої потреби в косарках може повністю забезпечити. Однак начіпні та кінні косарки — малопродуктивні, самохідні та причіпні — задорогі. Тому в ННЦ "ІМЕСГ" розроблено високопродуктивну, з розширеними функціональними можливостями (та, до того ж, з помірною ціною) 4-метрової ширини захвату ротаційну косарку з верхнім клинопасовим або ланцюговим приводом, яка після зменшення кінематичного режиму протягом години легко переобладнується за потреби в ротаційні граблі. Конструкцією передбачено її агрегатування з наявними в господарствах поширеними енергозасобами, включаючи й зернозбиральні комбайни. Вартість косарки-граблів — 15 тис. грн.

У господарствах часто виникає потреба скосити невелику ділянку трав у валок для заготівлі обмеженої кількості сіна або сінажу, а купляти спеціалізовані самохідну, причіпну або начіпну косарку з трактором — задорого. У такому разі можна використати кормозбиральні комбайни, загрегатовані з трав'яними жниварками, які постачаються в комплекті з комбайнами. Для цього привод живильно-подрібнювального апарата від'єднують, а жниварки залишають і розширюють її вихідне вікно для проходу скошеної маси під живильником і мостами комбайна. Так вчинили в сезон заготівлі кормів 2002 р. в одному акціонерному товаристві за рекомендацією науковців із ННЦ "ІМЕСГ". Для скошування трав вони використали самохідний кормозбиральний комбайн, виготовлений на базі "Херсонця-200" з адаптерами від КСК-100, зокрема, трав'яною жниваркою із шириною захвату 4,2 м. Продуктивність такого агрегату на скошуванні трав сягала 5 га/год. У такий спосіб було заготовлено близько 100 т якісного сіна з бобових трав без додаткових капітальних вкладень. Аналогічно у разі потреби можна переробляти й інші кормозбиральні комбайни. Вартість переобладнання — 1,5 тис. грн.

В Україні понад половину, а в деяких господарствах і всі 100% кукурудзяного силосу заготовляють силосозбиральними комбайнами КСС-2,6. Селянам імпонує цей комбайн простотою конструкції, ремонтопридатністю, невибагливістю до технічного обслуговування і, звичайно, доступною ціною. Єдина його істотна вада — це невідповідність якості подрібнення зоотехнічним вимогам. Втрати кукурудзяного силосу під час згодовування сягають 40%. Проте проблема легко усувається із застосуванням нового ребристого рекатера конструкції ННЦ "ІМЕСГ", який захищено п'ятьма авторськими свідоцтвами та патентами України на винахід. Переваги застосування КСС-2,6 оцінили у дослідному господарстві "Еліта" Миронівського району Київської області. І тому господарством було закуплено за 9 тис. грн три комплекти нового доподрібнювального обладнання до силосних комбайнів КСС-2,6. Перед заготівлею силосу обладнання з участю автора винаходу протягом двох робочих днів було встановлено та апробовано на комбайнах в умовах господарства. Модернізовані комбайни успішно відпрацювали на заготівлі кукурудзяного силосу весь сезон 2002 року. Основна продуктивність комбайна сягала 48 т/год за врожайності маси 360–370 ц/га та воскової стиглості зерна. Практично всі стебла розщеплені, а зерно подрібнене, що і потрібно для кращого поїдання кормів коровами. Високий темп заготівлі та ретельне трамбування маси у бетонованому сховищі потужними тракторами стали запорукою отримання близько 4 тис. т якісного силосу. Достатні обсяги заготовленого якісного корму є основою отримання 5-тисячних надоїв від кожної корови за мінімальних затрат кормів і коштів. Як свідчать розрахунки, впровадження запропонованого обладнання виправдовує затрачені кошти вже після заготівлі 300 т силосу практично за 1–2 дні роботи. Окрім усунення основного недоліку КСС-2,6 — неякісного подрібнення маси, — підсилено балку протирізальної пластини та виключено нагромадження маси на осі коліс. Перше вдосконалення виключає згинання балки та зв'язаних із нею деталей за аварій барабана, а друге — часті зупинки комбайна для очищення підтранспортерного простору. Все це підвищує експлуатаційні показники комбайна.


 
 

Цікаве

Загрузка...