WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Джерела пенсійного права - Реферат

Джерела пенсійного права - Реферат


Реферат на тему::
Джерела пенсійного права.
План
1. Поняття та особливості джерел пенсійного права.
2. Основні види джерел пенсійного права та їх характеристика.
1. Поняття "джерел пенсійного права" пов'язані зі з'ясуванням форм вираження нормативності державної волі, спрямованої на регулювання різких за характером суспільних відносин.
І так формами вираження права можуть бути закони і підвіконні акти, якими встановлюються певні норми права.
Основним нормативно-правовим актом, що встановлює право громадян на соціальний захист, є Конституція України.
І так право на пенсію - одне з конкретних виразів цього загального конституційного права. Виключно законами України визначаються основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення (ст. 92 Конституції України).
Нормативно-правові акти, які регулюють пенсійне забезпечення можна класифікувати за рядом ознак ,зокрема , за їх дією у часі та просторі. Дія в часі - визначається моментом набирання ним чинності та моментом припинення його дії. І так, зазвичай акт набирає чинності з зазначеного в ньому часу, якщо час не вказаний - в установленому для відповідних актів порядку.
Закон Верховної ради України загально-нормативного характеру набирають чинності через десять днів від дня офіційного їх оприлюднення, якщо інше не передбачене іншими законами, але не раніше, від дня їх опублікування ст.94 Конституції України і постанови Кабінету Міністрів з моменту їх прийняття, якщо інше не встановлене законом /58/ .
В основних нормативних актах ,що регулюють пенсійне забезпечення, зазвичай встановлюється час набирання ними чинності, наприклад у законі України "Про пенсійне забезпечення /1991 р. /12/ і в Законі України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ"/1992р /12/.
У постановах Верховної Зради України про внесення змін до них актів також передбачається певний термін введення їх в дію.
Як правило такі акти зворотної сили не мають, але регулюють відносини, які виникають після введення їх у дію для вилучення з загальних правил законодавець може давати актом зворотної сили. Така вказівка міститься в самому акті і в таких випадках дія акта поширюється на всі відносини ,що ним регулюються , в тому числі й на ті що виникають до введення його в дію.
Така зворотна сила надається не лише актам, що містять первинні документи, а й актам нормативного тлумачення, приміром, роз'яснені міністерства соціального захисту населення України.
Деяких випадок в цього акта не збігається зі сферою його дії у просторі.
Наприклад прикладом спеціального нормативно-правового акта є Закон України "Про соціальним і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20 грудня 1991 р. /14/
У первинному акті містяться положення, що розвиваються в інших актах. І так Конституція України, які закріплено право літніх громадян та в разі втрати працездатності на постійне забезпечення є первинним актом відносно Закону 1991 року.
Цей Закон є первинним, відносно, наприклад, Положення про Пенсійний фонд України від 1 червня 1994року /74/, а Положення про фонд відносно роз'яснень Міністерства соціального захисту населенні України. І так, велике значення має класифікація нормативно-правових актів за характером нормативних положень ,що містяться в ньому. Розрізняють акти основні та похідні .
Основні акти - це ті, де містяться нові правові норми.
Похідні акти - не містять нових норм, вони лише відтворюють прийняті норми, пояснюючи їхній зміст. До них належать акти Міністерства соціального захисту населення України, Міністерства оборони та Міністерства внутрішніх справ України, у яких часто відтворюються тексти Указів Президента України, постанов і розпоряджень Кабінету .міністрів України, а іноді містяться й роз'яснення про застосування правових нори, які регулюють відносини з пенсійного забезпечення.
Особливості джерел пенсійного права автор вбачає у тому, що більшість нормативних актів є загальнодержавними актами, що приймається відповідними державними органами: майже всі боки мають право установчий /матеріальний чи процедурний/ характер;
- наявність у системі джерел пенсійного права - порядок із загальними централізованими нормативними актами , що мають характер локальних.
До особливих Д.П.П. слід віднести і те, що для них іще не характерний високий рівень систематизації.
Як ми знаємо, що пенсійне законодавство здійснюється за одинадцятьма законами.
4. Основні види джерел пенсійного права та їх загальна характеристика.
Закон України. В рамках Конституції України Верховною радою України прийнято Закони:
- Про пенсійне забезпечення "від 5 листопада 1991 року
- "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб на-чальниць кого та рядового складу органів внутрішніх справ", від 9 квітня 1992року;
- "Про статус і соціальним захист громадян, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи" від 18 грудня 199І р.
- "Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту від 22 грудня 1995p.
- "Про основні принципи державною захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" від 16 грудня 1993г.
- "Про державні виплати сім'ям з дітьми від 24 листопада 1992року.
Всі ці закони мають вищу юридичну силу до всіх інших нормативних актів, визначають їхній характер і значною мірою зміст.
Розділ І. Загальні положення.
Тут вказано коло осіб, які мають право на державне пенсійне забезпечення ,порядок звернення за призначенням пенсії та органи, які назначають пенсії, а Також кошти на виплату пенсій.
РОЗДІЛ ІІ. Трудові пенсії. Загальні та пільгові умови їх призначення, обрахування трудового стажу та нарахування і виплата пенсій.
РОЗДІЛ III. Соціальні пенсії. Право на ці пенсії та їх розміри.
РОЗДІЛ ІV. Порядок та умови перерахунку пенсій.
Розділ V. Відповідальність підприємств, організацій і громадян. Вирішення спорів з пенсійних

 
 

Цікаве

Загрузка...