WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Методи організації виробничих процесів - Реферат

Методи організації виробничих процесів - Реферат

концентрація в одному виробництва випуску однакової або конструктивно - технологічно подібної продукції.
Признаки потокового виробництва:
- розділяє виробничий процес на окремі операції і надовго закріплює за визначеним робочим місцем;
- спеціалізація кожного робочого місця на виконання визначеної операції з закріпленням одного або декількох подібних предметів праці;
- узгодження і ритмічне виконання всіх операцій на основі єдиного розрахункового ритму поточної лінії;
- розміщення робочих місць в строгій відповідній послідовності технологічного процесу;
- передача оброблюваних деталей з операції на операцію з мінімальною перервою і при допомозі спеціального транспортного обладнання.
Основна ланка потокового виробництва - це потокова лінія, тобто сукупність спеціалізованих робочих місць, розміщених у відповідності з технологічним процесом.
Потокові лінії класифікують:
1) по номенклатурі оброблюваних виробів:
- постійно - потокові однопредметні лінії за нимизакріплені на тривалий термін обробка або збір одного найменування продукція, що можливе при умові масового виробництва.
- постійно - потокові багатопредметні лінії на них ведеться обробка декількох найменувань виробів, які подібні в конструктивному і технологічному відношенні без переналадки обладнання, що можливо при серійному виробництві;
2) по методу обробки закріплених предметів:
- змінно - потокові лінії, які створені для обробки декількох назв деталей по черзі, які мають подібні технологічні маршрути, при переході від виготовлення однієї деталі до іншої проводіться переналадка обладнання потокової лінії і використовується в серійному виробництві;
- групові потокові лінії, на яких обробляють або збирають по типових процесах і на одному і тому ж обладнанні значну кількість продукції, яка близька по формі і має спільний технологічний маршрут, предмети праці з одної операції на іншу рухаються без зупинки, застосовується паралельний метод руху предметів праці. Ці лінії забезпечують строгу ритмічність, коротку тривалість виробничого циклу;
- переривні (перемоточні) лінії, які не мають чіткої синхронізації всіх операцій, робота ведеться партіями, використовують при серійному виробництві;
4) по способу підтримки такту:
- лінії з регламентованим тактом, на яких вироби передаються з одної операції на іншу через точно фіксований час, це характерно для безперервно потокових ліній;
- лінії з вільним ритмом деталі на наступну операцію передаються по мірі готовності;
5) по охопленню виробництва:
- потокові;
- участкові;
- цехові;
- міжцехові;
- наріжні.
Для потокових ліній використовують спеціальні транспортні засоби, які виконують функцію не тільки переміщення предметів праці з одного робочого місця на інше, але і для підтримки такту роботи потокової лінії.
Такі транспортні засоби ділять на безпривідні - скоти, рольганги;
приводні - піднімально - транспортні механізми
конвеєри - привідні транспортні засоби, які не тільки переміщують предмети праці з одної операції на іншу, але і регулюють такт потоку.
Конвеєри по конструкції розрізняють:
- стрічкові;
- ланцюгові;
по характеру руху:
- безперервним рухом;
- перерваним рухом (пульсуючим) приводиться в дію періодично через деякий проміжок часу.
При наявності на потоковій лінії паралельних робочих місць, які виконують однакові операції, застосовують конвеєри з адресуванням предметів праці. За кожним робочим місцем закріплюють певний номер конвеєра.
Таким чином, діючи в комплексі і синхронно з іншими робочими машинами, конвеєри дозволяють регламентувати рух виробів на лінії шляхом застосування встановленого ритму. Це дозволяє паралельно виконувати операції, знижувати тривалість виробничого циклу, підвищувати продуктивність праці - це переваги потокового методу виробництва.
Для потокового виробництва необхідно проводити ряд організаційно - технічних міроприємств. Високі вимоги пред'являють до вибору і розміщення обладнання, якості і поточності оснастки, якості матеріалів, прогресивності технології, планування і обліку.
На підставі аналізу продукції, її обсягу, стану технологічного процесу, можливостей його вдосконалення, маси і габаритів виробу вибирається різновид потокової лінії та обчислюються основні параметри: такт, ритм, кількість робочих місць, довжина робочих зон, швидкість руху конвеєра.
Такт потокової лінії - це інтервал часу, за який знаходять з лінії вироби, що пересуваються один за одним.
ч = - такт потокової лінії (хв);
Тр - плановий фонд часу роботи лінії (хв);
N - обсяг виробництва продукції за той самий період в натуральному вимірі.
Обчислюючи час роботи безперервних потокових ліній треба передбачати періодичні короткочасні перерви в роботі конвеєра для відпочинку робітників.
Ритм лінії - це інтервал часу за який сходять з лінії партії предметів праці (не поштучно).
R= ч ? ?m , ч - такт лінії ,nm - транспортна партія.
У разі, коли організована безперервна потокова лінія, після обчислення такту проводять синхронізацію операції. Операція вважається синхронною, коли тривалість її дорівнює або є кратною такту.
Кількість робочих місць: ti - норма часу на обробку предмета;
ч - такт лінії.
Коефіцієнт завантаженості робочих місць:
__________________________________
швидкість руху конвеєра:
___________________________________________________________________________________________________
Просторове розміщення потокових ліній може бути різним залежно від кількості робочих місць, типу транспортних засобів, площі. Найпростішим є прямолінійне розміщення робочих місць. Але це не завжди можливе. Буває дворядне, кільцеве, зигзагоподібне розміщення потокових ліній. Суміжні потокові лінії треба розміщувати так, щоб було зручно транспортувати предмети праці між ними.

 
 

Цікаве

Загрузка...