WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Організація праці в сільському господарстві (вирощування картоплі) - Курсова робота

Організація праці в сільському господарстві (вирощування картоплі) - Курсова робота

Продовження листа 1

Транспортування

Транспортування картоплі розпочинається із розрахунку кількості транспортних засобів (автомобілів), яка залежить від урожайності культури та продуктивності збиральної техніки, а також віддалі до сортувального пункту. Під час роботи комбайн має рухатися так, щоб зібране поле було завжди з боку комбайна, на який вивантажують бульби.

Лист 2

Машини, обладнання, пристосування та інвентар

Технічний засіб

Марка

Кількість

Призначення і характеристика

Трактор

МТЗ - 80

3

Це колісний універсальний трактор, тяговий клас – 1,4. Призначений для механізації обробітку і збирання просапних та інших культур. Він виконує роботи в агрегаті з навісними та причіпними машинами, може рухатися до 35 км/год, здатний виконувати значні за обсягом транспортні роботи.

Універсальний картоплезбирач

УКВ - 2

1

Викопує бульби з 2-4 суміжних рядків і вкладає між двома сусідніми не зібраними рядками; потім збирає 7 і 8 рядки з укладанням бульб між 5і 6 рядками. При збиранні картоплі комбінованим способом поле розбивають на ділянки. Напрям руху вибирають так, щоб зібране поле було з правої сторони.

Вогнегасник

ВП – 1,5

1

Призначений для тушіння пожежі

Відро

1

Для перенесення рідких та сипучих сумішей

Лопата

1

Призначена для очистки картоплекопача, навантаження штучних матеріалів

Продовження листа 2

Технічна аптечка

АД - 2

1

Використовується для надання термінової медичної допомоги.

Картоплезбиральний комбайн

ККУ – 2А

1

Призначений для підбору укладених бульб з 2-6 рядків після проходу універсального картоплезбирального валкоутворювача. Якщо поле дуже вогке, то ця операція здійснюється через 2-3 год. Перед початком роботи провіряють комбайн. Він досить вигідний так як дає змогу копати картоплю з двох рядків при прямому комбайнуванні.

Причеп

3

Використовують для перевезення вантажів, сільськогосподарської продукції. Він обладнаний засобами вивантаження. Це гідравлічна система, яка дає змогу вивантажувати різні матеріали за лічені хвилини.

Лист 3

Паніровка робочого місця, маршрути переміщення виконавців

Рис.1 Маршрути переміщення виконавців при комбінованому способі збору урожаю картоплі при укладанні бульб з 2 рядків.

Рис.2 Маршрути переміщення виконавців при комбінованому способі збору урожаю картоплі при укладанні бульб з 4 рядків.

Валок бульб

Валок картоплиння

Паніровка робочого місця передбачає раціональне розміщення технологічного обладнання, інвентаря, тари, визначення параметрів робочих зон. Все це повинно сприяти високопродуктивній роботі працівників, а також ефективному використанню машин та обладнання.

Продовження листа 3

В нашому випадку збиральні агрегати працюють загінним способом. Спочатку бульби збирають на першій і третій загінках. Після того, як картопля буде викопана на них, агрегат переїжджає на другу і четверту загінки. Рухаються збиральні агрегати так, щоб вивантажувальний конвеєр бункера комбайна виносив бульби у бік викопаної площі.

Аналіз паніровки робочих місць у рослинництві показує, що при точно фіксованих маршрутах затрати часу зменшуються і робота виконується більш ефективно (майже у 2 рази швидше), ніж тоді, коли всі засоби і предмети праці, а також переміщення агрегатів здійснюється хаотично.

Правильне і своєчасне переміщення агрегатів, правильна і безперебійна робота скорочує затрати праці на 20-30%в порівнянні з безладним переміщенням і постійними поломками агрегатів.

Отже, паніровка робочого місця повинна більш раціональною, а це в свою чергу призведе до значної економії затрат робочого часу.

Лист 4

Функції виконавців, методи і прийоми роботи

Основний виконавець – тракторист. Він керує трактором МТЗ -80, перевіряю роботу агрегатів, проводить технічне обслуговування машин. Він же слідкує за дотриманням правил технологічного процесу при збиранні картоплі, контролює якість вихідної продукції. При негоді проводить дрібний ремонт ввіреної йому техніки.

Методи і прийоми роботи

Метод роботи

Характерні особливості методу чи прийому роботи

Підготовка трактора

Складається із встановлення довжини обох розвалів на 5,5мм і з'єднують їх з поздовжніми тягами через прорізи. Колеса розставляють на колію 1400 мм. Тиск повітря доводять у передніх колесах до 1,7, а в задніх – до 1 атмосфер. Потім перевіряється справність усіх механізмів, агрегатів. Перевірку здійснюють відповідними інструментами, а також зовнішнім оглядом.

Для нормальної роботи дизельних тракторів їх заправляють чистим паливам, яке перед заправкою обов'язково відстоюють протягом 4-5 діб.

Переїзд в поле

До місця роботи переїзд проводиться на транспортній швидкості трактора з агрегатом найкоротшим шляхом. Трактор рухається при цьому на транспортній базі 2430 мм, а при приїзді на поле ходові колеса переставляються на робочу колію 2800мм.

Продовження листа 4

Викопування картоплі

Розпочинається після виставлення штурвалом відповідної глибини залягання картоплі та ще 2-3 см. Робота комбайна розрахована на вологість грунту в межах 6-27% для діапазону урожайності 80-500 ц/га. При цьому втрати всіх видів продукції не повинні сягати 3%. Чистота бульб повинна бути не менше 80%. Лемеші мають активні боковини, підвішені до рами елеватора, які коливаються з частотою 436 коливань за хвилину з амплітудою

12 мм.

Хід трактора

Відбувається з дотриманням таких вимог: спочатку його завести, бо трактор з непрацюючим двигуном рухатися не може. Швидкість трактора визначається опорою грунту.

Зупинка трактора

Передбачає зменшення частоти роботи двигуна з метою економії палива.

Поворот

Здійснюється на нижчій передачі на спеціальній смузі поворотів, а здійснюють його не з допомогою руля чи інших пристроїв. При заїзді в нові гони зупинитися, опустити робочі органи комбайна і перейти до ходу трактора

Лист 5

Умови праці і техніка безпеки

Виконавець

Збирання картоплі

Нормативи по окремих елементах умов праці, правила техніки безпеки при виконанні трудових процесів. Елементи естетичних умов праці в їх оптимальному вирішенні

Тракторист

На збиранні картоплі

Має вимагати виконання таких умов: температура повітря в кабіні тракториста 15-230 С. Для зниження чи підвищення температури кабіна повинна бути обладнана вентилятором або підігрівачем, а можливо і навіть кондиціонером. В кабіні повинен бути термос для питної води (t=200С), кабіна повинна бути сильно герметизована для недопущення забруднення повітря пилякою чи вихлопними газами. При виконанні робіт тракториста забезпечують спецодягом та засобами захисту. Вважається за потратив зашумленість кабіни до 70дб. Нормальним вважається освітленість в кабіні трактора близько до 70лк. Сидіння у тракторі повинно бути зручним для тракториста.


 
 

Цікаве

Загрузка...