WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Пенсія за вислугу років - Реферат

Пенсія за вислугу років - Реферат


Реферат на тему:
Пенсія за вислугу років.
План
1. Пенсії за вислугу років працівникам цивільної авіації та льотно-випробувальното складу.
2. Пенсії за вислугу років державним службовцям, суддям, працівникам прокуратури і митних органів.
2. Пенсії за вислугу років окремим категоріям працівників інших галузей народного господарства.
1. Згідно зі ст.54 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до загалу осіб, які мають право на пенсію зо вислугу років входять працівники льотного і льотно-випробувального складу, працівника, які здійснюють управління повітряним рухом, а також інженерно-технічний склад цивільної авіації незалежно від відомчої підлеглості підприємств, установ і організацій, в яких вони працюють, перелік посад льотного складу та інших працівників цивільної авіації, порядок нарахування строків вислуги років для призначення ним пенсій затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1992 р.
До льотного складу цивільної авіації належать члени екіпажів повітряних суден та інших літальних апаратів, льотно-випробувальний і командний склад, парашутисти всіх найменувань /рятувальники, десантники-пожежники / керівники парашутних підрозділів тощо.
Умови призначення пенсій льотному складові цивільної авіації та льотно-випробувального складу є наявність певного стажу роботи за спеціальністю /вислуга років/ і припинення до часу звернення за пенсію роботи, яка дає право на пенсію за вислугу років.
Дана пенсія складає для чоловіків 25, для жінок - 20 років.
Так, льотному складу цивільної авіації кожні 20 годин польоту на літаках зараховується за іІ місяць вислуги; кожні 12 годин польоту на вертольотах, в авіації спеціального застосування /санітарні польоти, авіахімічні роботи, патрулювання, аерофотознімання та інші види робіт /, на посадах льотного складу, в тому числі в навчальних закладах - за 1 місяць вислуги; і рік роботи у складі льотного екіпажу повітряного судна в авіаційно-рятувальних підрозділах за 1,5 року вислуги.
Працівникам льотно-випробувального складу вислуга років нараховується в такому порядку:
- один рік роботи на посадах льотного складу - за 2 роки за умови здійснення протягом даного року льотних випробовувань;
- один рік роботи на посадах інженерно-технічного складу, за нальоту на рік 120 чи більше годин - за 2 роки, від 50 до 120 годин - за 1,5 року, менше 50 годин - за І рік;
- один рік роботи на посадах, які інспектують льотний склад у випробувальних польотах, - за 2 роки за умови виконання встановленої норми нальоту годин.
7. Пенсії державним службовцям призначаються з досягненням загального трудового стажу для чоловіків не менше 25, для жінок - не менше 20 років, в тому числі стажу державної служби - не менше 10 років.
Пенсії державному службовцеві виплачується в повному розмірі незалежно від його заробітку /доходу/, отримуваного після виходу на пенсію.
Пенсія за вислугу років суддям. Стеж роботи на посаді судді не менше 20 років і вихід у відставку.
Судді у відставці, які мають не менше 20 років, виплачується за його вибором пенсія чи щомісячне довічне утримання в розмірі 80% заробітної плати працюючого на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи після 20 років не посаді судді розмір щорічного довічного грошового утримання збільшується на 2% заробітку, але не більше 90% заробітку судді.
Суддя у відставці, який має стаж на посаді судді менше 20 років і досягнув 55-річного віку /для жінок 50 років /, розмір щомісячного грошового утримання нараховується пропорційно кількості повних років роботи на посаді судці.
Пенсії працівникам прокуратури призначаються диференційно - залежно від займаної посади.
Вислуга не менше 20 років, у розмірі 50% місячного заробітку. За кожний рік вислуги понад 20 років пенсія збільшується: на слідчій роботі - на 3%, а на будь-якій прокурорській посаді - на 2% заробітку, з якого нараховується пенсія.
Працівники, які обіймають прокурорські посади, пенсії признача-ються з досягненням 55-річного віку чоловіками і 50-рІчного віку жінками, з вислугою на цих посадах не менше 20 років, у розмірі 50% місячного заробітку. За кожний рік вислуги понад 20 років пенсія збільшується на 2% цього заробітку.
Слідчим працівникам і працівникам, які обіймають прокурорські посади, не маючи вислуги 20 років, якщо їхній стаж служби в органах прокуратури складає не менше 12 років, з досяганням чоловіками 60-ти річного віку із загальним стажем роботи 25 років та більше, а жінками - 55-рІчного віку із загальним стажем роботи 20 років та більше пенсії призначаються в розмірі, пропорційному кількості повних років роботи на прокурорсько-слідчих посадах із розрахунку: 50% місячного заробітку за 20 років вислуги. За кожний рік загального стажу понад 25 років для чоловіків і для жінок понад 20 років, пенсія збільшується на 1% місячного заробітку, з якого вона нараховується. Загальний розмір пенсії за вислугу років, нарахований за зазначеними правилами, не може перевищувати 25% відповідного, заробітку, а особам, які брали участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи і віднесені до 1-ої категорії - 85%, до 2-ї категорії - 80%.
Митні органи
Вислуга років: жінки - 50-річного віку і 20 років вислуги; чоловіки - 55-річного віку, 25 років стажу.
8. Можна назвати, шість таких списків: посад, робота в яких дає право на пенсію, за вислугу років. Це списки:
- окремих категорій працівників залізничного транспорту;
- працівників плавскладів окремих видів суден морського, річкового флоту рибної промисловості;
- працівників підприємств лісної промисловості та лісового господарства;
- працівників освіти, охорони здоров'я і соціального захисту;
- заслужених майстрів спорту і майстрів спорту міжнародного класу;
- артистів театру та інших театрально-видовищних підприємств і колективів.
Правом на пенсію за вислугу років користуються й такі працівники освіти, як директори, заступники директорів міжміських навчальне виробничих комбінатів трудового навчання і професійної орієнтації учнів, директори, завідувачі дитячих будинків, дитячих приймальних розподільників, дошкільних дитячих установ.
Використана література
1. Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування";
2. Закон України "Про пенсійне забезпечення";
3. Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";
4. Закон України "Про пенсійне забезпеченнявійськовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ";
5. Закон України "Про державну службу";
6. Закон України "Про прокуратуру";
7. Закон України "Про статус народного депутата України";
8. Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
9. Закон України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні";
10. Закон України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні";
11. Закон України "Про зайнятість населення";
12. Закон України "Про статус гірських населених пунктів в Україні";

 
 

Цікаве

Загрузка...