WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Роль людського фактору в автоматизації виробництва - Реферат

Роль людського фактору в автоматизації виробництва - Реферат

Замовник при прийманні роботи заявить, що не має достатньої для роботи з таким інтерфейсом розуміння та інтуїції. Виконавець буде змушений переробляти інтерфейс доти (за власний рахунок, розуміється), поки Замовнику це не набридне.
Добре відомий трюк, побудований на неуважності Виконавця, коли останній попросту забуває розписати межі відповідальності кожної зі сторін. Іспити, приміром, відповідно ДО ДЕРЖСТАНДАРТУ 34.603-92, прийнято проводити на об'єкті Замовника, але в стандарті не зазначено явно, на чиїх технічних засобах. І ось тут у Виконавця з'являється відмінна можливість надати Замовнику власні технічні засоби або придбати їх за свій рахунок. А якщо в технічному завданні зазначені умови експлуатації технічних засобів, що виходять за рамки нормальних кліматичних умов, то Замовник одержить всі підстави змусити Виконавця провести кліматичні іспити.
"Капканів" і "засідок" у технічному завданні може виявитися нескінченна безліч.
Розробка технічного забезпечення безпосереднім Виконавцем - варіант найбільш розповсюджений. Але в даному випадку і Замовнику, і Виконавцю варто бути пильними.
При відході від ідеалізованої моделі - поверненню до життєвих реалій, положення Виконавця стає неспіврозмірно більш важким. Відповідальний за проект, будь-то директор особисто, керівник проекту і т.п., виявляється "між молотом і ковадлом". Зверху "давить" Замовник, знизу завзято спрацьовує "людський фактор". У результаті, у переважній більшості випадків, Замовник попросту "сідає на шию" Виконавця.
Розробка технічного завдання автоматизації на тендерній основі
Тендер, по своєму задуму, річ правильна, адже конкурентна основа припускає можливість вибору,придбання чогось кращого з меншими витратами.
Скасованим, на привеликий жаль розроблювачів, ОСТ 4.071.030 "Автоматизована система управління підприємством. Створення системи. Нормативи трудомісткості", на розробку технічного завдання ступеня новизни 1 приділялося 10772 нормо-години. У тижні - 40 годин, отже, розробка ТЗ займе ~ 270 тижнів у розрахунку на один виконавця. Якщо допустити, що з 1984 року виконавець навчився працювати хоча б у двадцять разів ефективніше (що сумнівно), розробка ТЗ займе 13,5 чи тижнів більш трьох місяців.
Розробка технічного завдання - задоволення не тільки працезатратне, але і не з дешевих. Коротка довідка - вартість розробки технічного завдання солідним (з першої двадцятки "профільного" рейтингу) Виконавцем обходиться Замовнику приблизно в десять-п'ятнадцять тисяч доларів, і це далеко не межа. За меншу суму солідний Виконавець працювати навряд чи стане - занадто вже великі власні витрати (оренда офісу, зарплата персоналу, податки та інше).
Перевіримо алгеброю гармонію. Множачи оклад розроблювача "середньої руки" ($1500) на тримісячний термін, одержимо вартість технічного задвання (ТЗ) у розмірі $4500. З урахуванням власних витрат вартість розробки ТЗ неминуче переборе планку в 10 - 15 тисяч доларів.
Розробка ТЗ стороннім Виконавцем
Розробка ТЗ стороннім виконавцем - явище, що зустрічається частіше і частіше. Інститут фрілансерства (free lance) постійно набирає сил. Фрілансери охоче беруться і за "дрібні", і за великомасштабні проекти. Замовник, як правило, залишається задоволений. Деяка взаємна недовіра, спочатку, характерна обом високим договірним сторонам.
Фрілансеров можна умовно поділити на дві категорій:
1. на категорію "вільних розробників";
2. на категорію "методистів".
"Вільні розробники", що нишпорять у пошуках заробітку в мережі Інтернет, утворюють мережні професійні співтовариства, відслідковують рейтинги виконавців, публікують відомості про несумлінних роботодавців і виконавців - ведуть активне мережне "життя". У середовищі "вільних стрільців" часто зустрічаються дійсні професіонали - письменники, журналісти, викладачі, науковці. До речі, більшість авторів знаходять видання, зацікавлені в їхніх публікаціях, у мережі Інтернет.
"Методисти" - менш рухлива категорія фрілансерів. "Методисти", як правило, непогано влаштовані, працюють у солідних компаніях і, у силу своїх професійних навичок, частенько виконують "місячну норму" у дуже стиснутий термін. Надлишок вільного часу вимагає заповнення - природа не терпить порожнечі. Тому фахівець, скоріше заради жвавого інтересу, ніж заради грошей, візьметься за "сторонній" проект.
При взаємодії з таким Виконавцем Замовник може бути цілком упевнений у тому, що розробка ТЗ буде виконана в його інтересах, в інтересах Замовника.
У кінцевому рахунку, рішення, кому доручити розробку технічного завдання, залишається за зацікавленим в автоматизації Керівником.
Висновок
Отже, автоматизація виробництва впливає на зменшення наявності людського фактора на самому виробництві, а з другої сторони - сам людський фактор має місце під час розробки технічного завдання та його реалізації при розробці автоматизованої системи. Тому, так чи інакше, людський фактор присутній і його слід враховувати як при розробці, так і при використанні автоматизованих інформаційних систем.
Список використаної літератури
1. Тонкощі автоматизації виробництва // Людина і комп'ютер. - 2006. - №4. - С.8-10.
2. Особливості розробки автоматизації виробництва / За ред. Сухова В.І. - К., 2004.

 
 

Цікаве

Загрузка...