WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Джерела пенсійного права - Реферат

Джерела пенсійного права - Реферат

питань.
Такий закон є основоположним актом у сфері пенсійного забезпечення, який гарантує всім непрацездатним право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів пенсійного фонду через надання трудових і соціальних пенсій.
Укази Президента України.
Вони вважаються другим після Законів видом нормативних актів. Джерелом пенсійного прав а е ті укази, в яких містяться правові норми, що регулюють відносини з пенсійного забезпечення.
Одним з пенсійного забезпечення перших Указів у цій сфері був Указ Президента України від 27 грудня І99Іроку "Про соціальний захист населення в умовах лібералізації цін" /38/, яким вперше після прийняття Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 5 листопада 1991 року було збільшено розмір державних пенсій, призначених до й січня І992року, на 100% .
За своїм характером укази Президента України поділяються на нормативні, тобто такі, що установлюють правові норми, індивідуальніадресовані конкретним виконавцям.
Дані У кази першого виду е по суті ,підзаконними актами і приймаються з питань, що належать до компетенції Президента України визначеною Конституцією.
Джерелами пенсійного права є міжнародні договори /угоди/ що їх Україна уклала з рядом з Зарубіжних країн або приєдналась до них.
Одним з таких договорів є угода "Про гарантії громадянам країн-учасниць співдружності незалежних держав /СНД /у сфері пенсійного забезпечення" від 13 березня 1992 року /44/. Такою угодою передбачено, що пенсійне забезпечення громадян держав СНД здійснюється згідно з законодавством держави , на території якої вони мешкають.
У країна підписала і ратифікувала Угоду між державами-учасницями СНД "Про взаємне визначення пільг та гарантій для учасників і інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників бокових дій на території інших держав і сімей загиблих військовослужбовців" від 15 квітня 1994р. /27/ .
Аналогічні угоди про співробітництво соціального захисту і пенсійного забезпечення громадян у I995 р. укладено між Україною та республікою Азербайджан, Україною та Молдовою і ратифіковано Верховною радою України/33/.
Постанови Кабінету Міністрів України, - ці акти належать до підзаконних актів і приймаються на основі та на виконанні законів і Указів Президента України.
За дорученням Верховної Ради України Кабінет Міністр прийняв 90.рішень про створення Пенсійного фонду України /41/, про затвердження Положення про Міністерства соціального захисту населення України /47/, Положення про медико-соціальну експертизу /43/; визначив порядок відрахування коштів на соціальне страхування та пенсійне забезпечення /42/, а також механізм корегування та перерахунку державних пенсій до введення в дію Закону України "Про пенсійне забезпечення "/39/, KM України видав нормативно-правові акти з питань соціального забезпечення та обов'язкового страхування військовослужбовців, працівників ОБС, прокурори і митних органів "/50,51,52,56,58/
Велику групу нормативно-правових актів складають постанови Кабінету міністрів України про пенсійне забезпечення за вислугу років/46,53,54/, про пільгові умови виходу на пенс окремих категорій працівників про нагадування та підтвердження трудового стажу /64,65, 69,70,72/.
Особливе значення мають нормативно-правові акти КМ України "Про періодичну зміну і встановлення нових розмірів пенсій зв'язку зі змінами рівня 1нфомації. І так, лише в 1996pоці було прийнято три пакети постанов КМ України про підвищенні розмірів пенсій (56 88 89 94).
Протягом 5 років дії Закону України. "Про пенсійне печення" було видано понад два десятки різних за назвою і змістом постанов про корегування, перерахунок і збільшення розмірів пенсій.
Роз'яснення міністерства соціального захисту населення України.
Такі роз'яснення можна по ділити на дві групи:
1. Роз'яснення, що видаються Міністерством відповідно до наданого йому Верховною Радою України права давати роз'яснення з питань застосування Закону України права давати роз'яснення з питань застосування Закону України "Про пенсійне забезпечення" /12/. Таке роз'яснення мають характер офіційного тлумачення норм пенсійного забезпечення. Вони є обов'язковими для всіх підприємств, установ та організацій, які застосовують норми пенсійного права, і мають велике значення.
2. Роз'яснення мають управлінсько-методичний характер і видаються Міністерством у межах його компетенції у формі наказів та інструкцій з питання діяльності підпорядкованих йому органів соціального захисту населення , що входять до системи Міністерства /95/.
Інші нормативно-правові акти.
До таких актів - прийняті іншими центральними органами, і такі, що є джерелом пенсійного права: окремі акти, видані Міністерством праці України міністерством фінансів національним банком і Пенсійним фондом України. Такі акти мають значення для вирішення соціальних питань.
Наприклад, огляди громадян та встановлення їм інвалідності визначення характеру професійних захворювань, які регулюють переважно нормативно-правовими актами, прийнятими міністерство охорони здоров'я України/40,71/.
Використана література
1. Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування";
2. Закон України "Про пенсійне забезпечення";
3. Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";
4. Закон України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ";
5. Закон України "Про державну службу";
6. Закон України "Про прокуратуру";
7. Закон України "Про статус народного депутата України";
8. Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
9. Закон України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні";
10. Закон України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні";
11. Закон України "Про зайнятість населення";
12. Закон України "Про статус гірських населених пунктів в Україні";

 
 

Цікаве

Загрузка...