WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Іванівське молоко за енергоощадною технологією - Реферат

Іванівське молоко за енергоощадною технологією - Реферат

Значною мірою підвищенню ефективності ведення галузі молочного скотарства сприяла цілеспрямована селекційно-племінна робота.

29 грудня 2005 року ПОП "Іванівське" було присвоєно статус племінного репродуктора з розведення великої рогатої худоби української чорно-рябої молочної породи. Початковим етапом формування високопродуктивної молочної череди корів слід вважати 1991 рік, коли для підвищення молочної продуктивності та поліпшення технологічних якостей маточне поголів'я стали осіменяти сім'ям голштинізованих чорно-рябих бугаїв. З часом, завдяки цілеспрямованому добору бугаїв та відбору тварин бажаного типу, в господарстві було створено високопродуктивне стадо корів.

За даними матеріалів бонітування худоби 2006 року, все маточне поголів'я, в тому числі корови, зараховано до чистопородної української чорно-рябої молочної породи, 72% поголів'я корів — до класів еліта-рекорд та еліта.

Для осіменіння корів і телиць у господарстві використовують сім'я високопродуктивних бугаїв-плідників голштинської породи канадської та німецької селекції Паром 112, Джонітер 14462, Бастіан 20-809290, Ірер 20-809235 та інших, перевірених за якістю нащадків із продуктивністю їхніх матерів 9,1–12,8 тис. кг та вмістом жиру 3,9–4,3 відсотка.

Чільне місце посідає цілеспрямоване вирощування власних ремонтних телиць від високопродуктивних корів. З першого дня народження їх утримують в індивідуальних клітках до 21 доби, потім передають у профілакторій, де теж тримають в індивідуальних клітках до тримісячного віку, а далі — в телятниках групами по п'ять-шість голів, із шестимісячного віку застосовують прив'язне утримання молодняку.

Середньодобові прирости живої маси ремонтних телиць усіх вікових груп за останні три (2004–2006) роки становлять в середньому 683 г, в тому числі за 2006 рік — 716 г. Нетелей і корів у зимово-стійловий період щодня випускають в обори на прогулянку. Протягом усього періоду вирощування ремонтний молодняк одержує збалансований раціон у такій кількості, щоб у годівниці завжди був корм високих смакових якостей, передусім сіно люцерни або конюшини та подрібнені концентровані корми (зерносуміш із пшениці, ячменю та кукурудзи). У молочний період теличкам випоюють по 400 кг незбираного молока та 600 кг соєвого молока, яке виробляють у господарстві.

Перше осіменіння ремонтних телиць практикують у 18–19-місячному віці середньою живою масою 390–400 кг. Нетелі шести-семимісячної тільності формують в окремі групи і закріплюють за кращими працівниками.

Тварини всіх вікових груп мають постійну мінеральну підгодівлю — кормову сіль та крейду.

У господарстві проводять значну роботу з роздоювання корів та первісток. На первістках — груповий роздій, а на коровах двох і більше лактацій — індивідуальний. За даними бонітування в 2006 році, до 6–7 тис. кг молока роздоєно 140 голів корів, або 48% усіх корів, які закінчили лактацію, до 7–8 тис. кг — 14 голів, або 5%. Виявили навіть двох корів (0,7%), спроможних давати 8 тис. кг і більше молока.

У господарстві заведена традиційна стійлово-табірна технологія прив'язного утримання худоби. Дійне стадо корів розміщено на двох молочних фермах: перша у с. Іванівка, де утримують 330 корів, друга в с. Лозівка, там доглядають 85 корів. На обох фермах упроваджено однозмінну організацію праці з триразовим доїнням корів у молокопровід УДМ-200 "Авангард" з охолодженням молока до температури 4°С в двох холодильниках-танкерах, закуплених у Німеччині.

Грубі, соковиті та інші корми завозять у приміщення гужовим транспортом, а до кінця поточного року буде закуплено і встановлено німецький кормороздавач "Штоль-Міксер". Концентрати (дерть горохова, кукурудзяна з добавкою пшениці та ячменю) згодовують тваринам у сухому вигляді, а макуху та мелясу замочують три-чотири години теплою водою і згодовують у рідкому вигляді (змочують сіно). Гній із приміщень видаляють гноєвими скребковими транспортерами КСН-Ф-100. Тварин напувають із автонапувалок ПА-1.

Зооветеринарні спеціалісти підприємства постійно контролюють фізіологічний стан маточного поголів'я, лікують корів від гінекологічних захворювань і проводять комплексні дослідження на субклінічні форми маститів та оперативне лікування.

Слід зазначити, що обов'язковою умовою для утримання сухостійних корів (які виділяються в родильне відділення) є вітамінізація тривітом, тетравітом та мультівіт-мінералом — чотири-п'ять разів. Сухостійним коровам згодовують сіно вволю, концентровані корми — по 3–4 кг на одну голову, при цьому в раціоні зменшують порцію силосу та сінажу.

Підсумовуючи вище сказане, можна зробити такі висновки.

Технологія виробництва молока, впроваджена в цьому господарстві, є малозатратною та енергоощадною. Це підтверджують показники виробництва молока у ПОП "Іванівське" за 2006 рік, якщо порівняти з відповідними показниками сільськогосподарських підприємств Теребовлянського району та в цілому по Тернопільській області: собівартість 1 ц реалізованого молока в "Іванівському" становить 73,05 грн, по району — 87,0, а по області — 94,3 грн; затрати праці на виробництво 1 ц молока, відповідно — 6,7 люд./год, по району — 7,5 і по області — 7,8 люд./год та ефективність його виробництва (рентабельність), відповідно — 63,3%, по району — 10,0 і по області — 10,7 відсотка.

Антон Білик із командою на досягнутому не зупиняються і планують на кінець 2007 року збільшити чисельність поголів'я молочних корів до 450 голів та підвищити їхню молочну продуктивність у середньому до 6600–6700 кг. Для цього є всі підстави, адже за перші чотири місяці поточного року середній надій молока на корову проти відповідного періоду 2006 року збільшився на 72 кг. Нині середньодобовий надій молока від корови становить 19,5 кг, що на 3,4 кг більше, ніж торік. Щодня з "Іванівського" відправляють на переробні підприємства 8,5–9,0 т молока вищого гатунку за середньою ціною 1,55 грн/кг (з дотацією). А головна мета господарників — у найближчі чотири-п'ять років створити високопродуктивне стадо в кількості 600 голів корів української чорно-рябої молочної породи з продуктивністю не менше 7 тис. кг молока в середньому від кожної корови.


 
 

Цікаве

Загрузка...