WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМузика → Скачки терції - Реферат

Скачки терції - Реферат


РЕФЕРАТ
НА ТЕМУ:
Скачки терції
1. Скачки терцій в сопрано
При гармонічному з'єднанні трезвуків, полягаючих в співвідношенні (тобто Т-D, D-Т, Т-S, S-Т)кварто-квінти, в сопрано можна вести терцію одного з них в терцію іншого. Цей хід утворює стрибок на кварту або квінту вгору або вниз, при з'єднанні двох різних акордів, і називається стрибком терцій.
При такому стрибку розташування міняється; акорд, що доводиться на більш високий звук стрибка, розташовується широко, а що доводиться на більш низький звук, - тісно:
Після стрибка мелодія майже завжди рухається в зворотньому стрибку напрямі. Лише в окремих випадках (коли другий із звуків - терція S або D - вимагає свого природного розв'язання ладу) можливо рух мелодії після стрибка в тому ж напрямі. В мінорі стрибок від тонічної терції до домінантової може бути тільки низхідний, на зменшену кварту, бо висхідний на збільшену квінту (як ібудь-які інші ходи і скачки на збільшені інтервали) вважається забороненим.
2. Скачки терцій в тенорі
При гармонічному з'єднанні тих же трезвуків (Т-D, D-Т, Т-S, S-Т) можливий стрибок терції в терцію і в тенорі. Він також супроводиться зміною розташування, але в зворотньому порядку при висхідному стрибку розташування міняється від широкого до тісного, а при низхідному від тісного до широкого:
Примітка. Стрибок терцій в альті не застосовується, оскільки приводить до неправильного розташування акордів:
3. Аналіз задач
Попередній аналіз задач проводиться, загалом, в тому ж об'ємі, як раніше. Слід лише пам'ятати, що серед даних стрибків деякі з них будуть скачками терцій і що з ними пов'язана зміна розташування.
Приклад гармонізації:

 
 

Цікаве

Загрузка...