WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМузика → Сучасне музичне мистецтво у світі - Реферат

Сучасне музичне мистецтво у світі - Реферат

популярним у створенні музики на грані хауса.
Хардкор (Hardcore)
Це страшної швидкості музика. Удари молотком по голові зі швидкістю від 150 до 220 ударів у хвилину. Знавці говорять, що якщо слухати таку музику досить довго, виникає відчуття, що світ перетворився у величезну бензопилу.
Хардкор - це просте прискорення техно плюс фрагменти відомих пісень, що у результаті звучать так, начебто хтось переключив швидкість програвача з 33-х на 45 оборотів у хвилину. Іноді здається, що це просто старий добрий speed-metal, але з техно-бітом як підкладку. Але це тільки здається...
Тріп-хоп (Trip-hop)
Тріп-хоп відноситься до нетанцювальної електронної музики - під час підстави цього стилю (1994) люди називали його танцем на стільці. Дуже повільна, часом депресивна музика, ламаний ритм і дуже похмурі тексти - так звучить група Portishead, слухаючи яку легше всего одержати представлення про цей стиль.
Тому що темп був повільним (нижче 120 ударів у хвилину) було сказано, що це на підходить для танцполя. Той хто чув Bristol Sound,погодиться з цим; але якщо ви зараховуєте Chemical Brothers до трип-хопу, те це зовсім не вірно. Chemical Brothers - краща танцювальна музика.
Брістоль саунд (Bristol Sound)
Спеціальне згадування заслуговує трип-хоп із Брістоля: Massive Attack, Portishead і Tricky. Massive Attack були першими в трип-хопе в 1991 році: уповільнений біт, заснований на хип-хопе, комбінованим з регги і відмінним
звучанням. Популярним хитом була Unfinished Sympathy від Massive Attack.
Біг-біт / Танець Сирен
(Big beats / Siren Dance)
Загальна річ цієї музики - спеціальне використання електроніки, що створює типовий звук. І дуже важкий. Звучання "Jimi Hendrix", подібне до сирени, об'єднане з важким брейк-бітом. Це комбінація фанка хіп-хопа, моці долі і свінгу хауса. Краще танцювати чим слухати: ніяких сирен на стільці, сирени на танцполі. Сирена - тривожний сигнал у тумані, а також звабна жінка. Танець Сирени - великий шум. У журналах, звичайно називається биг-битом чи хімічним бітом.
Хімічний біт (Chemical beats)
Спочатку послухайте Leave Home - гімну біг-біта від засновників: Chemical Brothers (чи як я їх називаю Братья Менделєєв). Ви чуєте могутню басову лінію, відмінну і від техно і від джангла, і брейк-бит 1 2 33 4 з акцентом на першій бавовні. Цей біт штовхає вас до танцю; просто слухати треба щось інше. Ритми - більш-менш тріп-хопові у використанні брейк-біта, що відбувається з хіп-хопа, James Brown і Meat Beat Manifesto. Цей трек - відправна крапка нового жанру.
Джангл / Драм-н-басс
(Jungle / Drum'n'bass)
Шалено швидка музика з моторошно складним ритмом і сильно покрученою лінією басових інструментів. Чому "джунглі"? Ця музика побудована на ритмі, а самий складний ритм, як відомо, водиться в Африці.
Джангл з'явився в Лондоні. Він також називається драм-н-бассом, тому що барабан і бас дуже характерні для цій музиці. Послухайте Timeless від Goldie - класичний трек 1995 року: 21 хвилина музики.
Барабан і бас узагалі часто використовується в танцювальній музиці, долі і поп-музиці. Так що назва ймовірна занадто загальне, для того, щоб іменувати цей трохи зарозумілий стиль. Також мається третій елемент, що є характерним для драм-н-баса - це струнні.
Три інградієнта джангла.
По-перше, струнні (не скрипки, а деякий тривалий електронний звук, що містить також духові інструменти). Слухайте L.T.J Bukem: він додав цим вступним звукам трохи пасторальний характер. Це повітряно, ориентированно в простір.
Далі - басова лінія. Вона сильно відрізняється від прямого баса хауса. Почувається вплив регги. Басова лінія пливе. Вона не качається, як у важкому клубному хаусі (габба чи хардрок), а саме пливе.
Третій і найбільш явний елемент - барабан. Це - швидкий брейк-бит. Барабани відрізняються від хауса і швидкістю і семплом. Хаус - 120 ударів у хвилину, джангл - набагато швидше. Семпл хауса - 1 2 3 4, у той час як брейк-бит джангла - щось начебто 1 2 33 4. Маються додаткові удари між 3 і 4. У більшості треків, мається тільки один ритм; якщо мається більше, те голосний і швидкий брейк-бит джангла перекриває інші.
І усі разом протягом не менш семи хвилин. Додамо лементи птахів. Також характерний один момент тиші, після якого звук знову продовжується. Це стає захоплюючим як тільки ви звикнете (що може зажадати деякого часу).
Ембіент (Ambient)
По-англійськи це слово значить щось начебто "омиваючий, що обтікає з усіх боків". Ембіентна музика те саме що заколисливому газ. Тихий шелест, писки, подихи, гудки далеких тепловозів і змахи крил кажанів. Ніяких барабанів і співу. Додай сюди небагато Pink Floydовского "Dark Side Of The Moon", приправленого всілякими сучасними звуковими ефектами й обробками. Для танців не підходить. Це електронна експериментальна музика, ідеальна для прослуховування будинку.
Габба (Gabber)
Габба - це музичний стиль, що став дуже популярним в останні п'ять років у Голландії. Габба - це один з безлічі стилів, що відбуває з того самого звуку, батьківщиною якого є Детройт. Більшість таких стилів засновано на оригінальному звучанні. Наприклад меллоу, хардкор, хардтранс і т.д. Габба - найважчий з них. З глибоким басом, що ухає в дуже великому темпі, дуже часті удари і повторювані семплі. Це одна з найшвидших музик у світі на сьогодні (більш 200bpm). Безліч людей приходить на грандіозні вечірки насолодитися музикою і зустрітися з іншими аматорами габбі, і не тільки в Голландії. Найбільший організатор - "ID&T" проводить щорічно безліч габба-акцій у Західній Європі. Хочете габбу - приїжджайте в Європу.
Список використаної літератури:
1. Історія сучасної музики. - К., 1999.
2. Музична енциклопедія. В 2-х книгах. - М., 2000.
3. Молодіжна субкультура. - М., 2002.
4. Культура сучасності. - К., 2000.
5. Українська енциклопедія. - К., 2002.

 
 

Цікаве

Загрузка...