WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМузика → Становлення та розвиток хореографічного мистецтва - Реферат

Становлення та розвиток хореографічного мистецтва - Реферат

Перфоманс(від англ performance – виступ, гра, виконання) – вид та сукупність різних постмодерністичних авторських виконань в сучасній хореографії американо-європейського походження. На сьогодні основою перфомансу є експеримент. Перфоманс також включає в себе певні техніки сучаснгої танцю і мистецтва – contraction & release, contactly improvisation, body art, пантоміму, рок- і поп-стилі, відео, кіно, новітні технології (світло, музику, піротехніку). Серед сучасних представників перфомансів можна виділити роботи та танцювальну техніку Піни Бауш, Тріши Браун, Стіва Пекстона, студії-трупи Г.Абрамова, М.Огризкова, Н.Каспарової, Н.Агульник, Л.Венедіктової. Важливо додати, що усі представники виду перфоманс постійно експериментують, створюючи нові авторські техніки, котрі поєднують, як професійні засоби танцю, так і аматорські.

Модерн джаз (від фр. modern та англ. jazz) – вид і танцювальна система сучасної хореографії американо-європейського походження. На сьогодні модерн-джаз як танцювальна система поєднує в собі певні сучасні техніки танцю: техніку М.Грехем – стиснення та розширення (contraction & release), техніку Д.Хамфрі та Х.Лімона – підйоми та падіння (suspend – recovery), техніку М.Каннінгема - спіралі та штопорні оберти (spiral, corkscrew turn), техніку К.Данхем, Дж.Коула, Г.Джордано, М.Метокса, Р.Одумса, Б.Феліксдала – використання пози „колапсу", ізоляція та поліцентрія, поліритмія. мультиплікація, координація, імпульс і управління, побудова уроку з модерн-джазу, який складається з розігріву (warm-up), ізоляції (isolation), партеру (par terre), адажіо (adagio), кросу (cross-moverments, jumps, turn), комбінацій та імпровізацій (combination & improvisation). Термінологія англійська, французька. Отже, модерн-джаз активно застосовується як у сучасних балетних постановках (особливо у постнеокласиці, постмодерні, постмодернізмі та хіп-хопі), так і в системі професійної хореографічної освіти. Даний вид, як сучасна танцювальна дисципліна та предмет представлений у професійних вищих та середніх навчальних закладах культури та мистецтв із хореографічною спрямованістю, наприклад: Державна академія театрального мистецтва (ГІТІС), кафедра хореографії(Москва-Росія). Національний університет культури і мистецтв, кафедра сучасної хореографії, кафедра сучасної хореографії(Київ-Україна), Училище хореографічного мистецтва „КМУАТ", відділення класичної хореографії, відділення народної хореографії, відділення сучасного танцю(Київ-Україна). На сьогодні вид модерн джаз широко використовується у сучасних балетах М.Канінгема, М.Бєжара, Б.Ейфмана, У.Форсайта, І.Кіліана, М.Екка, П.Бауш, П.Тейлора, Р.Брюса, Р.Рехвіашвілі.

Імпровізація (від лат. improvisus − раптовість; англ. improvisation –імпровізація) – вид і танцювальна система сучасної хореографії американського походження.. На сьогодні імпровізація у сучасній хореографії є творчим актом митця у момент виконання, без попередньої підготовки, танцювальна фантазія на тему. Це головний чинник для всієї сучасної хореографії (модерн джаз, перфоманс, хіп-хоп, контемпорарі, постмодернізм, постмодерн, джаз, теп). Містить певні сучасні танцювальні техніки – традиційну (tradition), дунканівську (Dunkan) − імпровізація від внутрішнього настрою, постмодерністичну (postmodernistic) – імпровізація Форсайта з деконструктивними експериментами, контактну імпровізацію (contactly improvisation) – імпровізація з партнером Пекстона, імпровізацію звільнення (deliverence) – імпровізація, вільна від законів та обмежень, яка передбачає миттєве застосування будь-якої танцювальної техніки чи пластики (модерну, джазу, буто, йоги, акробатики тощо). Термінологія англійська. Імпровізація та контактна імпровізація активно застосовуються у сучасному балеті, а також у системі професійної хореографічної освіти. Даний вид, як сучасна танцювальна дисципліна та предмет представлений у професійних вищих та середніх навчальних закладах культури та мистецтв із хореографічною спрямованістю, наприклад: Державна академія театрального мистецтва (ГІТІС), кафедра хореографії(Москва-Росія). Національний університет культури і мистецтв, кафедра сучасної хореографії, кафедра класичної хореографії (Київ-Україна), Училище хореографічного мистецтва „КМУАТ", відділення класичної хореографії, відділення народної хореографії, відділення сучасного танцю(Київ-Україна). На сьогодні вид імпровізація широко використовується у сучасних балетах М.Канінгема, М.Бєжара, Б.Ейфмана, У.Форсайта, І.Кіліана, М.Екка, П.Бауш, П.Тейлора, Р.Брюса, Р.Рехвіашвілі.

Контемпорарі (від англ. contemporary та фр. contemporain) –вид сучасної хореографії неокласичного спрямування європейського походження. Саме причетність цього виду до неокласики і відповідає його другій назві – контампорен. На сьогодні контемпорарі (контампорен) є сукупністю синтезованих авторських технік неокласичного спрямування (танцювальні лабораторії, студії, авторські та академічні театри Франції, Люксембурга, Великої Британії, Німеччини, Нідерландів, Данії), які містять фундамент класичного танцю (системи), неокласичні балетні прийоми, а також техніки модерн джазу, імпровізацїі. Термінологія – головним чином, французька, другорядна – англійська. Урок складається з розігріву (warm-up), вправ біля станку (exercises sur la barre), вправ на середині (exercises dance le centre), швидкої частини та стрибків (allegro & sautes), комбінацій (combinations). Важливим чинником у цьому виді є часте поєднання вправ на дрібну техніку та велику амплітуду, поєднання рухів par terre зі стрибками (petit et grand saute). Даний вид, як сучасна танцювальна дисципліна та предмет представлений у професійних вищих та середніх навчальних закладах культури та мистецтв із хореографічною спрямованістю, наприклад: Державна академія театрального мистецтва (ГІТІС), кафедра хореографії(Москва-Росія). Національний університет культури і мистецтв, кафедра класичної хореографії(Київ-Україна), Училище хореографічного мистецтва „КМУАТ", відділення класичної хореографії, відділення сучасного танцю(Київ-Україна). На сьогодні вид контемпорарі широко використовується у сучасних балетах М.Канінгема, М.Бєжара, Б.Ейфмана, У.Форсайта, І.Кіліана, М.Екка, П.Бауш, П.Тейлора, Р.Брюса, Р.Рехвіашвілі. Отже, контемпорарі (контампорен) є сучасним видом та сукупністю авторських технік європейського походження, орієнтованих на класичний танець при застосуванні новітніх технологій сучасної хореографії. Представниами даного виду є New-York City Ballet, English National Ballet, Grand D'Opera, І.Кіліан, Б.Ейфман, Д. Багуе та ін.

Хіп-хоп (від англ. hip-hop – танцювальний варіант музики реп) – вид і танцювальна система авторських студійних технік масово-популярного синтезованого танцю в сучасній хореографії американо-європейського походження. На сьогодні вид хіп-хоп поєднує різні стильові форми танцю − соул-фанк, джаз рок, хіп-хоп, диско, техно, хаус, брейк, чорний поп, особливістю яких є емоційна передача настрою музики та співу, а також висока віртуозність та динамічна виразність. Термінологія англійська; урок містить розігрів (warm-up) та комбінації (combinations). Даний вид, як сучасна танцювальна дисципліна та предмет представлений у професійних вищих та середніх навчальних закладах культури та мистецтв із хореографічною спрямованістю, наприклад: Державна академія театрального мистецтва (ГІТІС), кафедра хореографії(Москва-Росія). Національний університет культури і мистецтв, кафедра сучасної хореографії, кафедра класичної хореографії(Київ-Україна), Училище хореографічного мистецтва „КМУАТ", відділення класичної хореографії, відділення народної хореографії, відділення сучасного танцю(Київ-Україна). Також хіп хоп як професійний вид сучасної хореографії, активно розвивається, збагачується різними виразними засобами інших видів сучасної хореографії: модерн джазу, імпровізації, сьогоденної молодіжно-побутової, вулично-танцювальної субкультури. Серед представників хіп-хопу − танцювальні групи поп-зірок і студії США, Великої Британії, Німеччини, Італії, Франції, танцювальна студія „А6"(Україна-Київ), а також російська група „Тодес" (танцгрупою ми називаємо так звані „шоу-балети" в шоу-бізнесі; балети є лише у балетному театрі − модерн балет, класичний балет тощо).

Література:

Левчук Л. Т. Західноєвропейська культура XIX ст. // Історія світової культури. – К., 1994.

Мазепа В. И. Художественная реальность в составе культуры // Искусство: художественная реальность и утопия. – К., 1992.

Панченко В. Ґ. Мистецтво в контексті культури. – К.,1998.

Goldenberg R.L. Perfomance Art: from Futurisme to the Present. – Singapure, 2000. – р. 156-157.2.

Никитин В.Ю. Модерн джаз танец. Начало обучения. – М., 1998. – с. 12-13. 3.

Le Moal Philippe. Dictionnaire de la dance. – Paris, 1999. – р. 705-706 4.

That's Dancing. Home video. Heyly J. – USA: MGMUSA, 1985.


 
 

Цікаве

Загрузка...