WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Дитяча праця в сучасному світі та Україні - Реферат

Дитяча праця в сучасному світі та Україні - Реферат

світового і соціально - економічного спрямування.
Освіта є одним із найсуттєвіших вирішень, щоб запобігти використанню праці дітей. Бо діти, які отримали базову освіту та професійну навичку, мають більше шансів на ринку праці; вони обізнані зі своїми правами, і тому менш вірогідно, що вони виконуватимуть небезпечну роботу чи працюватимуть у шкідливих умовах. Крім того, можливість одержати освіту може запобігти залученню дитини до небезпечної і важкої праці. Тому на виконання прийнятих на себе за Конвенціями МОП зобов'язань в Україні лише останніми роками суттєво перероблено і змінено редакцію Закону "Про освіту" (1996р.), введено в дію національну програму "Діти України" (1996р.), Комплексі заходи щодо профілактики бездоглядності та правопорушень серед дітей (1998р.) зросли обсяги фінансування програм міжнародними організаціями: з 300 тис. доларів США в 1997р. до 1,2 млн. дол. США в 2004р. [4, с. 3].
Удосконалення системи освіти має бути складовою частиною програми допомоги малозабезпеченим верствам населення, яке перебуває виявлення бідних, допомогу їм і ліквідує соціальну дискримінацію, даючи можливість одержувати заробіток, достатній для утримання сім'ї. Ці заходи охоплюють.
" Створення робочих місць, боротьбу з бідністю;
" Розвитку підприємств малого бізнесу;
" Забезпечення незалежного прожиткового мінімуму, а також запровадження системи кредитування та соціальної підтримки для найнужденніших прошарків населення.
По цих заходах в Україні здійснювались молодіжні програми. Зокрема в Києві програма - "Зайнятість населення" (2001 - 2004рр.) та "Молодь міста Києва" (2001 - 2005рр.) президентська програма "Про основні напрями соціальної політики на період 2004р", в Одесі - "Аукціон випускників". Всі вони були спрямовані на захист прав підростаючого покоління в умовах ринкової економіки.
Також бачимо, що альтернативи праці дітей існують. Необхідно тільки впроваджувати їх в життя по всьому світі, пропагувати та фінансувати їх. І тоді тільки працюючих дітей зменшиться, ми в цьому переконані.
Висновки:
Розглянувши правові проблеми дитячої праці та способи її врегулювання можна зробити наступні висновки:
" Проблема дитячої праці набула світових масштабів, через економічні, соціальні та історичні чинники;
" МОП - головний чинник правового врегулювання проблеми;
" Створюючи альтернативи праці дітей, людство зможе зменшити її масштаби;
" Роль світу в цьому плані зростає, бо діти повинні в першу чергу навчитися, а не працювати!
Дитинство - це пора фізичного і духовного розвитку людини. Саме в цей час дитина потребує особливого догляду і піклування, їй необхідна любов батьків. Важливо, щоб дитина не почувала себе нікому непотрібною, зайвою у цьому світі. Адже діти - це майбутнє кожної держави, яка в свою чергу повинна забезпечувати добробут підростаючого покоління, його здоровий розвиток.
Кожна дитина неповторна і унікальна не лише поглядом очей, але й у сприйнятті світу, життя, долі, істини, у їх розумінні і вмінні застосовувати у повсякденному житті.
Невід'ємною складовою усіх прав дитини як і кожної людини є право на життя. Є такі випадки, коли це право порушується. Прикладом може бути вбивство дитини для видалення здорових органів. Бувають випадки вбивства дитини батьками, які вважають її зайвою і непотрібною. Порушення права на життя є аборти. Партія Прав Родини стверджує: "Аборт - безпосереднє порушення права кожної людської істоти - права на життя". Україна - одна з тих країн, де аборт дозволено робити за бажанням жінки. Демографічна ситуація в Україні ні така, що з 1991 року смертність перевищує народжуваність і з кожним роком ця різниця зростає.
Дуже важливим для повноцінного розвитку особистості є можливість вільно висловлювати свої погляди, думки. При цьому держава повинна приділяти належну увагу переконанням дитини. Майбутнє кожної дитини у будь - якій державі залежить також і від рівня освіти. Тому держава повинна докладати всіх зусиль для забезпечення доступної системи освіти.
Іноді постає питання, чи виховання дітей справді необхідне ? Так, навіть дуже, бо сьогодні - достатнього рівня життя, який потрібний для фізичного розумового, духовного, морального та соціального розвитку дитини, ми повинні надіятися що через деякій час проблема забезпечення дітей стане вирішеною, адже діти це - щасливе майбутнє України!
Бувають у житті такі прикрі випадки, як народження у сім'ї неповноцінної в розумовому або фізичному відношенні дитини. Така особливість повинна одержувати особливе піклування.. доступ до послуг у галузі освіти, професійної підготовки, медичного обслуговування, відношення здоров'я, підготовки до трудової діяльності та доступу до засобів відпочинку....найповніше залучення дитини до соціального життя (Конвенція ООН про права дитини).
Зараз дуже поширеним є факт експлуатації дітей для виконання певної роботи. Ця проблема потребує вирішення, адже діти повинні вчитися і здобувати знання для подальшого розвитку, а не витрачати весь свій час на роботі, яку повинні виконувати дорослі. Дитина, яка стала жертвою експлуатації чи катування, потребує багато уваги, щоб досягти фізичного і психологічного відношення.
Хоча на даний час у нашійдержаві немає діти, завтра - громадянин. Кожна дитина - наче біла картка паперу. Хто на ній перший запише, такою залишиться вона в продовж життя. Дитина - м'який віск. З нього все можна виробити песика, котика, ангела, чортика. Дитина - це молоде деревце. Його легко гнути, пересадити, нащепити. Плекане, воно стає благородним, а залише на поталу - дичіє. Невихована дитина - тягар для своїх батьків і суспільства.
Отже, обов'язком усіх батьків є розвинути у дітей тільки найкращі їхні риси, не привчати до чогось поганого, подавати їй хороший приклад.
Діти, в яких батьки випивають, не почуваються щасливими, захищеними. Тим часом родичі, котрі мали би дбати про виховання свої синів і дочок, засиджуються за чаркою. Їм байдуже, якими виростуть їхні діти, які у них проблеми, мрії. Їм байдуже до слів видатного недалого В. Сухомлинського, який вважав: "Хоч би яка в нас відповідальна і складна творча робота була на виробництві, знайте, що вдома вас чекає ще відповідальніша, ще складніша робота-виховання людини". Батьки повинні виховувати своїх дітей, а не віддавати їх на поталу телебаченню чи вулиці, адже, по суті, вони відповідають за розвиток їх особистості, навчаючи їх норм поведінки. Власне кажучи, як домашні проблеми можуть негативно позначитися на успішності дитини в школі, так і добре домашнє середовище може сприяти успіху. Родинне вогнище має значно сильніший вплив на успіх у навчанні, ніж школа. Навіть найбільш зайнятим батьком слід розуміти, що їхнє зацікавлення дітьми, заохота і підтримка дітей мають вирішальний вплив на їх успішності.
Вдома, у школі, на вулиці діти стикаються з різними проблемами, які їх хвилюють. Бувають надзвичайно серйозні ситуації, які здатні вплинути на майбутнє дівчинки чи хлопчика. Тому так важливо, щоб поряд була людина, якій вони 100% довіряють і можуть у будь який час звернутися за порадою, знайти підтримку, почути тепле слово.
Не таємниця, що багато неповнолітніх покидають свої рідні домівки через брак любові в родині. Дитина , відчуваючи озлобленість, агресивність і подекуди навіть ненависть на собі намагається вирватися із такого сумного середовища, в якому почувається чужою, непотрібною. А якщо доводиться терпіти знущання батьків - алкоголіків чи наркоманів, то єдиним виходом, на думку жертви є втеча. Однак найчастіше такі вчинки не несуть за собою щасливого кінця, бо пов'язані з напів голодним та холодним вуличним життям - поневірянням. Тоді дитина стає жертвою злочинних груп, а ще - заручницею сумної долі.
Список використаної літератури
I. Джерела:
1. Конвенція ООН Про Права дитини - Видана в Україні за підтримки Представництва Ю Н І С Є Ф в Україні - 32с.
2. Конвенція про заборону та негайні дії щодо ліквідації найбільших форм дитячої праці (конвенція № 182). - В ки.: Боротьба проти використання праці дітей: Пер. з англ. Заг. ред. укр. вид. О. П. Пебращук. - К.: Унів. вид - во "Пульсари" 2002 - с. 141 - 146.
II. Література:
3. Боротьба проти використання праці дітей: Пер. з англ. Заг. ред. укр. вид. О. П. Петращук. - К.: Унів. вид. - во "Пульсари" 2002 - 148с.
4. Дядькова Н. Діти в Україні Праця і зарплата. - №12 (304) - березень. 2002. - с. 3.
5. Пархоменко Л. Міжнародно - правове регулювання праці Праця і зарплата. - №24 (316). - червень. - 2002. - с.6
6. Праця дітей: проблеми та дій у відповідь. Матеріали для семінарів - тренінгів: Пер. з англ. Заг. ред. укр. вид. О. П. Петращук. - К.: Міленіум, 2002. - 168 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...