WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Пенсійний фонд. Органи, які здійснюються пенсійне забезпечення - Реферат

Пенсійний фонд. Органи, які здійснюються пенсійне забезпечення - Реферат

завданнями обласного управління соціального захисну е:
- розвиток соціального забезпечення з метою задоволення потреб соціально-незахищених громадян, керівництво роботою районних в міських органів соціального захисту, щодо призначення і виплати державних пенсій і допомог ,відповідно до законодавства.
- створення системи адресної соціальної допомоги і підтримки малозабезпечених громад як і сімей з дітьми - сприяння працевлаштуванню інвалідів, здійснення їх професійного навчання, матеріальне побутового обслуговування: надання протезно-ортопедичної допомоги і забезпечення інвалідів засобами пересування, здійснення контролю над наданням пільг громадян, які мають право на їх отримання.
- розширення та укріпленняматеріально-технічної бази, установ соціального захисту населення, розвиток мережі, будинків-інтернатів /пансіонатів/ для перестарілих та інвалідів .
- здійснення разові з органами місцевого самоуправління, управліннями і відділами обласної державної адміністрації комплексних цільових програм щодо посилення соціального захисту інвалідів, ветеранів війни і праці ,одиноких непрацездатних громадян, розвитком мережі територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів та інвалідів і наданих форм обслуговування спорудження спеціальних житлових будинків для цієї категорії населення.
- впровадження в органах соціального захисту населення наукової організації праці.
- забезпечення підвідомчих організацій кваліфікованими кадрами, створення умов для їх закріплення, лк найширшого використання знань і досвіду працівників.
Обласне управління соціального захисту населення очолює начальник управління, який призначається на цю посаду і звільняється з неї головою державної адміністрації за узгодженням з Міністерством соціального захисту населення.
Керівник управління соціального захисту населення видає в межах своєї компетенції накази, затверджує положення про структур ні підрозділи і функціональні обов'язки працівників управління, організовує і контролює їх виконання.
Управління е юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банків і утримується за рахунок коштів державного бюджету.
Повноваження управлінь соціального захисту органів виконавчої влади в районах і містах, визначено типовим положенням про управління соціального захисту населення районної ,районної у містах Києві і Севастополі державної адміністрації ,затвердженим Постановою Кабінету міністрів України від 26 квітня І996року /90/.
Районне /міське/ управління соціального захисту населення очолює начальник, якого призначає і звільняє голова районної державної адміністрації, а в міських районах і містах обласного підпорядкування - виконкомами рад за узгодженням із начальником управління соціального захисту населення обласної державної адміністрації соціальне незахищеним громадянам ,виявляє малозабезпечених громадян похилого віку та одиноких непрацездатних громадян ,які потребують соціальної допомоги різних видів;
- створює у своєму складі підрозділи соціальних компенсацій і гарантій малозабезпеченим громадянам з метою організації мереж й роботи територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів та інвалідів;
- веде облік осіб, які потребують утримання в будинках-інтернатах, пансіонатах, надає допомогу в організації роботи будинків-інтернатів, розташованих на території району;
- забезпечує видачу адресної цільової допомоги малозабезпеченим громадянам, веде інвентаризацію пенсійних /особових справ/ і особистих рахунків пенсіонерів, які утримують допомогу, в установленому законодавством порядку;
- розглядає в установлені строки звернення громадян і здійснює інші види діяльності віднесені до компетенції управління.
Районне міське управління соціального захисту населення вносить імперативні владні рішення про призначення пенсії і допомог, з якими не можуть не рахуватись інші державні органи, підприємства, організації та громадяни .
Принцип законності є конституційним принципом, що випливає із ст.8 Конституції України. І так суть даного принципу полягає Е тому ,що всі органи соціального захисту населення, всі посадові особи повинні здійснювати свої функції відповідно до законів неухильно обстоюючи конституційні права громадян.
Принцип законності у здійсненні пенсійного забезпечення означає виконання всіх правових приписів.
Установлення режиму законності залежить не тільки від своєчасного винесення управлінських рішення, а й передовсім від того у які саме працівники органів соціального захисту, практично реалізовують ці рішення.
Така реалізація норм права і рішення, що звалюються на їх основі залежить від ряду організаційних принципів, до них належать:
- обізнаність працівників із приписами закону;
- визначення кола безпосередніх виконавців;
- розроблення порядку реалізації правових приписів;
- навчання виконавців способам і методам роботи ;
- забезпечення взаємодії між органами соціального захисту населення та різними органами державної влади;
- виготовлення форм обліку і звітності та іншої балансової документації;
- налагодження систематичного контролю на виконання нормативних актів;
- встановлення відповідальності за порушення законодавства.
Використана література
1. Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування";
2. Закон України "Про пенсійне забезпечення";
3. Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";
4. Закон України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ";
5. Закон України "Про державну службу";
6. Закон України "Про прокуратуру";
7. Закон України "Про статус народного депутата України";
8. Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
9. Закон України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні";
10. Закон України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні";
11. Закон України "Про зайнятість населення";
12. Закон України "Про статус гірських населених пунктів в Україні";

 
 

Цікаве

Загрузка...