WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМузика → Вокально-хорова робота. одноголосний хоровий спів - Реферат

Вокально-хорова робота. одноголосний хоровий спів - Реферат

приятелів,
Гребінчиком щораз: Товаришів любив.
Чистив зуби щіткою У школі не сварився він,
Такою, як у нас. Товаришів не бив.
Чепурний і акуратний, Чепурний і акуратний
Дітям прикладом служив. Дітям прикладом служив!
В цій пісні І. Морозова розповідається про цвіркуна, акуратного і охайного, що є прикладом для всіх дітей. Загальний характер пісні граціозний, трохи жартівливий. Початок її вимагає звуковедення поп legato. Проте в дальшому характер мелодії кілька разів змінюється, і відповідно до цього змінюється спосіб звуковедення і характер звука. Перші 4 такти виконуються грайливо, граціозно, поп legato. Мелодія наступних 4-х тактів вимагає виконання її legato, причому перші 2 з цих тактів (на слова "вуса мав на диво всім") можна виконати з удаваною важністю, а другі 2 такти ("мився ранком у росі") - більш просто і ніжно. Наступні такти виконуються грайливо і поп legato, а заключні - більш зв'язно, співуче, неначе повчально. В цьому ж плані виконуються й інші 2 куплети, лише характер 2-го, 4-го, такту змінюється: у 2-му куплеті ("павучок, його сусід, змалював його, як слід") він виконується просто, наспівно, а в 3-му ("часто в шахи здругом грав, книг багато він читав") - з жартівливою ніжністю. Основне технічне завдання під час розучування цієї пісні полягає в чергуванні співу legato і поп legato. Дихання в цій пісні слід брати дуже швидко перед фразами, що виконуються поп legato, і більш м'яко перед фразами, які виконуються legato, проте в усіх випадках активно і з затримкою.
ПОВІТРЯНА ПІСНЯ
Слова Є. Долматовського Музика М. Старокадомського
Переклад з російської М. Познанської
Це пісня про наших славних парашутистів. У пісні виражається піклування про них, побажання їм того, щоб гроза, яка насувається, пройшла мимо, не намочивши парашутів. Пісня має спокійний, світлий характер, деяка тривога виражається лише в 8-му такті ("Хмари чорної..."). Характер звука світлий, легкий в крайніх частинах і трохи тривожний - в середині. Тимчасом пісня виконується досить співуче. Спосіб звуковедення тут середній між legato і поп legato, звуки підкреслюються менш, ніж у попередніх двох піснях, але в той же час і не зв'язуються між собою так, як у піснях "Квітень тихий" або "Колискова пісня в бурю". Дихання береться досить м'яко.
Спосіб звуковедення staccato використовується в піснях і хорових творах порівняно рідко і, як правило, не на протязі всієї пісні, а лише на окремих відрізках ("Тік-так", Левіної, "Конвалія" Красєва, "Мельник" Шуберта). Проте навики співу staccato і вправи, побудовані на staccato, мають дуже важливе значення, яке не вичерпується застосуванням цього способу ведення звука у відповідних піснях. Спів staccato допомагає сперти звук на дихання, виробити легкість звучання і точну інтонацію без "під'їздів". Нижче наводимо вправи на staccato, які слід співати під час розспівування по півтонах вгору і вниз.
Всі звуки staccato слід виконувати легко і в той же час активно, на диханні.
ПІСНЯ ДІВЧАТ
(з опери "Демон"]
Український текст М. Познанської Музика А. Рубинштейна
В пісні співається про світлу Арагву і казкову золоту рибку, що знаджує обраних в чудесні хороми, з яких ніхто потім не хоче повертатись. Характер пісні дуже спокійний, світлий і виконується вона legato, світлим м'яким звуком. Дихання береться м'яко. Певну трудність для виконання становлять проспівування окремих складів, спів на один склад тексту цілого ряду звуків. Проспівувана на один склад мелодія повинна звучати м'яко, плавно, проте кожний звук має бути проспіваний точно і чітко, - ні в якому разі недопустимі ковзання на звуках мелодії і всякого роду
"під'їзди" до звуків. Щоб уникнути цього, кожний звук проспівуваної мелодії злегка підкреслюється. Точне проспівування кожного звука у значній мірі полегшується завдяки співу попередніх вправ на staccato.
Деяку трудність становить ритмічно тонке виконання тріолі з шістнадцятих нот на склад "ах". Двотактову фразу, до якої входить ця ритмічна група, слід співати спочатку в більш повільному темпі, відмічаючи рукою кожну восьму, а потім уже в необхідному темпі. Точно так само чверть, як основну диригентську частку, в процесі роботи необхідно дробити на восьмі і в інших випадках, коли не вдається досягти ритмічної точності виконання тих чи інших ритмічних груп.
При розучуванні цієї пісні необхідно добиватись дуже виразної фразировки, прагнення до вершини фрази і дальшого послаблення звучності,
КАТЕНЬКА ВЕСЕЛАЯ
Російська народна пісня
2. Рада бы я топнула, 3. Я скажу, что не могу,
Мое сердце дрогнуло. Платком голову свяжу,
Боюсь, боюсь батюшки! На улицу погляжу.
Опасаюсь матушки! На улице, улице,
На дворе метелица.
"Катенька веселая" - ігрова пісня, за характером весела, запальна. Спосіб ведення звука в цій пісні - поп legato. Одна з основних трудностей, що виникають під час її виконання, - точне і чітке проспівування кількох звуків на один склад, в даному випадку всіх шістнадцятих. Ця трудність є тут більшою, ніж у попередній пісні, у зв'язку з більш рухливим темпом. Пісню слід учити спочатку в уповільненому темпі, підкреслюючи кожний звук і добиваючись точного виконання всіх шістнадцятих. Під час роботи над дикцією слід мати на увазі, що слово "сердце" вимовляється без звука д - "серце", в слові "что" звук ч замінюється на ш - "што", а слова "боюсь", "опасаюсь", як і всі слова, що закінчуються на "сь", вимовляються з більш твердим закінченням - ближче до "боюс", "опасаюс". У 3-му куплеті тексту, в порівнянні з першими двома, є одна додаткова строфа; вона виконується на мотив останніх двох тактів, які, таким чином, повторюються двічі.
ОЙ МИНУЛА ВЖЕ ЗИМА
Українська народна пісня
Весела пісня - веснянка. Спосіб ведення звука - поп legato. Звернути увагу на чітке виконання шістнадцятих і на чистоту дикції в словах "вже зима" і "вже нема", що повторюються.
МЕЛЬНИК
Український текст М. Познанської Музика Ф. Шуберта
2. Вода за приклад служить нам, за приклад,- 2 рази
Нічим вона не дорожить,
І далі, далі все біжить -
Все далі, все далі. 2 рази
3. Колеса також не стоять, колеса 2 рази
Стукочуть, крутяться завжди,
З водою хочуть в путь іти -
З водою, з водою. 2 рази
4. Танцюють жорна, крутяться,

 
 

Цікаве

Загрузка...