WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Організація технічного контролю і заходи з підвищення якості продукції на підприємстві - Курсова робота

Організація технічного контролю і заходи з підвищення якості продукції на підприємстві - Курсова робота

браку готової закидки люка при використанні литої заготовки
У даному випадку діаграма Парето відображає причини проблем, що виникають у ході виробництва, і використовується для виявлення головної з них - наявності поверхневих дефектів.
Розглянемо ступінь впливу кожної першопричини на якість закидки люка при використанні як заготовки круглого прокату 09Г2Д 12.
У результаті сортування одержуємо наступні дані:
Таблиця 2.2
№ з/п Параметри Процентне співвідношення Кумулятивний відсоток
1 Якість штампового оснащення 52,7 52,7
2 Механічні властивості 27,1 79,8
3 Поверхневі дефекти 12,3 92,1
4 Механічна обробка 7,9 100
Рис .2.3. Діаграма Парето з причин виникнення браку готової продукції при використанні круглого прокату
Ми бачимо, що в даному випадку вплив факторів на якість закидки люка змінився. Головною причиною появи браку стала якість штампового оснащення, далі в порядку убування:
" механічна обробка,
" поверхневі дефекти,
" механічні властивості.
При використанні литої заготовки собівартість готової продукції нижче, ніж при використанні круглого прокату, але відповідно нижче і якість одержуваного виробу.
А оскільки нашою метою є збільшення якості виробу, то при виготовленні закидки люка потрібно використовувати в якості заготовки саме круглий прокат.
Це зменшить наявність поверхневихдефектів, і, відповідно, зменшить фізичний знос.
2.3. Аналіз вторинних факторів
Щоб з'ясувати, які з вторинних факторів у даному випадку впливають на якість виробу, відсортуємо їх.
1. Механічні властивості:
2. Наявність поверхневих дефектів:
3. Якість штампового оснащення:
4. Механічна обробка:
2.4. Заходи для поліпшення якості
Аналізуючи фактори, які формують дану проблему, можна вжити наступних заходів, що дозволяють підвищити якість закидки люка.
По фактору 1 (механічні властивості). Незважаючи на велике розмаїття використовуваних марок стали, краще мати одного-двох партнерів-постачальників. Це дозволить підприємству знати, що метал високоякісний. Сировина, що надходить, повинна супроводжуватися сертифікатом якості. При цьому вміст легуючих домішок хрому, нікелю, міді й ін. не більше 0,3% кожного; вміст вуглецю - не більше 0,25%.
Наявність шкідливих домішок, підвищена газонасиченість сталі впливають на деформованість злитків і, отже, на якість готової поковки. Тісний зв'язок показників хімічного складу існує і з показниками якості металів по макро- і мікроструктурі.
По фактору 2 (наявність поверхневих дефектів). Будь-яке перевищення температурного режиму неприпустимі. При надмірно великій швидкості нагрівання заготовок, особливо холодних, в них можуть виникнути тріщини. При тривалому нагріванні на них утворюється товстий шар окалини, який при куванні і штампуванні утворює на поверхні вм'ятини. Для зменшення шару окалини рекомендується використовувати малоокислювальне індукційне нагрівання (у полум'яно-газовій печі шар окалини - 1 мм).
Заштамповані усадочні раковини з виходом на поверхні деталі й в отворах у вигляді волосовини глибиною до 1,5-2мм.
Заштамповані піскові, шлакові, газові раковини повинні бути по глибині не більше 5 мм, по найбільшому вимірі - 10 мм у кількості до 3 штук на деталь.
По фактору 3 (якість штампового оснащення). Допускається зрушення вісі штампів не більше 1,5 мм. У іншому випадку через несправність штампів (збиті замки) і устаткування може виникнути перекіс.
Перекіс з'являється так само через неправильно встановлені і закріплені половини штампа, при ослабленні направляючих у молотах, недостатній фіксації станин і інших причин.
Виступ від зрізу заусенця по лінії рознімання штампів повинний бути не більше 2 мм. Рекомендується використання якісних обрізних штампів.
Штампові ухили не повинні перевищувати 7 у тіло деталі. Для цього варто вчасно відновлювати гравюру остаточного струмка штампа (до 4 разів і більше).
По фактору 4 (механічна обробка). При використанні багатошпиндельних свердлувальних напівавтоматів, автоматів, застосуванні кондукторів значно збільшиться точність одержуваного отвору, виключиться зрушення деталі відносно верстата.
Кваліфікація персоналу також має велике значення для якісного виконання деталі. Не слід доручати робітникам нижчого розряду виконання роботи більш високого рівня.
Якість деталей при механічній обробці залежить і від використовуваного ріжучого інструмента. Рекомендується регулярно заточувати свердла, використовувати інструмент відповідної марки сталі.
Контроль якості штампованих поковок передбачає контроль якості геометричних розмірів і контроль міцності поковок.
Лист планування
Досягнення бездефектного випуску закидки люка в наступний термін: Проект із 1.12.2002 р. по 1.07.2003 р.
Необхідні дії Дата початку Дата завершення Відповідальні Метод впливу
1.Виявити для заготовок найкращі марки сталі 1.12.02 12.03.03 Заст. начальника по підготовці вир-ва, нач. відділу постачання Методом випробувань та досліджень
2.Обмежити кількість постачальників 15.03.03 20.05.03 Заст. нач. відділу по підготовці вир-ва, нач. відділу постачання Використовуючи дані випробувань
3.Використовувати новітні технології в ковальському і механічному цехах 15.04.03 20.05.03 Начальники цехів, інженери
4.Навчання персоналу: від вищих керівників до робітників 01.03.03 20.05.03 Директор, заст. директора з вир-ва Направлення на курси підвищення кваліфікації
5.Здійснити мотивування працівників матеріальними стимулами 01.05.03 20.05.03 Начальники цехів, заст. по вир-ву.
6.Ввести кількісні показники для оцінки якості праці 01.04.03 20.05.03 Контролер ВТК Рівень здачі продукції з першого пред'явлення
7.Реклама 01.12.02 20.05.03 Відділ маркетингу Участь у виставках, конкурсах
На закінчення зробимо висновок, що діаграма "причина-результат" є дуже ефективним засобом для виявлення факторів і причин, що впливають на проблему. У результаті застосування методу Парето отримана необхідна інформація для аналізу бездефектного виробництва і прийняття фахівцем рішень у рамках комплексної системи управління якістю продукції.
Усі ці заходи дозволяють досягти значного зниження браку, а, отже, підвищення якості продукції, надійності і довговічності виробу, що випускається.
2.5. Підвищення якості за допомогою нововведень
Системи управління якістю являють собою органічне сполучення економічних, правових і інших факторів, що впливають на якість. За допомогою нововведень можна не тільки уникнути консерватизму і застою в розвитку комплексного підходу до якості, але й свідомо та впевнено рухатися далі. У системах якості нововведення поділяються на дві

 
 

Цікаве

Загрузка...