WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Пенсії за віком - Реферат

Пенсії за віком - Реферат

взяли повторного шлюбу, загиблих на фронті чи під час виконання іншого військового обов'язку або померлих у період військової служби: чоловіки - з досягненням 55 річного віку і стажем роботи не менше 35 років, жінки - з досягненням 50 річного віку і стажем роботи не менше 20 років,
Пенсії багатодітним матерям і матерям інвалідів з дитинства.
Законодавством установлено пільгове пенсійне забезпечення жінок, які народили 5 чи більше дітей та виховали їх до 8 річного віку, а також матерям інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку. Вони мають право на пенсію за віком за досягненням 50 років і стажу роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу роботи догляду за дітьми. При цьому до інвалідів з дитинства належать також діти-інваліди у віці до 16 років, які мають право на отримання соціальної пенсії.
Пільговий порядок пенсійного - забезпечення поширюється і ні матерів інвалідів з дитинства, їм також надається право на пенсі: віком із досягненням 50-річного віку і загальним стажем роботи не менше 15 років. Це право має мати інваліда з дитинства, визнаного таким в установленому порядку, яка виховала його до 8-річного віку. Би знання дитини Інвалідом з дитинства проводиться на підставі медичних освідчень органами медичної експертизи. До інвалідів з дитинства відносять і дітей-інвалідів у віці до 16 років, котрі мають право на отримання соціальної пенсії, розмір якої відповідає мінімальній пенсії за віком.
За відсутності матері, коли виховання дитини-інваліда здійснюється батьком, кому призначається пенсія за віком з досягненням 55-рІчного віку і стажем роботи 20 років.
Право на пенсію на пільгових умовах залежно від виробництв має певна категорія жінок-працівників.
- Наприклад, жінки, які працюють у текстильному виробництві, маїс "рано на пільгову пенсію, які працювали на станках і машинах за списком виробництв і професій, затверджених постановою Кабінету Міністрів України: з досягненням 50-рІчного віку зі стажем такої роботи не менше 20 років,
- Жінки, які працювали трактористами-машиністами, машиністами будівельних, шляхових і вантажно-розвантажувальних машин, змонтованих на базі тракторів та екскаваторів. Вони мають право на пенсі з досягненням 55-річного віку, з них не менше 15 років - на за значеній роботі.
- Доярки, свинарки-оператори в колективних та інших колективних підприємствах сільського господарства - з досягненням 50-річного віку і стажем зазначеної роботи не менше 20 років.
- жінки, які збирають і вирощують тютюн - з досягненням 50-річного віку і стажем роботи не менше 20 років.
За особливими показниками, які характеризують стан здоров'я, пенсія за віком на пільгових умовах призначається:
громадянам - хворим гіпофізарним нанізмом /ліліпути/ і диспропор-ційним карликам: чоловікам - із досягненням 45-річного віку і стажем роботи не менше 20 років, жінкам - із досягненням 40річного віку і стажем роботи не менше 15 років.
За станом здоров'я на пільгових умовах призначається пенсія інваліда зору і групи - сліпим. Ці особи мають право на пенсії за віком: чоловіки - з досягненням 50-річного віку і стажем робота не менше 15 років, жінки - з досягненням 40-річного віку і стажем роботи не менше 10 років. Пенсії за віком інвалідам зору і групи призначається довічно незалежно від строку, що на нього встановлено інвалідність.
Важливою нормою пільгового пенсійного законодавства є призначення пенсії за віком у разі неповного стажу роботи, тобто меншого ніж 25 і 20 років /відповідно для чоловіків і жінок/. Ця норма застосовується не часто, бо більшість громадян виходять на пенсію в пенсійному віці та з повним стажем роботи.
4. Поняття "пенсія за вислугу років" як вид соціального забезпечення належить до найбільш досліджуваних. Коло осіб, які мають право на пенсію за вислугу років, визначається законом.
Перелік категорій установлено в статтях 54 І 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Законодавство вирізняє чотири категорії громадян;
- військовослужбовці та службовці /працівники/ органів внутрішніх справ;
- працівники цивільної авіації та льотно-випробувального складу;
- державні службовці, судці, працівники прокуратури і митних органів;
- окремі категорії працівників /спеціалістів/ інших галузей народного господарства.
5. Згідно зі ст.17 Конституції України, оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілістності і недоторканості покладаються на Збройні Скли України. Одним із видів соціального захисту, передбачається законодавством, а пенсійне забезпечення військовослужбовців, яке повністю поширюється і на начальницький і рядовий склад органів внутрішніх справ.
Пенсія і допомога цим службовцям призначається відповідними органами соціального забезпечення Міністерства оборони і Міністерства внутрішніх справ України.
Використана література
1. Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування";
2. Закон України "Про пенсійне забезпечення";
3. Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";
4. Закон України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ";
5. Закон України "Про державну службу";
6. Закон України "Про прокуратуру";
7. Закон України "Про статус народного депутата України";
8. Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
9. Закон України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні";
10. Закон України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні";
11. Закон України "Про зайнятість населення";
12. Закон України "Про статус гірських населених пунктів в Україні";

 
 

Цікаве

Загрузка...