WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Роль людського фактору в автоматизації виробництва - Реферат

Роль людського фактору в автоматизації виробництва - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Роль людського фактору в автоматизації виробництва"
ПЛАН
Вступ
1. Особливості людського фактору на виробництві
2. Автоматизація виробництва - як можливість зменшення впливу людського фактору
3. Людський фактор при розробці технічного завдання автоматизації виробництва
Список використаної літератури
Вступ
Час від часу в будь-якого керівника підприємства виникає нездоланне бажання автоматизувати ряд ділових процесів. Бажання керівника зрозуміле - автоматизація окремих видів діяльності дозволяє вирішити безліч організаційних проблем, які призводять до гальмування ділових процесів і, як наслідок, знижують ефективність діяльності підприємства в цілому.
Однак при автоматизації виробництва людський фактор у той чи інший спосіб проявляється і здійснює вплив як на сам процес автоматизації, так і на подальшу виробничу автоматизовану діяльність.
Людський фактор, як мінімум, виявляється в трьох іпостасях:
1. в тому, що люди - не роботи;
2. у відсутності зацікавленості "внутрішнього" виконавця;
3. у відсталості персоналу, чию діяльність передбачається автоматизувати.
1. Особливості людського фактору на виробництві
Люди - не роботи. Кожний - індивідуальний. Досвід, рівень компетенції, власні інтереси й оцінка що відбувається, особисті амбіції, настрій, симпатії й антипатії - усе перераховане впливає на хід ділових процесів підприємства.
Інтереси підлеглих та керівника можуть суттєво відрізнятися. "Націленість" на загальну задачу - забезпечити компанії прибуток, не завжди спрацьовує. Оскільки занадто вже нерівні частки "прибутку" учасників ділового процесу.
Таким чином, "командний" підхід у більшості випадків не дуже спрацьовує. Розуміючи це, підлеглий, внутрішній виконавець, прагне звести до мінімуму сферу своєї діяльності, взяти на себе якнайменше відповідальності. І мудрий керівник також віддає собі в цьому звіт.
Відсталість персоналу, чию діяльність передбачається автоматизувати, найчастіше обумовлена страхом перед звільненням.
Проблема складається в нерозумінні факту, що автоматизація діяльності нерідко призводить, як правило, не до скорочення, а до роздування штатів. Крім бухгалтерів-рахівників у штаті фінансового відділу утворюються посади системного адміністратора, програміста і т.д. І нікого не скорочують, оскільки обсяги робіт у результаті автоматизації тільки збільшуються - адже продуктивність і ефективність праці зростають.
Чи варто керівнику намагатися перебороти людський фактор? Сьогодні єдиної думки не існує.
2. Автоматизація виробництва - як можливість зменшення впливу людського фактору
Автоматизація виробництва відповідає не тільки за автоматизацію прийняття рішень на рівні персоналу, але і за автоматизацію власного самого виробництва. У цьому випадку ми говоримо про автоматизацію технологічними процесами. Сучасне виробництво дозволяє виключити людину на визначених своїх етапах, а то й зовсім цілком перевести весь виробничий процес на автоматичну основу. У цьому випадку можна уникнути наслідків горезвісного "людського фактору", під яким розуміють помилки, які постійно припускають люди, зайняті у виробництві.
Повна автоматизація виробництва - вища ступінь автоматизації, що передбачає передачу усіх функцій управління і контролю комплексно-автоматизованим виробництвом автоматичним системам управління. Вона проводиться тоді, коли виробництво, яке автоматизовують, рентабельне, стійке, його режими практично незмінні, а можливі відхилення заздалегідь можуть бути враховані, а також в умовах недоступних або небезпечних для життя і здоров'я людини.
PROFInet - це концепція відкритої компонентної архітектури для побудови розподілених автоматизованих систем, від рівня пристроїв уведення/висновку до рівня управління підприємства, що забезпечує тісну інтеграцію в єдину інформаційну структуру підсистем на базі інших промислових шин (fieldbus). Texнoлoгія PROFInet забезпечує також відкриту платформу для систем керування виробництвом (MES).
Автоматизація виробництва, процес у розвитку машинного виробництва, при якому функції управління і контролю, які раніше виконувалися людиною, передаються приладам і автоматичним пристроям.
Автоматизація виробництва - основа розвитку сучасної промисловості, генеральний напрямок технічного прогресу.
Ціль автоматизації виробництва полягає в підвищенні ефективності праці, поліпшенні якості продукції, що випускається, у створенні умов для оптимального використання всіх ресурсів виробництва.
Розрізняють автоматизацію виробництва: часткову, комплексну і повну.
3. Людський фактор при розробці технічного завдання автоматизації виробництва
Розробка технічного завдання автоматизації власними силами
Очевидно, що безпосередньо розробкою технічного завдання займається не кровно зацікавлений у замовленні директор компанії-виконавця, а підлеглий йому системотехник або аналітик - найманий робітник, який отримує в кінцевому результаті не так вже й багато.
Широко розповсюджена фраза, що фігурує в більшості технічних завдань, розроблювальних у "софтверних" компаніях, "програма повинна володіти інтуїтивним-зрозумілим користувальницьким інтерфейсом", - класичний зразок наївності Виконавця.

 
 

Цікаве

Загрузка...