WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаОрганізація виробництва, Трудове право України, Cоцзахист → Формування прибуткового тваринництва - Реферат

Формування прибуткового тваринництва - Реферат

Реферат на тему:

Формування прибуткового тваринництва

Головними чинниками, що визначають ефективність галузі тваринництва, є використання високопродуктивних порід і типів усіх видів тварин і створення умов для максимальної реалізації генетичного потенціалу їхньої продуктивності. Автори розповідають, як зі своїми завданнями справляються в репродукторах великої рогатої худоби та свиней ТОВ "Агрофірма "Світанок".

Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Світанок" Мар'їнського району Донецької області є одним із провідних господарств за чисельністю великої рогатої худоби, свиней, їхньою продуктивністю та культурою ведення тваринництва. Від 29 грудня 2005 року господарство має статус племінного репродуктора з розведення українських червоної і чорно-рябої молочних порід корів, а також великої білої породи свиней.

Територія агрофірми належить до степового агрокліматичного району з помірно континентальним кліматом. Максимальна температура влітку сягає 38...40°С, а мінімальна в окремі місяці взимку знижується до -30°С. Випадання опадів протягом року нерівномірне. Річна сума опадів — у середньому 504 міліметри.

Станом на 1 січня 2007 року загальна земельна площа господарства налічувала 4636 га, у тому числі сільськогосподарських угідь — 4013 га, з них ріллі — 3571, сіножатей — 443, природних пасовищ — 102, багаторічних насаджень — 14 га. Зрошуваних земель — 242 га. Виробнича структура господарства складається з тракторно-польової бригади, трьох тваринницьких ферм, у тому числі ферми великої рогатої худоби і двох — із розведення племінних свиней.

У середньому в господарстві працюють понад 200 осіб.

У структурі товарної продукції провідне місце (59,5%) належить рослинництву. Частка продукції тваринництва становить 39,5 відсотка.

Виробництво валової продукції 2006 року в грошовому вираженні становить 6867 тис. грн, у тому числі продукції тваринництва — 2783,8, рослинництва — 4083,5 тис. грн. Вихід валової продукції на одного середньорічного працівника становив 32,09 тис. грн. Позаминулий рік у "Світанку" завершили з прибутком 396,7 тис. грн за рентабельності 7,5%, а 2006 року прибуток зріс до 662 тис. грн за рентабельності 7,2 відсотка.

Основні показники розвитку рослинництва та тваринництва, господарсько-фінансової діяльності свідчать про стабільність у забезпеченні тваринництва кормами та ефективність виробництва продукції. Так, урожайність озимої пшениці за останні три роки становила 44–48 ц/га, жита і ячменю — 30–35, кукурудзи (на зерно) — 50–60, сорго — 25–30, соняшнику — 14–18, кукурудзи на силос і зелений корм — 150–180, однорічних трав — 60–65, багаторічних трав на сіно — 70–78 і на зелений корм — 250–300 ц/гектар.

Розвиток молочного скотарства характеризується такими основними показниками: середньорічне поголів'я ВРХ налічує 1050 голів, у тому числі 420 корів; середній удій на корову — 3778 кг; собівартість 1 ц молока — 88,2 грн; витрати кормів на 1 ц молока — 1,24 к. о.; затрати праці на 1 ц молока — 5,1 людгод.; рентабельність виробництва молока — 28,6 відсотка.

Технологічні рішення на фермі великої рогатої худоби

У "Світанку" послуговуються стійлово-вигульною технологією утримання корів за використання вигульно-кормових майданчиків, а також стійлово-пасовищною. Спосіб утримання корів — прив'язний із упровадженням елементів потоково-цехової технології виробництва молока. За такої технології на молочній фермі функціонують корівники на 200 корів, родильне відділення з профілакторіями для телят до двадцятиденного й шестимісячного віку, приміщення для молодняку після шести місяців, прифермський цех первинної обробки (охолодження) молока, ветеринарний пункт, лабораторія штучного осіменіння тварин, фуражний двір для зберігання соковитих і грубих кормів, естакада для завантаження тварин та інші технологічні приміщення й служби, що забезпечують закінчений технологічний процес.

Усталена в господарстві технологія передбачає дворазове доїння корів у молокопровід АДМ-8А, роздавання кормів мобільними кормороздавачами типу КТУ-10К. Концентровані корми під час доїння корів у стійлах роздають з урахуванням продуктивності тварин. Гній із приміщень видаляють транспортерами типу ТСН-3Б, а відвозять до гноєсховища тракторним причепом 2 ПТС-4М. У приміщеннях корів напувають із реконструйованих автонапувалок, з розрахунку одна напувалка на дві корови, а на вигульних майданчиках — з групових напувалок. Молодняк великої рогатої худоби взимку утримують у приміщеннях, влітку — в таборах і на прифермських майданчиках.

У середньому за останні чотири роки структура заготовлених кормів така:

- грубі — 22,0%, з річними коливаннями від 16,3 до 26,4%;

- соковиті — 31,7% (28,1–38,1%);

- концентровані — 39,6% (35,9–48,8%);

- інші — 6,8% (0,6–11,6%).

Середньорічна структура витрат кормів (за поживністю) для корів:

- грубі — 21,7% (17,3–24, %);

- соковиті — 50,3 (43,6–54,4%);

- концентровані — 20,3 (15,9–25,8%);

- інші — 7,7% (3,5–12,4%);

- для молодняку великої рогатої худоби:

- грубі — 29,7% (26,0–34,2%);

- соковиті — 38,6% (36,6–41,2%);

- концентровані — 21,3% (13,8–25,9%);

- інші — 10,2% (8,9–11,5%).

Характеристика племінних і продуктивних якостей стада ВРХ

Вихідне стадо червоної молочної худоби було представлено переважно тваринами жирномолочного внутрішньопорідного типу української червоної молочної породи (ЖЧМ). Потім визначили селекційну перспективу переходу до розведення голштинізованого внутрішньопорідного типу цієї самої породи (ГЧМ) та південного внутрішньопорідного типу української чорно-рябої молочної породи (ПТ УЧРМ). Останніми роками селекційне удосконалення стада в господарстві здійснюють під керівництвом та за безпосередньої участі науковців лабораторії генофонду порід південного регіону Інституту розведення і генетики тварин УААН, який є головною науковою установою з питань селекції та генетики тварин в Україні. Селекціонери працюють згідно з планом племінної роботи, який розробив 2006 року зазначений науковий підрозділ.

Аналіз селекційно-генетичної ситуації у молочному стаді племінного репродуктора "Агрофірма "Світанок" свідчить, що наразі середня умовна кровність поголів'я корів за основною поліпшувальною голштинською породою становить близько 40% (табл. 1). Визначена перспектива селекційного поліпшення стада передбачає підвищення умовної кровності за голштинською породою до 75% у тварин голштинізованого внутрішньопорідного типу української червоної молочної породи та до 75–87,5% — у тварин південного

Генеральний директор ТОВ "Агрофірма "Світанок" Віктор Гречук (ліворуч) внутрішньопорідного типу української чорно-рябої молочної породи. Означена мета на сучасному етапі генетичного поліпшення худоби досягається паруванням маточного поголів'я з кращими чистопорідними бугаями-поліпшувачами голштинської породи. За досягнення кінцевої структури за умовною кровністю планується подальше розведення "в собі" за використання оцінених за потомством 3/4–7/8-кровних бугаїв — поліпшувачів новостворених порід.


 
 

Цікаве

Загрузка...