WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМузика → Гармонічний мажор - Реферат

Гармонічний мажор - Реферат


РЕФЕРАТ
НА ТЕМУ:
Гармонічний мажор
1. ТРИЗВУКИ ГАРМОНІЧНОГО МАЖОРУ
В гармонічному мажорі, внаслідок пониження VI ступеня гамми, акорди IV і II ступенів мають таку ж будову, як в однойменному мінорі: тризвук s - мінорний, тризвук sII - зменшений, вживається тільки у вигляді секстакорду (як і в мінорі):
Збільшений тризвук VI ступеню мало споживаний, і тому відомості про нього тут не даються (хоча при аналізі воно може зустрітися, наприклад, в романсі "Титульний радник" А. Даргомижського, в "Гопаку" з опери "Сорочинська ярмарок" М. Мусоргского і т. д.).
Умови застосування цих акордів у функціональних оборотах ті ж, що і для натурального мажору.
Акорди s і sII можна вводити прямо з VI пониженим ступенем:
або ж після акордів групи S натурального мажору. В одному з голосів утворюється хід на хроматичний півтон вниз від VI до VI зниженогоступеня:
2. Заперечння
Передача хроматичного півтону (в тій же, а особливо в іншій октаві) з одного голосу в іншій утворює фальш, звану заперечність, яке в учбовій практиці забороняється:
3. Застосування
Акорди субдомінантової групи гармонічного мажору застосовуються, природно, як усередині побудови (зокрема, при оточенні прохідного Т64 або Т6), так і в додаткових плагальних каденціях (див. схема 261 і 262 в даній темі).
4. Перехід акордів мінорної субдомінанти в акорди групи D
Акорди мінорної субдомінанти і секстакорд sII переходять також в акорди домінантової групи і кадансовий квартсекстакорд на основі вже відомих нам прийомів голосоведення, що повторюють норми гармонічного мінору (див. попередню тему).

 
 

Цікаве

Загрузка...