WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Формування прибуткового тваринництва - Реферат

Формування прибуткового тваринництва - Реферат

На сьогодні молочна худоба має достатньо високу (близько 30%) частку спадковості вихідної поліпшуваної червоної степової та поліпшувальної англерської порід. У кінцевій структурі за умовною кровністю планується збереження частки зазначених порід на рівні близько 12,5% для забезпечення достатньо високої адаптаційної здатності, тривалості використання в стаді та підвищення вмісту жиру й білка в молоці. За надоєм корови стада в середньому переважають стандарт першого класу новоствореної української червоної молочної породи, який визначено інструкцією з бонітування 2004 року, а за вмістом жиру в молоці — дещо їм поступаються (на 0,08 відсотка).

Одночасно з поліпшенням за основними селекціонованими ознаками молочної продуктивності в стаді тут здійснюють також оцінку та добір корів за екстер'єром з використанням сучасної методики лінійної оцінки за типом будови тіла. Результативність такого добору підтверджується достатньо високою серед-ньою оцінкою типу будови тіла корів (понад 81 бал), що відповідає категорії "добре з плюсом" (табл. 1). Щорічна оцінка корів-первісток за типом будови тіла дає можливість узагальнити тенденції та підкоригувати вибір плідників.

Дальше підвищення рівня вирощування та удосконалення технології утримання ремонтного молодняку має сприяти зниженню середнього віку першого отелення корів, який поки що сягає 29,2 місяця за його оптимального значення 27 місяців.

Порівняльна оцінка корів засвідчує деяку перевагу за молочною продуктивністю голштинізованого внутрішньопорідного типу української червоної молочної породи. На користь визначеної селекційної стратегії свідчить і оцінка типу екстер'єру. Основні проміри тулуба корів-первісток голштинізованого типу УЧМ породи такі: висота в крижах — 128,5 см; коса довжина тулуба — 149,4 см; обхват грудей — 178,9 см, а тварин південного внутрішньопорідного типу української чорно-рябої молочної породи, відповідно: 133,4 см, 150,1 та 180,4 сантиметра.

За віком першого й другого отелень деяку перевагу (молодший вік) зафіксовано в корів південного типу української чорно-рябої молочної породи. За показниками відтворної здатності (міжотельний інтервал і коефіцієнт відтворної здатності) відзначено деяку перевагу тварин менш продуктивного жирномолочного типу української молочної породи.

Кращі корови молочного стада

У формуванні та прогресивному розвитку стада велику увагу приділяють високопродуктивним коровам (рекордисткам). Їм надають перевагу, коли закладають нові маточні родини. За екстер'єром рекордисток визначають модельний тип і мету подальшої селекції за типом будови тіла.

На сьогодні надій лактуючих високопродуктивних корів стада агрофірми "Світанок" перевищує 5000 кг за максимального надою у рекордисток української червоної молочної породи Чубатої 2543 і Лєйки 2096 близько 6,5 тис. кг (табл. 2). Розробленим перспективним планом племінної роботи передбачено роздоювання кращих корів до 8000 кг і вище за значного збільшення числа рекордисток із надоєм понад 6000 кг за кращу лактацію. Крім позитивного селекційного ефекту подальшого генетичного поліпшення стада, заходи з роздоювання корів до рекордної продуктивності істотно підвищуватимуть потенціал господарства з реалізації племінного молодняку, зокрема, племінних бугайців.

Розвиток свинарства та інші галузі господарства

Протягом останніх років у господарстві створено високопродуктивне стадо свиней великої білої породи. Поголів'я свиней вирізняється порівняно високою продуктивністю, міцною конституцією, бажаним екстер'єром та відгодівельними якостями. На фермах утримують 2500 голів свиней, у тому числі 200 голів основних і 100 підконтрольних свиноматок. За минулий рік валовий приріст живої маси свиней становив 209 тонн, одержано 4212 голів поросят, реалізовано 174 тонн свинини, 120 голів племінного молодняку. За даними бонітування 2006 року, 162 свиноматки зараховано до класу "еліта", 38 голів — до першого класу. За генеалогічною структурою 85 свиноматок належать до родини Тайги, 62 — до родини Ліри і 53 голови — до родини Метелиці. Кнурів завозять із кращих племінних заводів України. Всі кнури належать до класу "еліта".

Продуктивні якості свиней характеризуються такими показниками:

- середньодобовий приріст — 510 г;

- вік досягнення живої маси 100 кг — 188 днів;

- витрати кормів на кг приросту — 5,3 к. о.;

- довжина туші — 135 см;

- товщина шпику — 28 мм.

Є в агрофірмі "Світанок" ще й 60 га саду сучасних сортів яблук, у тому числі 15 га карликових сортів і 45 га — напівкарликових. За останні роки врожайність яблунь закладеного молодого саду вже становить понад 6 ц/гектар.

Основу життєдіяльності господарства забезпечує парк сільськогосподарських машин і автогараж, укомплектовані тракторами, автомобілями та іншою необхідною технікою різних марок і модифікацій.

Продукцію господарства та його переробних цехів реалізовують через мережу фірмових магазинів та ларьків у Донецьку, Мар'їнці та інших населених пунктах.

Кадровий потенціал господарства

Своїм успішним розвитком на тлі загального помітного занепаду аграрного сектору економіки "Агрофірма "Світанок" значною мірою завдячує господарському ставленню до справи, порядності та діловим якостям її генерального директора Віктора Гречука, який очолює господарство вже понад десять років. Під його безпосереднім керівництвом, завдяки його високопозитивному сприйняттю нових апробованих технологій у тваринництві та рослинництві, було створено племінні репродуктори "Світанку". Щоб племінне скотарство й свинарство розвивалося і давало вагомі результати, спеціалісти господарства підтримують тісні творчі стосунки з науковцями Інституту розведення і генетики тварин та Донецького інституту агропромислового виробництва УААН.

Ближчі перспективи розвитку на агрофірмі визначають такими завданнями:

- збільшення поголів'я корів основного стада до 500 голів, підвищення середньої продуктивності стада до 5–6 тис. кг молока на корову за рік, удосконалення системи роздоювання корів;

- заготівля не менше 60 ц к. о. на корову і 90 ц — на "складну" свиноматку високоякісних кормів за оптимальної їхньої структури, впровадження цілорічної однотипної годівлі худоби повнораціонними кормосумішками;

- одержання 650–700 г середньодобового приросту молодняку великої рогатої худоби і 450–500 г — свиней;

- упровадження електронного обліку продуктивності тварин, атестація племзаводів;

- зростання рівня доходів працівників агрофірми, розвиток соціальної інфраструктури населених пунктів.

Висока технологічна дисципліна, ретельний контроль за станом здоров'я тварин, триразове виявлення тварин в охоті забезпечують підтримання достатньо високого рівня відтворення худоби, а саме 90–95 телят на 100 корів.


 
 

Цікаве

Загрузка...