WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМузика → Вокально-хорова робота. одноголосний хоровий спів - Реферат

Вокально-хорова робота. одноголосний хоровий спів - Реферат

затримкою дихання перед кожною фразою (особливо слід звернути увагу на необхідність дуже швидкого дихання перед 3-м і 7-м тактами), над вистроюванням загальнохорового унісону, над звуковеденням legato і характером звука у відповідності із змістом пісні (більш світлим звуком, на усмішці - образи квітня і округленим звуком, суворо-образи січня). Чергування звуків соль і соль-діез створює деякі труднощі інтонування останнього з них. Щоб звук соль-діез був чистим, його треба співати з тяжінням вгору.
З перших кроків необхідно працювати над дикцією: співати тільки на голосних, приголосні вимовляти швидко,активно, відносячи їх до наступної голосної. В той же час, якщо слово починається з голосного звука, його слід з'єднувати з останнім звуком попереднього слова: слід співати не "Кві-теньти-хий...", а "Кві-тень ти-хий...", тобто склад "ти" вимовляти окремо.
Дуже активно, навіть трохи підкреслено, треба вимовляти останні приголосні звуки фрази ("одітий", "цвітом" в 1-му куплеті; "грав", "забрав" в 2-му куплеті; "днем", "пронесем" в 4-му куплеті), бо в противному разі вони до слухача не дійдуть.
КОЛИСКОВА ПІСНЯ В БУРЮ
Слова О. Плещеева Музика П. Чайковського
Переклад з російської М. Познанської
Змістом пісні є заколисування дитини під час грози: пісня пройнята любов'ю і ніжною материнською турботою про малятко. Плавна, спокійна мелодія вимагає дуже зв'язного її виконання. Характер звука в цій пісні м'який, ніжний. В середній частині ("бурі іще будуть...") проскакує хвилювання за майбутнє дитини, і цей восьмитакт виконується тому трохи більш схвильовано. При роботі над даною піснею закріплюються ті ж основні вокально-хорові навики, що й при роботі над попередньою: активне дихання з затримкою, чистий унісон, звуковедення legato.
Велику увагу слід приділити осмисленості виконання музичної фрази: відтінити вершину фрази і м'яко виконувати останній слабкий склад. Наприклад:
Працюючи над інтонуванням мелодії, необхідно особливу увагу звернути на звук до-діез в середній частині, інтонування якого утруднюється наявністю за два такти до нього звука до-бекар (на слові "бурі"). Для чистого інтонування цей звук необхідно підтягувати, тобто співати з тенденцією його підвищення. Так само звичайно доводиться підтягувати протягом усієї пісні звук ре-діез, що є вставним звуком мі-мінорної тональності.
Спеціальної роботи вимагає текст пісні: спів тільки на голосних, швидка вимова приголосних, окрема атака голосних, що починають слово.
КРЕМЛІВСЬКІ КУРАНТИ
Слова С. Вишеславцевої Музика В. Герчик
Переклад з російської М. Познанської
2. Срібний дзвін летить навкруг,
Затихають кроки.
Це куранти північ б'ють
На Кремлі високім.
"Дзень-дзинь"- б'ють вони
На Кремлі високім.
3. Вранці сонечко зійшло,
Б'ють куранти знову.
Любить слухать весь мій край
Пісню їх чудову.
Любить слухать весь мій край
Пісню їх чудову!
В цій пісні для дітей молодшого віку співається про годинник Спаської башти, 6Ш якого вся країна любить слухати по радіо, - адже він долинає із самого серця нашої Батьківщини - з Москви. В мелодії і в супроводі відтворюється розмірений бій баштового годинника. Тому мелодія цієї пісні виконується поп legato. Спів поп legato полягає в тому, що кожний звук береться трохи підкреслено, більш твердою атакою, ніж при співі legato, початок звука завжди трохи голосніший, ніж продовження. Виконання поп legato можна зобразити так:
Разом з тим пауз між звуками бути не повинно. Правила вимовляння тексту при співі поп legato залишаються тими ж, що й при співі legato.
Під час роботи над цією і наступними піснями продовжується робота над всіма основними елементами співацького процесу: над диханням, якістю звука, унісоном, фразировкою.
ГІМН БРАТЕРСТВУ
Слова М. Рильського Музика П. Майбороди
2. Квітне любов з роду до роду,
Не зупинити дзвінких наших рік!
Слався в віках, воле народу,
Слово Богдана, прослався повік!
Приспів.
3. Троє сторіч нас побратало
Сяє безсмертя в майбутньому нам,
В битвах за мир меч і орало
Служать незрадно трудящим рукам.
Приспів.
4. Світу маяк наша держава,
Світові приклад радянські діла.
Братським серцям шана і слава,
Партії слава, народам хвала!
Приспів.
В цій пісні оспівується дружба радянських народів, скріплена кров'ю в боях за свободу. Мелодія пісні виконується non legato так:
КАК НА ТОНЕНЬКИЙ ЛЕДОК
Російська народна пісня
2. Выпал беленький снежок, 5. Две подружки увидали,
Ехал Ванечка дружок. Скоро к Ване подбежали.
Эх! Зимушка, зима, Эх! Зимушка, зима,
Зима снежная была. Зима снежная была.
3. Ехал Ваня, поспешал, 6. Скоро к Ване подбежали,
С своего коня упал. На коня Ваню сажали.
Эх! Зимушка, зима, Эх! Зимушка, зима,
Зима снежная была. Зима снежная была.
4. Он упал да лежит, 7. На коня Ваню сажали,
Никто к Ване не бежит. Путь-дорогу показали.
Эх! Зимушка, зима, Эх! Зимушка, зима,
Зима снежная была. Зима снежная была.
Це жартівлива народна пісня. Жартівливий характер пісні визначає спосіб звуковедення поп legato і веселий, грайливий характер звука. 7 куплетів пісні виконуються неоднаково. Перші 2 куплети співаються весело, радісно, 3-й і особливо 4-й куплети, в яких розповідається про те, як Ваня упав з коня і лежить - не встає, - із співчуттям, в трохи уповільненому темпі. Останні 3 куплети виконуються знову весело і жартівливо.
Основне технічне завдання під час розучування цих пісень полягає у виконанні мелодії поп legato,- слід добиватися попадання на кожний звук зразу точно, без "під'їздів". Ця трудність в даній пісні зростає в порівнянні з попередньою у зв'язку з більш швидким темпом. Відповідно до характеру пісні дихання тут береться швидше, ніж у попередніх піснях, але також з затримкою.
ПРО ЦВІРКУНА
Слова О. Коваленкова Музика І. Морозова
Переклад з російської М. Познанської
2. Милувались ним усі - 3. З ним зелений коник жив
Просто всі. І дружив.
Заздрили його крас і Він уроки з ним учив,
Теж усі. В ліс ходив.
Павучок, його сусід, Часто в шахи з другом грав,
Змалював його, як слід. Книг багато він читав.
Він себе причісував В школі всіх

 
 

Цікаве

Загрузка...