WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаНаукознавство → Нобелівський лауреат Лікарі світу за запобігання ядерної війни (Internacional Physicians for the Prevention of Nuclear War) - Реферат

Нобелівський лауреат Лікарі світу за запобігання ядерної війни (Internacional Physicians for the Prevention of Nuclear War) - Реферат


Реферат на тему:
Нобелівський лауреат Лікарі світу за запобігання ядерної війни ( Internacional Physicians for the Prevention of Nuclear War )
за те, що "ця організація принесла людству значну користь, поширюючи авторитетну інформацію й сприяючи усвідомленню катастрофічних наслідків ядерного конфлікту"
Організація "Лікарі світу за запобігання ядерної війни" (ЛСЗЯВ) - це всесвітня федерація працівників охорони здоров'я, заснована в грудні 1980 р. Бернардом Лауном, професором кардіології Гарвардського інституту охорони здоров'я й Євгеном Чазовим, генеральним директором кардіологічного центру в Москві. Ці вчені відомі в світі медицини, їхня зустріч 1960 р. дала поштовх до співробітництва у вивченні механізму раптової смерті. 1979 р. Лаун запропонував Чазову організувати міжнародний рух медиків проти гонки ядерних озброєнь і на виконання їхнього професійного обов?язку "вказати людству головну загрозу життя", а 1980 р. у Женеві вони заснували ЛСЗЯВ разом з чотирма іншими лікарями - американськими й радянськими. Федерація, іменована "Лікарі проти ядерної війни", має штаб-квартири в Бостоні й Лондоні. До 1985 р. у ній нараховувалося понад 135 тис. членів у 41 країні, в т.ч. 28 тис. - у США й 60 тис. - у СРСР. ЛСЗЯВ проводить щорічні конференції, обговорюючи медичні аспекти ядерної війни. Крім міжнародних зустрічей, ЛСЗЯВ ухвалює безліч програм, що мають на меті привернути увагу громадськості щодо небезпеки гонки ядерних озброєнь. У червні 1982 р. шість американських і радянських лікарів брали участь у дискусії на радянському телебаченні. Того ж року був опублікований збірник статей лікарів різних країн "Остання допомога: медичні виміри ядерної війни", який був внесений унавчальні програми медичних закладів. 1984 р. заслуги ЛСЗЯВ "в інформуванні громадськості й переконанні свідомості людства на користь миру" були відзначені премією ЮНЕСКО. 1985 р. Нобелівську премію Миру було присуджено ЛСЗЯВ за те, що "ця організація принесла людству значну користь, поширюючи авторитетну інформацію й сприяючи усвідомленню катастрофічних наслідків ядерного конфлікту". Комітет запросив співголів ЛСЗЯВ Б.Лауна й Є.Чазова прийняти премію від імені своєї організації. Б.Лаун - уродженець Литви, випускник Майнського університету і медичного інституту при Університеті Джонса Гопкінса, автор двох книг і понад 300 наукових статей. Є.Чазов поєднував керівництво одного з найбільших кардіологічних центрів світу в Москві з обов'язками заступника міністра охорони здоров'я й начальника 4-го Головного управління міністерства охорони здоров'я. Обіймаючи цю посаду з 1967 р., він відомий у країні як "кремлівський лікар". Чазов є автором 300 статей і декількох книг із кардіології. Через те, що Чазов підписав лист проти Сахарова, десять європейських лідерів християнсько-демократичних партій звернулися з вимогою не вручати премію радянському лікарю. Однак Чазов запевнив, що ця премія вручається не йому особисто, а організації "Лікарі світу за запобігання ядерної війни".
Література:
1. Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р.
2. Нобелівська премія перші 100 років.
3. Альфред Нобель і Нобелівські премії.
4. http://www.nobel.org.ua/
5. http://www.peoples.ru/finans/undertake/nobel/index2.html

 
 

Цікаве

Загрузка...