WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМузика → Інтонування в дитячому хорі - Реферат

Інтонування в дитячому хорі - Реферат


Реферат на тему:
Інтонування в дитячому хорі
В Україні надзвичайно велике значення надають дитячому співу тому, що всебічний , гармонійний розвиток людини майбутнього, її моральне обличчя, культура, залежить від естетичного виховання, і , зокрема, музичного. Спів дуже корисний також для фізичного розвитку дитини. Він є своєрідною гімнастикою, яка сприяє правильному росту грудної клітки, зміцнює дихальну і серцево-судинну систему, розвиває і тренує слух, а це в свою чергу є гарантія, що дитина буде чисто інтонувати будь -яку вокальну вправу чи уривок із пісні, а також свою хорову партію.
Участь у хорі приносить багато радості дітям. Процес співу-координована робота всього організму, в основі якої лежить діяльність кори головного мозку разом з периферійною нервовою системою. Співає весь організм. Ось чому порушення в будь-якому організмі тіла, зміна настрою, загальна втома, багато інших факторів впливають на звучання голосу. Кожен керівник дитячого хорового колективу повинен вивчати і знати основи анатомії та фізіології голосового апарату, особливості його розвитку у віковому аспекті, врахувати тендітність дитячого організму, недостатній розвиток гальмівної системи, допустимість співочого навантаження. Необхідно обережно ставитись до дитячого голосу.
Охорона дитячого голосу - це систематичне і правильне навчання у поєднанні з фоніатричним наглядом за співаками. Режим життя дуже важливий для всіх людей, а для дитини, що співає-особливо, адже голос-це інструмент, який можна настроїти тільки тоді, коли добре настроєний весь організм.
Стан слуху особливо важливий для розвитку голосу. Неточна інтонація може бути наслідком пониженого сприймання окремих тонів. Тому , підбираючи юних хористів, треба уважно перевіряти органи слуху. Для керівника гуртка повинно бути обов'язковим правило: коли у дитини з'являється хриплість у голосі, ні в якому разі не допускати її до вокальних занять, а відправляти на перевірку до лікаря.
Питання про мутаційний період у хлопців і дівчаток на сьогоднішній день вивчено дуже добре. У дівчаток цей період проходить значно спокійніше, не відбувається різких змін у голосі, проте, іноді, з'являється хриплість і в'ялість, нечиста інтонація.
Процес мутації у хлопчиків проходить бурхливіше, розмір гортані збільшується на дві третини. Умовно його поділяють на три періоди:
ПОЧАТКОВИЙ
ОСНОВНИЙ-МУТАЦІЯ
КІНЦЕВИЙ ПЕРІОД
Деякі з дослідників цього важливого питання виділяють ще два періоди :перед мутаційний та після мутаційний. Період мутації у хлопчиків, які перестали співати проходить значно важче, триває довше, а з віком вони гірше інтонують. Необхідно, щоб у кожному хоровому колективі був лікар-фоніатр, щоб діти-хористи проходили в нього огляд не рідше, ніж два рази на рік. Це допоможе зберегти голоси дітей, перетворити кожен гарний дитячий голос у гарний голос дорослої людини.
Стрій- основа хорового співу. Під строєм слід розуміти точне інтонування інтервалів у мелодичному і гармонічному видах. У практиці роботи з хором , а також у хоровій літературі склались два такі поняття як мелодичний та гармонічний строї. Цей поділ засновано на деяких відмінностях інтонування мелодичних і гармонічних інтервалів, підказаних самою специфікою репетиційної роботи, коли твір спочатку розучується по партіях, які потім "зводяться" у багатоголосся. Стрій-це фактично система
Звуковисотних відношень, що уловлюються нашим слухом у процесі відтворення хором того чи іншого інтервалу, мелодії чи гармонічної послідовності. Але одну й ту саму ноту можна проспівати на якусь малу частину вище або нижче. Це пояснюється тим, що співак хору чи хор в цілому - "інструменти", котрі не мають раз і назавжди зафіксованої висоти звуків.. В хоровій практиці ми зустрічаємось не з абсолютною, стабільною інтонацією, а з багатьма інтонаційними відтінками і варіантами. Розвинутий музичний слух здатний відрізняти в рамках інтервальної зони три види інтонації:
Нормальну
Високу
Низьку
Фальшивий звук знаходиться в проміжній зоні.
Мелодичний стрій .
Відомо, що мелодія -це художньо осмислений ряд звуків різної висоти, або ланцюг мелодичних інтервалів , організованих за допомогою метро ритму та ладу.
Інтонування мелодичної лінії називається горизонтально-мелодичним строєм. При виконанні кожного музичного інтервалу, як категорії ладу, спостерігаються свої специфічні закономірності. Як правило, переважна більшість мелодій утворена секундами. Отже, вивчення інтервалів слід починати з великої і малої секунди та хроматичних змін у них. Вище наведені приклади показують, що ІІступінь як у мажорі так і в мінорі інтонуються з тенденцією до підвищення. ІІІ ступінь, оскільки вона характеризує лад, у мажорі інтонується високо, а в мінорі низько. В мажорі І і V ступінь звучать стійко; а от мінорна тоніка вимагає підвищеного підтягування вверх, бо мінорна гама тлумачиться в хоровому виконанні як похідна від мажору, а саме від його VІ ступеня. VІ ступінь натурального мінору та гармонічного мажору мусить звучати трохи занижено. Ввідні тони VІІ ступеня в мажорі та гармонічному мінорі інтонуються напруженіше. Велика секунда вверх повинна інтонуватися гостріше, а вниз- тупіше, нижче. Діатонічні півтони (м2)у низсхідному напрямі співаються в залежності від звукового контексту (у фрігійському ладі ІІ ступінь необхідно виконувати підкреслено низько, а в інших ладах-ні.) Низсхідні секунди завжди потребують дуже зближеної подачі звуків. Хроматичні півтони вгору слід

 
 

Цікаве

Загрузка...