WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМузика → Особливості творчого стилю C.С. Прокоф’єва та їх вираження у сонячному жанрі - Курсова робота

Особливості творчого стилю C.С. Прокоф’єва та їх вираження у сонячному жанрі - Курсова робота

літератури: Пушкін, Толстой, Достоєвський світової класики: Шекспір, Шерідан, Гоцун; письменників. Особливе місце серед творів Прокоф'єва займає музика для дітей і про дітей, в якій так привабливо розкрилася життєрадісна основа творчості композитора, його устремління в майбутнє, віра в торжество світлих ідеалів.
Як вже згадувалося, творчість Прокоф'єва не роздільно пов'язана з музичним життям першої половини ХХ століття. Віддавши данину різноманітнимхудожнім течіям. Характерним для мистецтва перехідної епохи: захоплення класицизмом ХVІІІ століття, ексцентрика, гротеск, підвищена експресивність..., Прокоф'єв зумів зберегти свою індивідуальність, виробити свій особливий стиль. З перших кроків композиторської діяльності він прикував до себе увагу самобутністю таланту, сміливим новаторством, темпераментом і плідним устремлінням "рубатися попереду всіх". Росте відчуття сучасності, яке завжди відчувається в музиці Прокоф'єва, не допускало байдужого відношення, викликаючи гарячі суперечки, гострі дискусії. В них композитор нерідко знаходив те справедливе, цінне, що допомагало йому відшліфовувати свій талант. Удосконалювати майстерність, і поряд з тим заперечував все, що суперечило його естетичним твердженням.
Умови життя Прокоф'єва багато в чому сприяли його тісним контактам з найбільш визначними явищами російської та зарубіжної культури почату ХХ століття. В молоді роки він зустрічався зі І.Стравінським, в результатів дещо відчув на собі вплив його ранніх балетів. Значним було спілкування з талановитими французькими композиторам и: Ж.Ориком, А.Согек, Д. Мійо, А.Онеггером, Ф.Пуленком, художниками П.Пікассо, А.Матіссом. Прокоф'єв багато концертував з видатними музичними колективами Америки і Європи, що також не могло не відбитися на формуванні його творчого образу. Але з могутнього потоку життєвих та художніх вражень Прокоф'єв відібрав лише те, що так чи інакше відповідало його живим новаторським устремлінням, вірі в людину, в мистецтво здорове і цільне.
Повернення на батьківщину в середині 30-х років закріпило в ньому устремління дому зики змістовної яскраво національної, здатної відобразити велич епохи. Різноманітнішими і ширшими стали зв'язки з російською класикою, традиціями Пілки, Мусорського, Бородіна. Це відобразилось в розробці тем, сюжетів, створенні музичних образів. Глибоке засвоєння та розвиток традицій Прокоф'єв співставляє зі всім тим новим. Що почув в музичній сучасності. З тими новими засобами виразності, які посилюють враження створених ним образів, роблять їх емоційнішими. Яскравішими. Композиторський почерк Прокоф'єва настільки індивідуальний, що його можна безпомилково оприділити в творах рідних періодів, з перших же тактів відчути своєрідність строгої і одночасно широко розспіваної мелодії, наполегливість ритміки. Сміливість гармонічних зміщень. Різноманітна палітра виразових засобів Прокоф'єва. Допитливий розум і чутливе серце великого художника допомогли йому глибоко вникнути в оточуюче життя, осягнути різноманіття людських відчуттів і характерів. З рівною художньою силою і впевненістю затверджує він образи сумні і ніжно ліричні, ворожі настрої і героїчні, такі, що випромінюють гумор, іскристу радість. Найбільший успіх, як правило, супроводжував Прокоф'єва при зверненні до програмно-зображальної або театральної музики, в якій найбільш органічно проявлялась невід'ємна якість його творів: яскрава наглядність, єдність внутрішньої та зовнішньої поведінки. Навіть в п'єсах, які не мають назви, можна собі явити. Що саме надихало фантазію композитора. Не випадково Прокоф'єва часто порівнюють з режисером, або живописцем, який ненаситно впитує різноманітні враження життя. щоб потім абсолютно точно відобразити їх засобами свого мистецтва.
А. Онеггер назвав Прокоф'єва "величною фігурою сучасної музики". Австрійським музикант Е.Реслінг писав: "Творчість Прокоф'єва, від маленької фортепіанної п'єси до Сьомої симфонії, від пісні до ораторії, і його опер і балетів настільки багатогранна і багата, що цього майстра без будь-яких відговорок слід причислити до великих композиторі Рой Гарріс приєднується до європейських колег: "Ми. Американці, бували на прем'єрах його нових творів, вивчали і грали його сонати, камерні твори, гевоти, марші. Ми дістали його пластинки, програвали їх в консерваторіях, школах, університетах. І ми були єдності на рахунок визнання за Прокоф'євим права числитися в самому першому ряді композиторів ХХ століття.
Як уживаються в одній особливості художника композиторський талант з мистецтвом інструментарії - в більшості різні сфери діяльності? Вживаються. Як показує практика, важко. Все життя, як говорять свідчення самих художників та їх сучасників, вони роздвоюються між двома покликаннями і врешті вибирають істинне одне - приходить свій час, і поєднувати творчість та виконавство не дозволяє ні час, ні бажання цілком заглибитися в улюблену роботу, ні просто сили - фізичні і духовні. Часом роздвоєння невмолимо переслідує весь творчий шлях. Пригадується Густав Маллер, який відкрив багато великої музики як диригент, але вимушений був писати свої твори ночами. Пригадується геніальний піаніст Ференц Ліст, який так і не зміг зробити вибір, вважаючи недостатнім свій композиторський талант - у всякому випадку в порівнянні з таким гігантом, як його товариш Фридерік Шопен.
Думаю, я не помилюся. Якщо шлях Прокоф'єва назву гармонічним. Він назавжди зберіг вірність грати свої твори сам. Прокоф'єв - піаніст, виступаючи інтерпретатором власної музики. Відкрив всьому світу Прокоф'єва - композитора: Він - родоначальник новаторського напряму в фортепіанному виконавстві нинішнього століття. Для оволодіння всім багатством творчого стилю композитора сучасним виконавцям, педагогам, тим. Що навчаються необхідно знати принципи цього напрямку.
В надрах життя. звідки виростати великі події, вже хвилювалися неспокійні сили, вже накопичувалася бурхлива енергія. Музика Прокоф'єва була їх відображенням.
(Б.В.Асаф'єв).
Так, "Паганіні фортепіано". І все ж він, як бачимо завжди надавав перевагу творчості більше ніж виконавству. І кожне зіткнення з прекрасною "чужою" музикою майже завжди давало поштовх до створення власного твору. Новаторська діяльність композитора-піаніста виразилася як в створенні нових виразових, можливостей в його фортепіанних творах, так і в находженні засобів та прийомів для їх втілення.
Асаф'єв назвав творчість молодого Прокоф'єва "проривом в сучасність", творчістю, в якій "переважають зерна майбутнього.

 
 

Цікаве

Загрузка...