WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМузика → Вокально-хорова робота. одноголосний хоровий спів - Реферат

Вокально-хорова робота. одноголосний хоровий спів - Реферат

вправі № 33 - "здавна славиться", "кружля метелиця"; у вправі № 34 - "Ар-мі-ї на-шій...", "во-ї-намна-шим"; у вправі № 35 - "дні", "додому". Приголосний звук "д" завжди вимовляється дотиканням кінчика язика до зубів,- за додержанням цього правила треба особливо стежити при сполученні звуків "дн", бо в даному випадку має місце тенденція вимовляти звук "д" дотиканням кореня язика до твердого піднебіння і приголосний "д" виявляється неясним.
Необхідно добитися активної і чіткої вимови останніх приголосних, якщо останнє слово фрази кінчається приголосним звуком. Такі останні приголосні слів "хлоп-чи-ків", "дів-чат" (№ 31), "че-сть" (№ 34). Так само повинен вимовлятись півголос-ний звук й в слові "на-шій" (№ 34).
Не можна допускати зв'язування голосних звуків, якими починається слово, з останнім голосним або приголосним попереднього слова.
ПРИЛИНЬ ДО НАС ШВИДШЕ, ВЕСНА
Український текст М. Познанської Музика Ж. Векерлена
В пісні французького композитора Векерлена "Прилинь до нас швидше, весна" виражається палке бажання якнайшвидшого настання весни, коли знову пробудиться вся природа, зацвітуть квіти, защебече соловей. Пісня виконується дуже радісно, ясним, світлим звуком. Спосіб ведення звука в крайніх частинах - поп legato, в середній частині - legato. Середина виконується дуже співуче, м'яко, хоч і f, а крайні частини - твердішою атакою звука.
Ця пісня нелегка в інтонаційному і дикційному відношеннях, здебільшого в місцях послідовностей ряду восьмих. Для уточнення інтонації корисно всю першу частину, а також фразу "як пишно квіти розцвітають" з середньої частини співати спочатку в більш повільному темпі і legato, а потім перейти до поп legato і, нарешті, після цього поступово прискорювати темп. Особливо слід звернути увагу на інтонування звуків соль-діез і ля на слова "як пишно" з середньої частини, тому що тут має місце послідовність двох півтонів підряд, що завжди є нелегким, а в даному разі ще важчим у зв'язку з швидким темпом. У І частині уваги потребують всі звуки ля і мі (Ш і IV ступені), що особливо беруться стрибком (вони позначені зірочками).
Для чистого інтонування цих звуків їх доводиться звичайно "підтягувати", співати з деякою тенденцією до підвищення.
Над дикцією доцільно працювати спочатку в повільному темпі, виспівуючи кожний голосний звук і дуже швидко і чітко вимовляючи приголосні. Слід звернути увагу на важкі послідовності приголосних ("Хай знову", "улистя", "розцвітають"), на відокремлення голосних, що починають слово, від попередніх звуків ("природа очнеться").
МОЛОДІЖНА
(З кінофільму "Волга-Волга")
Слова в. Лебедева-Кумача Музика І. Дунаєвського.
Переклад з російської М. Познанської
2. В морі путь ми прокладаємо глибокую.
В небі хмару пробиваємо високую.
Усміхнувшись нашій зграї,
Вся країна нас вітає,
За нас радістю наповнена широкою!
Гей, гримнем сильніше,
Підтягнем дружніше!
Усміхнувшись нашій зграї,
Вся країна нас вітає,.
За нас радістю наповнена широкою!
3. Все, що мріялось, бажалось,- те збувається.
Аж до сонця пісня наша пробивається.
Всіх розбудим, будим, будим!
Все добудем, будем, будем!
Ніби колос, наша радість наливається!
Гей, гримнем сильніше,
Підтягнем дружніше!
Всіх розбудим, будим, будим!
Все добудем, будем, будем!
Ніби колос, наша радість наливається!
4. Ходять ноги у таночку - не спиняються,
Солов'ї над нами дзвінко заливаються.
Гей, скоріш виходь, подруго,
І веди з собою друга,
Хай веселого він гурту не цурається!
Гей, гримнем сильніше,
Підтягнем дружніше!
Гей, скоріш виходь, подруго,
І веди з собою друга,
Хай веселого він гурту не цурається!
В пісні оспівується радісна праця й щасливе життя радянської молоді, для якої відкриті в житті всі шляхи. Пісня дише нестримною веселістю і виконується швидко, запально. Характер звука дуже бадьорий, яскравий, радісний.
Основна трудність у цій пісні, пов'язана з дуже швидким темпом її виконання,- досягнення чіткої і ясної вимови тексту. Як і звичайно при роботі над дикцією, пісню слід співати спочатку в повільному темпі, виспівуючи кожний голосний звук і дуже швидко вимовляючи приголосні. Корисно окремо попрацювати над чіткістю вимови найважчих сполучень приголосних: "на-ша ра-дість про-би-ва-єть-ся", "раді-сть мо-ло-да-я", "ра-ді-сть на-ли-ва-єть-ся". Необхідно добитися "вубної" вимови (а не "піднебінної") звуків "ж" і "д" в сполученні з "н": "не-о-сяж-на", "над нами". Не слід забувати також про необхідність відокремлення голосних, що починають слово, від попередніх голосних або приголосних, а також про вищезгадані правила вимовляння різних слів.
ГІМН МІЖНАРОДНОЇ СПІЛКИ СТУДЕНТІВ
Слова Л. Ошаніна Музика В. Мурадел
Переклад з російської М. Познанської
2. Всі, хто бажає учитися щиро,
Знань в боротьбі досягайте й труді.
Ми за науку, що прагне до миру,
Кличе народи до щастя в житті!
Приспів.
3. Полум'я битви в житті ми впізнали,
Бачили землю в крові і в золі.
Знайте ж, студенти - ваш перший екзамен -
Стійко боротись за мир на землі!
Приспів.
Гімн міжнародної спілки студентів присвячений найважливішій темі сучасності - боротьбі за мир. Ідея пісні - заклик до об'єднання студентства всіх країн для захисту миру. Пісня виконується мужньо, впевнено, заклично, в темпі маршу. Спосіб ведення звука - поп legato.
Характер звука твердий, енергійний. Мужній, вольовий характер пісні створюється комплексом музичних засобів, з яких найважливішу роль відіграє пунктирний ритм
Точне виконання восьмої з крапкою і шістнадцятої має тому першорядне значення. Недопустиме вкорочення восьмої з крапкою і за рахунок цього подовження шістнадцятої. В темпі маршу шістнадцяті є дуже короткими звуками, а наявність у пісні дуже коротких тривалостей завжди зв'язана з певними дикційними труднощами. Тому при розучуванні цієї пісні, як і інших маршо-подібних пісень, необхідна спеціальна робота над дикцією. Роботу над чіткістю шістнадцятих і над дикцією доцільно об'єднати: спочатку співати найбільш дикційно важкі місця, довільно протягуючи восьму з крапкою і приділяючи всю увагу максимальній короткості шістнадцятої і чіткій вимові всіх приголосних, що відносяться до неї і наступного за нею звука.

 
 

Цікаве

Загрузка...