WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМузика → Музика - Реферат

Музика - Реферат

МУЗИКА.
З нагоди всяких свят та з інших нагод відбувалися також різні ігри й танки. Це був давній слов'янський звичай: "Сходилися на ігрища, на танки й на всякі бісовські пісні",- оповідає літописець про давні народні забави. На такі веселі сходини були призначені окремі витоптані майдани, що також звалися ігрищами: "Ігрища втолочені, й людей велика сила, що починають пхати один одного",- нарікає один проповідник. А втім ігри відбувалися й на вулицях, і вже в ті часи вулиця означає народну забаву, так само, як повечерниця - теперішні вечорниці. Як виглядали ці ігри, про це знаємо небагато.
Танки йшли під музику. "Візьміть сопілки, бубни і гуслі й ударяйте, Ісакій буде нам танцювати",- кличуть біси, що спокушують ченця.
Музичні інструменти були досить різнорідні. Передусім згадуються бубни й труби; далі якісь роди сопілок чи флейт - сопіль і пищаль; свиріль - інструмент, що складається з кількох сопілок; гуслі - інструмент, подібний до арфи; неві-домий з вигляду орган.
При дворі київського князя був різнорідний оркестр; ігумен Феодосій, якувійшов у кімнат, де сидів князь, "побачив багатьох, що грали перед ним; одні гусляні голоси подавали, інші музикійськими звуками голосіїли, інші органними,- і так усі грали і веселилися, як є обичай перед князем".
Танок, плясання, був відомий усюди. Танцювали при різ-них нагодах: "на бенкетах і на весіллях, на вечорницях, і на ігрищах, і на вулицях",- перелічує Кирило Турівський. З давніх часів походив також звичай танцювати під час народних свят, приміром, під Івана Купала. "Гріх танцювати на русаліях",- застерігає проповідник.
Відколи поширилося християнство, розвинувся в Україні церковний спів, що стояв під візантійським та болгарським впливами. Маємо свідоцтва, що на цьому полі являлися й співаки-артисти. Так, під 1137 р. літописець записує, що смоленським єпископом став Мануйло, "півець добрий", що прийшов із Греції. В Перемишлі 1241 р. згадується "словутній півець Митуса", що з гордощів не хотів служити князеві Данилові.

 
 

Цікаве

Загрузка...