WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Іванівське молоко за енергоощадною технологією - Реферат

Іванівське молоко за енергоощадною технологією - Реферат

Реферат на тему:

Іванівське молоко за енергоощадною технологією

В умовах практично тотального спаду виробництва молока в країні все ж є господарства, де галузь молочного скотарства успішно розвивається. Наприклад, племрепродуктор "Іванівське", що на Тернопіллі, яким керує заслужений працівник сільського господарства України Антон Білик.

В умовах практично тотального спаду виробництва молока в країні все ж є господарства, де галузь молочного скотарства успішно розвивається. Наприклад, племрепродуктор "Іванівське", що на Тернопіллі, яким керує заслужений працівник сільського господарства України Антон Білик.

Приватно-орендне підприємство "Іванівське" створено в 2000 році на базі колишнього товариства власників земельних і майнових паїв "Іванівське" з центральною садибою в с. Іванівка Теребовлянського району Тернопільської області. За час, що минув відтоді, колектив підприємства разом з досвідченим керівником Антоном Івановичем Біликом зумів перетворити молочне скотарство в своєму господарстві в основне джерело стабільного надходження коштів і веде його високорентабельно.

На початок 2007 року під сільськогосподарськими угіддями було зайнято 4185 га взятих в оренду, або 99,4% загальної земельної площі. У їхній структурі рілля становить 100%, зрошуваних та осушених земель немає.

У рослинництві сільгосппідприємство спеціалізується на вирощуванні зернових і зернофуражних культур, у тому числі кукурудзи на зерно, цукрових буряків, сої та на кормовиробництві; у тваринництві — на племінному молочному скотарстві та племінному свинарстві.

Протягом останніх років підприємство стабільно виробляє в середньому близько 11,5 тис. т зернових (із них кукурудзи — 3,8 тис. т), 39,1 тис. тонн цукрових буряків, 48 т сої, 2055 т молока та реалізує на забій 215 т худоби в живій масі, в тому числі 187 т великої рогатої худоби та 25 т свиней.

Нині на фермах підприємства утримують 1215 голів великої рогатої худоби, в тому числі 415 голів молочних корів, 1141 голів свиней, серед яких 80 голів основних свиноматок, та 36 голів коней.

З часу заснування в ПОП "Іванівське" галузь молочного скотарства стало зростала. За п'ять років молочна продуктивність дійної череди корів підвищилася на 2739 кг, або на 72,1%. За 2006 рік від кожної із 360 корів в середньому надоєно по 6540 кг молока, що на 566 кг, або 9,5%, більше, ніж за попередній рік. Рентабельність молока тільки за останні три (2004–2006) роки в середньому становила 58, а в 2006 — 63,3%. Торік від реалізації молока одержали 1176 тис. грн чистого прибутку, питома вага якого становить близько 86% прибутку, отриманого від реалізації всієї продукції тваринництва, або в середньому по 3,0 тис. грн прибутку на середньорічну корову.

Звідки ж сила цієї галузі, за рахунок чого вона розвивається?

Інтенсифікацію галузі здійснено завдяки міцній кормовій базі, належній селекційно-племінній роботі, високому рівню організації праці, поліпшенню роботи з відтворення стада великої рогатої худоби, повсякденній роботі з працівниками молочних ферм та якісному ветеринарному забезпеченню.

Все це стало можливим, завдячуючи чітко налагодженій організації праці всіх ланок і підрозділів підприємства. Адже успіхи тваринників великою мірою залежать від правильного ведення рослинництва, а кормовиробництво не можна розглядати ізольовано від загальної культури виробництва. Саме з допомогою високої культури землеробства в господарстві вирішено проблему кормів.

У структурі посівних площ кормові культури в середньому за останні три (2004–2006) роки становили 30%. У структурі посіву кормових культур під багаторічні трави за цей період відводили в середньому 16,6%: під кукурудзу на силос і зелений корм — 32,3, однорічні трави — 49 та кормові коренеплоди — 2,1%. Низька питома вага багаторічних трав у структурі кормових культур пояснюється тим, що останніми роками через несприятливі погодні умови значну частину їх пересівали однорічними травами, в основному, сумішшю бобових культур — кормові боби, вика, горох та олійна редька.

У поточному році структура посіву кормових культур змінилася на користь збільшення питомої ваги багаторічних трав (це, в основному, люцерна та конюшина) — 300 га, або 30,3%. Крім того, практикується ущільнення, а саме: близько 20% посіву кукурудзи на силос і зелений корм висівають у суміші з соєю. Слід зауважити, що в балансі концентрованих кормів, які згодовують дійній череді, подрібнене консервоване зерно кукурудзи становить 32 відсотки.

Більшість кормових культур стабільно дає досить високі врожаї, і це сприяє постійному забезпеченню тваринництва високоякісними кормами потрібної структури і в достатній кількості. Так, середня врожайність зернових із 1 га за останні три роки становить 55,5 ц; сіна багаторічних трав — 43 та зеленої маси з них — 219 ц; сіна однорічних трав — 41та зеленої маси з них — 236 ц; кукурудзи на силос і зелений корм — 484 ц, кормових буряків — 475 центнерів.

З підвищенням рівня кормовиробництва зросли витрати кормів на корову до 84–86 ц к. о., а на середньорічну телицю — 23–25 ц кормових одиниць.

Останніми роками середньорічній корові за рік згодовують у середньому 3,6 ц сіна, 20 сінажу, 110 високоякісного силосу, 40 жому, 1 меляси, 13 кормових буряків та 30 ц концентрованих кормів, із них високобілкових (макуха, соя та горох) — 3 ц (10% у структурі концкормів).

У літній період, завдяки чітко розробленому зеленому конвеєру, все поголів'я худоби, крім відгодівельного поголів'я, забезпечується повністю до потреби зеленою масою, починаючи з другої декади травня до половини жовтня — двічі на добу. В зеленому конвеєрі широко використовують пожнивні посіви олійної редьки та гірчиці білої. Площі цих культур займають близько 60 га. Це дає змогу збільшити до 20–25 діб надходження зелених кормів у пізній осінній період.

Створення міцної і стабільної кормової бази (в середньому тут одержують 52–54 ц к. о. із 1 га сіяних кормових культур) стало основним і вирішальним чинником досягнення господарством досить високих показників розвитку молочного скотарства, темпи інтенсифікації якого характеризуються показниками, наведеними в таблиці:

Аналіз показників свідчить, що високорентабельне виробництво молока пояснюється насамперед високою продуктивністю корів і якістю молока, дотриманням вимог технології його виробництва, а також відносно невисокою собівартістю реалізованого молока.

Важливе значення для зниження собівартості молока має те, що у сільгосппідприємстві практично стабільні врожаї більшості кормових культур вирощують за мінімальних затрат. Так, 2004 року собівартість 1 ц силосу становила 3,24 грн, відповідно, сінажу — 6,40, сіна однорічних трав — 4,05 і зеленої маси з них — 2,05, зеленої маси багаторічних трав — 2,15, кормових буряків — 6,90 та зернофуражу власного виробництва — 27,00 грн; у 2005 році, відповідно, 3,20; 7,10; 4,15; 2,15; 2,60; 7,40 та 40,24 грн; у 2006 році — 3,11 ; 7,39; сіна однорічних трав — не було , а зеленої маси з них — 2,46; зеленої маси багаторічних трав — не було, 7,80 та 43,98 гривні.


 
 

Цікаве

Загрузка...