WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМузика → Скачки при розв’язані домінантсептакорду в тоніку - Реферат

Скачки при розв’язані домінантсептакорду в тоніку - Реферат


РЕФЕРАТ
НА ТЕМУ:
Скачки при розв'язані домінантсептакорду в тоніку
При розв'язані доминантсептакорду і його обернень в тоніку практика показала деякі відступи від вищеописаних прийомів голосоведення.
1. Скачки квінт
Домінантний секундакорд - D2 - при своєму розвязані в тонічний секстакорд допускає стрибок квінти D2 в квінту Т (скачки звуків квінт). Такий стрибок застосовується переважно у верхньому голосі (мелодії) і звичайно по напряму протиставлений ходу баса. Зрозуміло тому, що висхідному квартовому стрибку віддається перевага низхідній квінті:
В цьому обороті (D2-Т6) можливий стрибок і основних звуків:
2. Подвійні скачки
Одночасно з скачками квінт в обороті D2-Т6 можливі також скачки і основних звуків за умови руху двох верхніх голосів паралельними квартами, але не квінтами:
Примітка. В більш окремих випадках подвійні скачки при розв'язані D2в Т6 утворюються протилежним рухом верхнього і середнього голосів або низхідним ходом квінти паралельними квартами в середніх голосах:
Разом з D2 і домінантовим терцквартакордом (D43) може бути розвязаний в повний або неповний тонічний тризвук із стрибком основних звуків:
Різні скачки можливі і зрідка спостерігаються в оборотах D65-Т як, наприклад:
3. Протилежні і паралельні октави в заключних каденціях
В цілях отримання досконалої каденції в заключних оборотах неповний D7 нерідко розв'язується в тоніку з протилежними і навіть з паралельними октавами в крайніх голосах:
Такі октави з творчої практики перейшли якоюсь мірою в педагогічну і в голосоведенні допускаються. Приклад гармонізації:

 
 

Цікаве

Загрузка...