WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМузика → Вивчення партитури диригентом - Реферат

Вивчення партитури диригентом - Реферат

тексту.
2) Технічний розділ тексту:
А) окремо по голосах кожної партії (якщо заняття можна організувати в різних приміщеннях одночасно або займаючись з кожною партією спеціально відведений час);
Б) групами: чоловічий і жіночий або сопрано з тенорами в одній групі, альти з басами в другій (таке ділення залежить від фактури твору);
В) на загальному хорі по окремих закінченнях, музичних постановок (порядок проходження партії на загальному хорі також залежить від фактури музичного твору.
3). Робота над дикцією.
Читання тексту з хорошою артикуляцією в ритмі музики під диригування. Розробка окремих строїв, складів і слів в цілях вироблення ясної дикції. Зв'язок проведеного із співом.
4). Робота над дикцією, строєм, ансамблем.
На протязі всіх занять необхідно слідкувати за якістю звука співаючих і не допускати крикливого співу. Правило - економити голосові засоби - необхідно завжди мати на увазі при роботі з хором, особливо в період технічного розбору твору.
В). Робота з хором в художньому плані.
1) Художня обробка твору. Розбір з хором, зміст літературного текту в цілях знання художніх завдань увиконанні.
2) Встановлення плану художнього виконання на основі синтезу змісту, літературних і музичних текстів:динамічні відтінки, темп (темпи), характер звуку, щоанжировка окремих партій, звукова рівновага, музичні фразування в цілому.
3. Генеральні репетиції (не мешне двох) і використання розученого твору на естраді.
Завдання 1. Розберіть партитури двох зорових творів назначених нами до розучування хору і опишіть процес вашої особистої, попередньої підготовки, як диригента. Описання повинно складати: а) аналіз літературного тексту; б) музично-теоретичний розбір партитури; в) вокально-хоровий розбір партитури;
Г) план художнього виконання твору.
Завдання 2. Складіть план репетиційних занять по розучуванню намічених вами до виконання хорових творів (див. завдання 1) - творів з дослідними указівками змісту кожної із репетицій.
Завдання 3. Заведіть щоденник хорових занять по розучуванню намічених, по завданню 1, творів, занесіть в нього весь процес виконання їх на естраді, спів ставте дані наміченого плану і щоденника. Встановити відмінність в них і поясніть їх причину.
Перед вивченням даного музичного твору диригент, повинне детально підготуватись до цього, ознайомити хоровий колектив із змістом літературного тексту хору, розповісти зміст всієї опери, а також про місце і ролі в ній розучуваного відривку.
В цьому не лишнє виказувати короткі біографічні зведення про автора опери М.І. Глинки і про автора поеми - ос. Пушкіна, а також про значення першого в історії руської літератури, а другого в історії музики.
Це повідомлення коротке, але живе і кольорове, буде як би введення до попередньої роботи над відривком із опери великого руського композитора. Вступне слово закінчуючи висловлення змісту зору повинно бути програванням можливості зі співом однієї із основних партій цього твору, в даному випадку партії сопрано, якою композитором доручена головна мелодична лінія - тема. Перед виконанням і співу цього твору необхідно також розповісти колективу, що початку хору належить 12 тактне інструментальне вступлення в тональності ре-мінор, в розмірі 2/4 , в темпі Andante (d-60) і те, що інструментально-оркестрове вступлення закінчується не стабільно на домінанті з ферматою на паузі. Тільки після цього вступлення починає співати 4-голосний хор, головна тональність якого ре-мінор, розмір 2/4, темп Andantino (d-76), тобто швидкість руху співу в хорі трошки більша, як швидкість руху інструментального вступу. Виконавши цей відривок перед зоровим колективом необхідно обробити його увагу на те, що з 17-го такту починається якби повторення того, що було з початку, але лише з невеликими змінами, і що ці зміни йдуть за рахунок виконання мелодії місцями в більш високих регістрах. Починаючи з 33-го такта головний музичний матеріал подається в оркестрі (на фортепіано) хор виконує в унісон в окремі репліки-голоси.
Після цього можна приступати до розучування з хором музики і тексту даного відривку із опери (допускається) що диригент попереднього добре вивчити партитуру хору і його ясна форма тональний і гармонічний план твору, ясно, де головне і другорядне, які голоси партитури між собою більш-менш зв'язані і т.д.).
В розучуванні твору перша закінчена побудова продовжується з 16-ти тактів. Наступна, також закінчена побудова, мала багато спільного з першим, вирівнюється також з 16-ти тактів, тобто починається 17-ти і закінчується 32-гим тактом.
Кожна із цих побудов має форму періоду абсолютно однакової конструкції, яка нагадує форму куплета народно-пісенного складу.
Третя побудова, зовсім не похожа на перших дві в доброму відношенні, має цілковиту схожість з ними по формі. Дана побудова має форму періода-куплета, продовжується 16-ть тактів, і головна музична тема проходить повністю. В нижчих голосах оркестру (в лівій руці фортепіано існує перекладення). Якщо порівняти партію сопрано першого куплета і партію нижчих голосів. Інструментів або першого куплета і партію, яка порівняє першого сопрано, першого куплета і куплета можна виявити буквально першого куплета.
Тональність ре-мінор. Розмір 2/4. Інструментальний вступ Andante (d-60-12 тактів. Хор - Andantino (d-76-48) тактів, із яких: перший куплет - період 16-ти тактів; другий куплет - період 16-ти тактів; третій куплет - період 16 тактів.
Таким чином кожна закінчена побудова має 16 тактів і має форму періода-куплета. Тепер період-купелт треба розділити на частини, щоби вияснити, до хору можна брати дихання і можна робити зупинки при розучуванні.
При вивченні партії чоловічих голосів потрібно звернути особливу увагу зробити інтонацію у ході сі-бемоль, сі-бекар-ля-у тепорів.

 
 

Цікаве

Загрузка...