WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Планування та організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 1:2000 на Лісківському об’єкті - Курсова робота

Планування та організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 1:2000 на Лісківському об’єкті - Курсова робота

При проектування висотної основи всі пункти полігонометрії вважаються реперами. Для закріплення „ пунктів нівелювання " на місцевості використовуються ґрунтові і стінні репери.

На території Гвіздецького об'єкту запроектовано висотну основу топографічного знімання методом технічного нівелювання, а саме три нівелірні ходи:

 1. Rp Багряне, IV кл—Rp Демидівка, IV кл, який проходить по пунктах полігонометрії 4 класу із півночі на південь, довжина якого 8500 км;

 2. Rp Багряне, IV кл — П.п 11, IV кл, який проходить по пунктах полігонометрії 1 розряду в північно-західній частині об'єкта, довжина якого-7,0км;

 3. Rp Демидівка, IV кл — п.п 3, IV кл, який проходить по пунктах полігонометрії 1 розряду в південно-східній частині об'єкта, довжина якого-3,0км.

Характеристика нівелірних ходів

Таблиця 1.3

ходу

Клас нівелювання

Запроектовані роботи

Кількість старих знаків

Всього реперів і пунктів полігонометрії

Найбільша віддаль між знаками

Нівелювання

Закладання знаків

Реперів

Пунктів тріангуляції

Всього погонних, км

В т.ч. на забудованих територіях

Ґрунтових реперів

Стінних реперів (марок)

1

Технічне

8,500

--

--

--

--

2

12

1300

2

Технічне

7,000

--

--

--

--

0

9

1000

3

Технічне

6,500

_--_

_--_

_--_

_--_

0

7

900

Виконаємо оцінку проекту першого нівелірного ходу:

Mвих = 30 мм.

= 25 мм/км

Виконаємо оцінку проекту другого нівелірного ходу:

Виконаємо оцінку проекту третього нівелірного ходу:

Мдоп ,

h – січення рельєфу, h = 0.5м

Мдоп = 62,5мм.

Отже запроектовані нівелірні ходи відповідають технічним вимогам.

1.2 Проектування топографічного знімання

1.2.1 Основні вимоги до топографічного знімання

Результатом топографічного знімання є топографічні плани, які створюються в графічному або цифровому вигляді. Вимоги, які ставляться до створення планів приведені в "Інструкції з топографічного знімання в масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500": п. п 1.1.8,1.1.16,1.1.18, Вкажемо їх.

1. Відповідно п. 1.1.8 топографічні плани в масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 створюються шляхом топографічного знімання або картоскладанням (крім масштабу 1:500) за матеріалами топографічних знімань більшого масштабу. Топографічні знімання виконують такими методами:

 • аерофотографічним ( стереографічне або комбіноване знімання);

 • наземним ( мензульним або тахеометричним зніманням).

 1. Згідно п. 1.1.16 середні помилки в положенні на плані предметів та контурів місцевості з чіткими обрисами відносно найближчих точок знімальної основи не повинні перевищувати 0.5мм, а в гірських та лісових районах 0.7мм. На територіях з капітальною і багатоповерховою забудовою середні помилки у взаємному положенні точок на плані найближчих контурів не повинні перевищувати 0.4мм. Для переходу від середніх помилок (Δ) до СКП (m) застосовується коефіцієнт 1.25.

 2. У пункті 1.11.18 середні помилки знімання рельєфу відносно найближчих точок геодезичної основи не повинні перевищувати за висотою:

 • 1/4 прийнятої висоти перерізу рельєфу при кутах нахилу до 2˚ ;

 • 1/3 прийнятої висоти перерізу рельєфу при кутах нахилу від 2˚ до 6˚ для планів масштабу 1:5000 і 1:2000.

У лісовій місцевості ці допуски збільшуються в 1.5 рази.

У районах з кутами нахилу понад 6˚ для планів масштабів 1:5000 та 1:2000 та більше 10˚ для планів масштабів 1:1000 та 1:500 кількість горизонталей повинна відповідати різниці висот, що визначена на перегинах схилів, а середні помилки висот, які визначено на характерних точках рельєфу, не повинні перевищувати 1/3 прийнятої висоти перерізу рельєфу.

4. У пункті точність планів оцінюється за відхиленням положення контурів та висот точок, що нанесені на плані, від даних контрольних вимірів. Граничні відхилення не повинні перевищувати подвоєних значень середніх помилок, що наведені в пунктах 2 і 3.

Помилка взаємного положення суміжних точок межі не повинна перевищувати 0.1мм в плані розмежування с/г землеволодінь та землекористувань.

1.2.2 Метод топографічного знімання

Згідно із завданням на технічне проектування, для топографічного знімання пропонується прийняти комбінований метод, який передбачає таку технологічну схему робіт:

 • маркірування;

 • аерофотознімання;

 • упорядкування проекту розміщення пізнавальних знаків на накидному монтажі;

 • планово-висотна прив'язка пізнавальних знаків;

 • дешифрування;

 • камеральні роботи.

Аерофотознімання застосовують на закритих і напівзакритих територіях. При цьому передбачають різне сполучення польових геодезичних і аерофототопографічних зйомок і фотограмметричних методів опрацювання знімків (комбіновані зйомки).

Перший варіант комбінованої зйомки має наступну технологічну схему (мал.1):

Камеральні роботи

Польові роботи

Аерофотозйомочні роботи

Геодезичні

Фототріангуляція і редуцірування

Планова прив'язка знімків

Зйомка рельєфу, дешифрування на фотопланах

Трансформування знімків, виготовлення фото планів, світлокопій

Креслення видавничого оригіналу карти

Він передбачає виготовлення фото планів із наступною мензульною зйомкою на них рельєфу і дешифрування контурів на місцевості. Робочий варіант карти створюється на полі.

Другий варіант комбінованої зйомки здійснюється при скороченому терміні польового сезону. Мензульну зйомку і дешифрування роблять на фото схемах і фотознімках. Потім контурну частину і рельєф у камеральних умовах переносять на фото план на універсальних стереофототопографічних приладах, тобто оригінал карти створюють у камеральних умовах (мал.2).

Камеральні роботи

Польові роботи

Аерофотозйомочні роботи

Геодезичні

Фототріангуляція і редуцірування

Планова прив'язка знімків

Трансформування знімків, виготовлення фото планів, світлокопій

Зйомка рельєфу і дешифрування на аерознімках і фотопланах

Перенос контурів і горизонталей на фото план

Креслення видавничого оригіналу карти

Комбінована зйомка включає наступні види робіт: маркірування; аерофотознімання; упорядкування проекту розміщення пізнавальних знаків на накидному монтажі; планово-висотна прив'язка пізнавальних знаків; дешифрування; камеральні роботи. Маркірування робиться безпосередньо перед зйомкою. Пізнавальні знаки не повинні закриватись високими об'єктами і їхніми тінями. На світлому тлі необхідний темний пізнавальний знак, на світлому — темний. Марки мають форму хреста, як правило, на кожний знак складається картка, у якій відбивається предмет маркірування, абрис, розміри і форма знака, маркірувальний матеріал.

Звичайно аерофотознімання виконується за договором із підприємством авіації. У договорі відбиваються межі ділянки, масштаб, терміни і витрати на роботи. Лабораторії спеціальних партій цивільної авіації обладнані спеціальними літаками і мають прилади для опрацювання негативів, виготовлення контактних відбитків, репродукцій, накладного монтажу.

У підготовчий період перед зйомкою виконують наступне.

1. Одержують від підприємства завдання, технічне розпорядження, із указанням відомостей про замовника, порядку оплати, умовах виробництва робіт, термінів.

2. Вибирають аеродром для базування. Організують базу. Організують переліт літаків і екіпажу на обрану площадку.

3. Укомплектовують партію особовим складом.

4. Вибирають і перевозять на місце робіт прилади, спорядження, фотоматеріали.

Аерофотознімання переважно роблять у годину з розсіяним освітленням, у ранкові години, коли тіні найбільш прозорі.

Прив'язку пізнавальних знаків виконують різними методами прямими, зворотними або лінійними засічками, побудовою полігонометрії 1-2-го розрядів, теодолітними ходами. При зворотній кутовій засічці точки зйомок піднімають на металевих штативах, телескопічних вишках, на вершини дерев до висоти 5-6м.


 
 

Цікаве

Загрузка...