WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаНаукознавство → Нікола Тесла - Реферат

Нікола Тесла - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Нікола Тесла
Геніальний винахідник народився в Сербії в містечку Сміляни 9 липня 1856 р.
У 1884 році Тесла відправився покоряти Америку. На перших порах він працює у геніального винахідника Томаса Едісона, але скоро між ними починаються непорозуміння, відкрите протистояння в наукових думках і Н.Тесла починає самостійно розвивати свої наукові погляди, знаходить людей, які готові вкладати в його фантастичні проекти мільйони долларів.
У 1895 році Вестингауз ввів у лад найбільшу у світі Ніагарську ГЕС. Працювали на ній могутні генератори Теслі. Тоді ж винахідник сконструював ряд радіоуправляемих самохідних механізмів - "телеавтоматів".
Наприкінці позаминулого століття в Колорадо Спрінгс для експериментів Теслі була побудована вежа з великою мідною сферою на верхівці. Там учений генерував потенціали, що розряджалися стрілами блискавок довжиною до 40 метрів. Досвіди супроводжувалися громовими розкатами. Навколо вежі палала величезна світлова куля.
На острові Лонг-Айленд почалося будівництво величезного наукового містечка. Головним спорудженням була каркасна вежа висотою 57 метрів з величезною мідною "тарілкою" нагорі - гігантським підсилювальним передавачем. І зі сталевою шахтою, заглибленої в землю на 36 метрів. Спробний пуск небаченого спорудження відбувся в 1905 році і зробив приголомшливий ефект. "Тесла запалив небо над океаном на тисячі миль", - писали газети. Другу вежу - для передачі без проводів могутніх потоків енергії - винахідник мав намір побудувати в Ніагарському водоспаді. Але проект через великі витрати було закрито.
В передвоєнні роки Тесла почав працювати над секретними проектами для військово-морського відомства США. Сюди входила і беспроводная передача енергії для поразки супротивника, і створення резонансної зброї, і спроби керування часом. З 1936 по 1942 рік він був директором проекту "Веселка" - за технологією Стелс, -- в рамках якого відбувся сумно відомий Филадельфийский експеримент.
Нікола Тесла передбачав можливість людських жертв і затягував проведення експерименту, наполягав на переробці устаткування. Однак в умовах війни на це не вистачило ні часу, ні засобів, а жертви вважалися неминучими. Через десять місяців після смерті Теслі американський військовий флот провів експеримент по невидимості корабля для радарів. Для цього на есмінці "Елдрідж" створили "електромагнітний міхур" - екран, що відводив би випромінювання радарів повз корабель. За допомогою генераторів Ніколи Теслі. У ході експерименту виявився зовсім непередбачений побічний ефект. Корабель став невидимий не тільки для радара. Але і для неозброєного ока. Більше того, свідки запевняють, що зненацька побачили його в Норфолку, на видаленні в сотні миль. Для задіяних у проекті людей ця телепортація стала катастрофою. Поки корабель "переміщався" з філадельфійської бази ВМС у Норфолк і назад, члени суднової команди цілком втратили орієнтацію. В часі і просторі. Після повернення на базу багато хто не міг пересуватися, не спираючися на стіни. І знаходилися в стані невимовного жаху. Згодом, після тривалого періоду реабілітації, усі члени команди були звільнені як "психічно неврівноважені". У підсумку проект "Веселка" прикрили. А результати експерименту засекретили. Що там було насправді - не знає ніхто. Автора фантасмагорії, здатного роз'яснити те, що трапилося, вже не було в живих.
Тільки зараз ми починаємо усвідомлювати, двері в який незвіданий світ відкрив Нікола Тесла .
Найбільш головний його винахід, який вчений не зміг довести до кінця, а послідовники повторити не зуміли, - "Всесвітня безпровідна система передачі інформації й енергії". Енергопередаюча станція могла б направляти електричну енергію в будь-яку точку Землі, відбиваючи її від іоносфери - верхніх шарів атмосфери і через саму Землю. Користатися нею могли б усі - кораблі, літаки, фабрики, досить їм мати енергосприймаючу установку. Ця ж система могла б, по завіряннях вченого, транслювати на увесь світ сигнали точного часу, музику, малюнки, факсимільні тексти.
А за допомогою звичайного телефону можна було б подзвонити в будь-яку точку світу.
Тесла навіть побудував енергопередаючу станцію в Лонг-Айленді. Але перші експерименти були невдалими, а потім почалася перша світова війна, і за вимогою військові роботи заборонили - підозрювали, що Тесла передає інформацію німцям і їхнім союзникам-австрійцям.
Документів і креслень "Всесвітньої системи" після смерті вченого не знайшли.
Винаходи по переміщенню людей лише на перший погляд здаються фантастикою. Звичайно, зараз таких приладів у вчених ні, але ніхто не доручиться, що в XXI столітті вони не з'являться.
З телепортацією ситуація складніше. Поки не зрозуміло, як миттєво переміщати з однієї крапки простору в іншу предмети, а тим більше живих істот. Але й у США, і в Європі, і в Австралії вже проведені успішні досвіди по телепортації фотонів - часточок світла. Можливо, цей тільки початок.
На жаль, більшість щоденників геніального Тесли загублене чи знищено. І відновити багато хто його проекти зараз неможливо. Хоча дещо робиться. Так, американський інженер Грегорі Лій, який працює в Стенфордском університеті, недавно побудував "Електричну вежу Теслі". І пускає з її допомогою штучні блискавки.
Є версія, що 30 червня 1908 року в районі річки Підкамінна Тунгузка в Сибіру ніякий метеорит не падав. А вибух - наслідок експериментів Теслі з передачею енергії на великі відстані.
Навесні того року Тесла в листі редакторові "Нью-Йорк таймс" писав: "...Навіть зараз мої безпроводні енергетичні установки можуть перетворити будь-який район земної кулі в область, не придатну для проживання..."
А в ніч на 30 червня багато спостерігачів у Канаді і Північній Європі відзначали в небі хмари незвичайного сріблистого кольору, що, здавалося, пульсували. Це збігається з розповідями очевидців, що спостерігали раніше за досвідами Теслі в його лабораторії в Колорадо-Спрінгс.
Електромобіль їздив неделю без підзарядки
У 1931 році Нікола Тесла разом з інженерами автомобілебудівної фірми Pierce-Arrow провели забавний експеримент. В авто цієї марки бензиновий двигун внутрішнього згоряння замінили на електродвигун. Тесла підключив до електродвигуна коробочку розмірами 60х30х15 см із двома стрижнями, що стирчать з її. Натиснув педаль газу... Машина працювала без підзарядки тиждень, поки її тестировали фахівці. Потім Тесла забрал свою коробочку, і більше ніхто її ніколи не бачив.
У 1914 році винахідник запропонував проект, по якому вся земна куля разом з атмосферою повинний був стати гігантською лампою. Для цього потрібно лише пропустити по верхніх шарах атмосфери високочастотний струм, і вони почнуть світитися. Але от як це зробити, Тесла не пояснив, хоча неодноразово затверджував, що ніяких труднощів у цьому не бачить.
У 1933 році Тесла повідомив у газетах, що відкрив деякі "промені смерті", здатні знищувати літаки з відстані в 400 кілометрів. На початку другої світовоївійни він запропонував купити цю технологію урядам спочатку США, а потім Великобританії. Але ті й інші чомусь відмовилися.
У 1926 році Тесла установив радіощоглу у своїй лабораторії в Hью-Йорке. І піймав радіосигнали незрозумілого походження. Одним з можливих джерел він назвав Марс. Над ним сміялися, але сам учений говорив: "Заради такого дива я б віддав своє життя!"
Найвідоміший слух, зв'язаний з ім'ям Тесли, - зникнення есмінця "Елдридж". Нібито вчений перед другою світовою війною почав співробітничати з ВМФ США, створюючи "екран невидимості" кораблів для радарів супротивника. Сам Тесла провести експеримент не зумів - він умер 7 січня 1943 року, але через 10 місяців на есмінці "Елдридж" військові за допомогою генераторів Николи Тесли "надули електромагнітний міхур". Однак проявився несподіваний ефект. Корабель став невидимий не тільки для радарів, але і для людського ока. Він зник, а потім його нібито знайшли в двохстах кілометрах від місця проведення експерименту. Усі члени екіпажа "Елдриджа" одержали сильні психічні розлади.
Зберігся лист Тесли одному з його друзів. Учений запевняв, що, вивчаючи високочастотні струми, наткнувся на щось разюче: "Я знайшов думку. І незабаром ви зможете особисто читати свої вірші Гомеру, а я буду обговорювати свої відкриття із самим Архімедом".
До речі, намагався зв'язатися з потойбічним світом і заклятим ворогом Теслі - Едісон.
Після смерті вченого в його готельному номері не знайшли ніяких паперів, записних книжок, креслень. Можливо, він знищив їх сам? Чи ж вони потрапили в якісь секретні архіви уряду США? Адже, по слухах, кілька днів після смерті Тесли в його номері працювали співробітники ФБР.
На його патентах, по суті, виросла вся енергетика ХХ століття. Але цього йому було мало. Тесла кілька десятиліть працював над проблемою енергії всього Всесвіту.
З багатьох незавершених робіт геніального Ніколи Тесла збереглися, принаймні, дві не розшифрованих і не реалізованих до цього дня проблеми.
Одна з них відверто натякає на прямий зв'язок гравітації з електромагнетизмом, пошуком якої займалися Х.Гюйгенс, И.Ньютон, МЛомоносов, ХЛоренц, Д.Максвелл, Д.Менделєєв, А.Пуанкаре, Л.Де-Бройлъ, П.Лебедєв, П.Дирак, Я.Зельдович, А.Цукрів, А.Мигдал, АЛогунов і ін.
Інша - з ідеєю високо ефективної беспроводной передачі силової електроенергії на великі відстані по СВЧ каналах.
Обидві зв'язані з ще не розкритою природою гравітації, інерції, тертя, структурою вакууму і рухливістю заряду. Обидві проблеми в XX столітті реалізовані не були.
Тільки на стику століть, - у наші дні, маючи результати статистичного набору даних, включаючи термодинаміку кінетики у всім різноманітті фазових переходів рідких, твердих і газоподібних середовищ, при обліку аналізу ефективності повного замкнутого контуру енергомассообмена, у сполучених нелінійних структурах, від виробництва заряду до його поширення і перетворення в корисну роботу, ідеї Тесла почали знаходити своє визнання. Побудовано ряд квантово-релятивістських версій комплексного (замкнутого) розгляду ефективності циклу: енергоносії ' електрика ' корисний продукт!!
Електрика вступила в XXI століття центральною науково-технологічною проблемою енергетики.
Нікола Тесла в лабораторії в Колорадо-Спрингс.
Початок 1900 років.
Список використаної літератури
1. 100 видатних учених світу. - М., 2004.
2. Никола Тесла: миф, заменивший реальность. - М., 2007.

 
 

Цікаве

Загрузка...