WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМузика → Робота керівника хору над хоровою партитурою - Реферат

Робота керівника хору над хоровою партитурою - Реферат

РЕФЕРАТ З ХОРОЗНАВСТВА.
Тема: "Робота керівника хору над хоровою партитурою.
Перш ніж розпочати розучування музичного твору з хором, диригент повинен сам добре його вивчити.
Він повинен чітко уявити собі, всі етапи, які пройде хорова партитура від виучування нотного і літературного тексту до моменту виконання його на естраді.
Робота диригента над партитурою хорового твору. Отже, має два періоди: перший - попереднє вивчення партитури диригентом особисто і другий - розучування даного твору з хором.
Щоб засвоїти музику виучуваного втору, треба не тільки знати музичний і літературний текст втору, дуже корисно також познайомитися з творчістю цього композитора. Необхідно засвоїти стиль, способи письма, творчий напрямок автора. До музично-теоретичного аналізу втору слід братися лише після детального вивчення його літературного тексту. Музично-теоретичний аналіз повинен містити в собі музично-тематичний розгляд твору, установлення звязку музичного і літературного текстів, розгляд музичної форми, ладотонального плану, метру і ритму, визначення темпу чи темпів, докладне ознайомлення з гармонією та голосоведеням, установлення цезури між музичними фразами даного твору і т.д.
Після цього музичний твір слід вивчити з погляду вокально-хорового. Вокально-хоровий аналіз повинен торкнутися всіх сторін цієї специфіки. Сюди належить: вивчення вокальних особливостей кожної партії - обсяг, діапазон, теситура, ступінь використання кожного голосу, труднощі інтонування з погляду інтервального і ритмічного. Коли буде зроблений музично-теоретичний і вокально-хоровий аналіз диригент хору повинен визначити план художнього виконання втору, проаналізувати зміст літературного тексту та його зв'язок з музикою, визначити темпи, динамічнівідтінки, способи виконання, продумати музичне фразування, визначити способи диригування... І нарешті диригент повинен скласти план репетицій. Цим завершується вивчення партитури диригентом.
Основною формою роботи над хоровою партитурою є гра на фортепіано. Зрозуміло, що не кожний зможе при цьому охопити всі лінії партитури. Програвання партитури навіть тоді корисне, коли твір знайомий диригентові. Грати слід два-три рази повністю від початку до кінця, пропонуючи співакам стежити по нотах, і намагатися почуту свою партію. Підтримка фортепіано на 1-их порах обов'язкова.
До однієї з основних форм роботи над партитурою диригування.
Диригування - це керування виконанням музичним твором. Слід додати, що диригент повинен бути точним, старанним і вимогливим.
Диригент повинен з усією пильністю намагатися вгадати і відчути наміри автора.
Тема: Робота керівника хору над хоровою партитурою.
Тема: Ансамбль і його види.
Ансамбль - фр. слово. Ансамблевий хор повинен складатися з 12-ти л.дей.
1. Приблизна однотембровість.
2. Культура співаків.
Нюанс - це умови, настільки зрозумілі, що пояснення не потребують. Дуже часто нюанс є вирішальним у хоровому звучанні.
Література.
1. А.Анісімов. Диригент, хормейстр.
2. Питання диригентської майстерності.
3. Пігров. Керування хором.
4. Г.О.Дмитревський. Хор. Керування хором.
План.
1. Робота диригента над хоровою партитурою.
2. Вивчити музичного твору з погляду ви кально-хорового.
3. План і аналіз твору диригентом.
4. Гра на фортепіано - основна форма роботи над хоровою партитурою.

 
 

Цікаве

Загрузка...