WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМузика → Двоголосся у хоровому співі - Реферат

Двоголосся у хоровому співі - Реферат

світлий, у приспіві більш насичений. Дихання перед початком береться повне, глибоке. Половинні тривалості в кінці фраз дотягаються майже до кінця, і в цих випадках дихання перед наступною фразою береться швидко, в останній момент, - необхідно старатися не розривати вокальну лінію. Пунктирний ритм виконується точно, але м'яко, відповідно до загального характеру пісні. Слід звернути увагу на розспівування окремих складів,- всі звуки повинні інтонуватися точно і зразу, без "під'їздів". Пісня виконується в супроводі інструмента.
САД
Російська народна пісня
2. Расцветайте, расцветайте,
Расцветайте мои алые цветы. 2 рази
3. Поспевайте, поспевайте,
Поспевайте вкусны ягоды скорей. 2 рази
В цій простій народній пісні виражено радість з приводу настання весни. Всі три куплети пісні виражають один настрій і виконуються однаково: світлим, радісним звуком, поп legato. Дихання береться швидко і активно. В усіх попередніх піснях двоголосся випливає з унісону; на відміну від цього, дана пісня починається прямо з терції. Такий початок є важчим, і на інтонуванні першої терції слід зупинитися окремо. Необхідно, щоб обидва голоси брали звуки потрібної висоти зразу. Виконання перших інтервалів у піснях такого роду значно полегшується при хорошій ладовій настройці, яка здійснюється шляхом попереднього проспівування відповідної гами, тризвуку або інших послідовностей ступенів ладу.
Слід звернути увагу також на виконання subito (раптового) р. Для того щоб р було звучним, дихання перед фразою, яка виконується р, повинно бути дуже активним і з затримкою перед атакою звука. Пісня виконується без супроводу.
КРАЮ РІДНИЙ
Український текст
Музика Л. Бетховена
М. Познанської
2. Краю мій дорогий,-
В деньгарячий, золотий
Я згадаю холодочок,
В лісі темному струмочок,
Сум мене бере мерщій,-
Краю мій, краю мій!
3. Краю мій дорогий,-
В небі сонце догорить.
Бачу я вечірні тіні
І до тебе серцем лину:
Радість у душі моїй,-
Краю мій, краю мій!
В пісні виражена туга за рідним краєм, в якому людині все миле - і гаї, і струмки, і спів солов'я. Виконується пісня задушевно, з почуттям. Спосіб звуковедення - legato. Характер звука ніжний, з відтінком суму. Під час виконання кожної фрази повинно ясно відчуватися прагнення до її вершини і наступне послаблення звучності. Дихання береться перед кожною фразою м'яко, але активно. Слід звернути увагу на точне інтонування першої терції зразу, без "під'їздів", а також на звук сі-бекар, який треба співати з тенденцією до підвищення. Виконання f повинно бути м'яким, не напруженим, а р - звучним, на диханні. Твір виконується в супроводі інструментів.
ПІЗНО ВВЕЧЕРІ СИДІЛА
Хор з опери "Хованщина"
Український текст М. Познанської Музика М. Мусоргського
Ця жартівлива пісня виконується швидко, жартівливо. Спосіб звуковедення - поп legato. Характер звука запальний, грайливий. Дихання перед початком і всередині пісні береться дуже швидко. Слід звернути увагу на виконання всіх шістнадцятих. Шістнадцяту після восьмої з крапкою треба співати дуже коротко і чітко, не вкорочуючи восьмої з крапкою. Решта шістнадцятих повинні виспівуватись також цілком ясно і чітко. Корисно пісню вчити в повільнішому темпі і поступово підводити його до справжнього, весь час стежачи за точним виконанням всіх технічних деталей, в тому числі дикційних. Швидкий темп вимагає дуже активної вимови слів. Необхідно на початку приспіву (5-й такт) зразу попадати на звуки фа і ре другої октави, що утруднюється у зв'язку з раптовою зміною регістру (стрибок з ре першої октави). В 4-му і 8-му тактах поряд з паличками нагору у нот є палички вниз. Палички нагору дійсні для 1 -го куплета, а палички вниз - для 2-го і 3-го куплетів, в тексті яких на один склад менше, ніж у тексті 1-го куплета. Дану пісню, як і більшість пісень, слід вчити без супроводу інструмента і, лише вивчивши її, вводити супровід.
СОСНИ
Український текст М. Познанської Музика В. Каліннікова
У пісні відтворюється картина спокійної зимової природи. Вкриті снігом сосни немовби сплять до настання весни. Твір виконується м'яко, спокійно, в характері колискової пісні. Спосіб ведення звука - legato. Характер звука округлений, але світлий. Дихання береться м'яко. Необхідно дуже економно витрачати дихання, щоб його вистачало на цілу фразу. Спеціальної роботи вимагає багаторазове посилення і послаблення звучності, яке має бути дуже плавним, поступовим.
Певну трудність для виконання даного твору становить вид двоголосся - переважання паралельних терцій. Для засвоєння цього двоголосся треба частіше чергувати спів на два голоси з проспівуванням окремих партій, особливо з співом окремо нижнього голосу. Найважчою з боку ладу є остання фраза: "Скоро весна золотая знову прилине в наш край". На складі "-на" в слові "весна" нижньому голосу важко вдержуватись на одному звуці, в той час як верхній голос робить стрибок. На цій сексті треба зупинятися і вистроювати її окремо. На слові "знову" звук до в нижньому голосі необхідно інтонувати з напруженням, не занижуючи. Так само треба стежити, щоб не опускалась інтонація на останніх звуках до у верхньому голосі. Твір виконується в супроводі інструмента.
ЛУНА
Український текст М. Познанської Музика П. Ходжієва
2. Веде нас рідний прапор в далі,
Земля обійми простягла.
І світить, світить сонечко -над нами стало,
І наша молодість, мов квіти, розцвіла. 2 рази
Мов квіти, наша юність розцвіла!
3. Ми діти із села і міста,
Свій любим край, радієм ним!
І меться, ллється пісня золотиста
Під нашим вільним, рідним небом голубим 2 рази
Під нашим небом вільним, голубим!
В пісні "Луна" виражено радість, щастя болгарської молоді яка стала вільною, і захоплення своєю чудовою і вільною країною.
Пісня виконується швидко, весело, життєрадісно. Спосіб звуковедення - поп legato. Характер звука світлий, яскравий. Особливо необхідне активне дихання перед останньою фразою, що виконується р. При розучуванні цієї пісні особливу увагу слід звернути на дикцію, бо швидкий темп виконання створює ряд дикційних труднощів: "шу-му-ютьни-виу-ро-жа-єм", "ве-денас-рід-ний пра-пор вда-лі", "миді-ти із селаі-міс-та".
Пісню слід учити в більш повільному темпі, звертаючи увагу на чіткість вимови всіх приголосних і

 
 

Цікаве

Загрузка...