WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМузика → Творчість Й.С. Баха у Веймарський, Кеттенський і Лейпцігський періоди - Реферат

Творчість Й.С. Баха у Веймарський, Кеттенський і Лейпцігський періоди - Реферат

певним досвідом в створенні органної музики; в веймарський період він як органіст і композитор досягає творчих вершин. Кращі твори для органа були створені в цей період, зокрема. Токата і фугаре-мінор. Прелюдія і фуга дя-мінор. Прелюдія і фуга дор-мінор, ряд інший творів. В Веймарі Бах докладно вивчає італійську і французьку музику, працює над жанрами клавірної музики, пише кантати. Крім духовних кантата, з'являється перша світська кантата "Тішить мене лише веселе полювання".
В 1717 р. Бахз дружиною і дітьми переїжджає в Катен. Цей період - відносно спокійний в житті композитора. Обов'язки "директора камерної музики при дворі принца Кеттенського не забирали багато енергії, Бах повинне був керувати невеликим придворним оркестром. Акомпонуючи співу принца, розважати його грою на клавесині. В інший час він міг віддаватися творчості. В зв'язку з відсутністю улюбленого інструмента - органа-Бах основну увагу зосереджує на створенні клавірної і ансамблевої інструментальної музики. Створені ним в цей період твори для клавіру являють собою другу вершину його творчості. В Кетені були написані: інтенції (дво - і триполосні), призначені ля занять зі старшим сином Вільгельмом Фрі демоном, французькі і "Англійські" сюїти. Тут Бах закінчив 34 прелюдії і фуги, які ввійшли в І том "Добре темперованого клавіру", Хроматичну фантазію і фугу. В цей період з'являються 6 сонат для інструментального ансамблю.
В 1723 р. Бах переїжджає в Лейпців, працюючи на посаді кантора(керівника хору) співцької школи при церві св.Хоми. Бах був зобов'язаний обслуговувати силами церкви головні церкви міста і відповідати за стан і якість церковної музики. Поряд з прямими обов'язками кантора як викладача, вихователя і композитора були і такі приписки: не виїжджати з міста без дозволу бургомістра. І колись обмежувались його творчі можливості. Бах повинен був писати музику для церкви, яка не була би занадто тривалою, а також опероподібною, але щоб викликала у слухачів благоговінняя. Але Бах ніколи не поступався головному - своїм художнім переконанням.
На протязі свого життя він створив твори незвичайної по своєму глибокому змісту і внутрішньому багатству. Так було і на цей раз. Влейпігу були створені кращі вокально-інструментальні композиції: більша частина кантат (всього 250), "Страсті по Сатвію", "Страсті по Йогану", Меса сі-мінор, "Магніфікат" та ін.
Поряд з великими вокально-інструментальними творами Бах писав музику і для клавіра. Майже одночасно з'явився "Італійський концерт", дещо пізніше закінчений був другий том "Добре темперованого клавіру".
Крім творчої роботи і служби в церковній школі, Бах приймав активну участь в діяльності "Музичної колегії" міста. Це товариство влаштовувало концерти світської музики для жителів міста. Спеціально для концертів товариства Бах написав багато оркестрових, клавірних і вокальних творів.
Основна робота Баха - керівника школи співаків - приносила йому неприємності і розчарування. Кошти, які відпускались церквою на школу, були мізерні. Хлопці голодували і були погано одягнуті. Музичний рівень їх був невисокий. Оркестр малий: 4 труби, 4 скрипки. Всі просьби про допомогу школі, подані Бахом, залишились без уваги.
Єдиною відрадою була творчість, сім'я. Сили-Вільгельм Фрідеман, Філіп Емануїл, Йоган Христіан - виявилися добрими музикантами, стали відомими композиторами. Великою музикальністю відрізнялась Анна Магдалина Бах - друга дружина композитора, яка володіла сильним голосом сопрано), добре співала і старша дочка Баха.
Останні роки життя композитора були затьмарені хворобою очей. Після невдалої операції Бах осліп. Але і тоді продовжував творити, диктуючи свої твори для запису. Помер 28.06.1750 р. Про нього забули. Нещасливо склалась доля дружини і молодшої дочки. Анна Магдалина померла через 10 років в будинку для бідних. Молодша Реґіна жила в страшній бідності. В останні роки її тяжкого життя допоміг Бетховен.
Зі смертю композитора пам'ять про нього і його мистецтво здавалось назавжди похороненою. Лише невелика кількість людей знала музику Баха, навіть Моцарту і Бетховену далеко відомі не всі твори. Тільки на поч. ХІХ ст. стали з'являтися друковані роботи про життя і творчість забутого музиканта.
Першим пропагандистом Баха був історик музики - Й.Форкель (1749-1818).
В Росії бамівська творчість отримала визнання ще в кінці ХVІІ ст. Для передових музикантів Росії його творчість була втіленням могутньої творчої сили, яка неухильно рухає вперед людську культуру.
Тема: Клавірна творчість Й.С.Баха.
Інтенсивний розвиток світської інструментальної музики в ХVІ-ХVІІ ст. був проявом тенденцій, х-них для х-цтва епохи Відродження. Устремління звільнитись від влади церкви, приблизити мистецтво до життя і виразити в ньому почуття і прагнення людини, надихало художників того часу. Саме в цей час музика завойовує незалежність, стає самостійною галуззю мистецтва. Поява опери завершує відділення музики від церкви, високу зрілість мистецтва, його здатність до безмежного розвитку.
Самітне піднесення клавірного мистецтва спостерігається в першій половині ХVІІІ ст.., воно зв'язане з діяльністю видатних композиторів: Ф.Куперена, Д.Скарлатті, Г.Генделя, Й.С. Баха. Не зменшуючи ролі інших композиторів, слід особливо виділити значення Баха, як новатора в галузі клавірного мистецтва. В своїй роботі над створення нових жанрів і над окремими клавірними творами Бах орієнтувався на стільки на свою клавесинну музику, скільки на те нове, що приніс розвиток світової муз. л-ри в її різних проявах (видах).
Бах запозичує з великого арсеналу органної, скрипкової, оперної л-ри стилістичні і технічні прийоми, особливості форми, жанрів і робить їх досягненням клавірного мистецтва. Баз ввів в творчу практику ряд жанрів немислимих раніше в клавірній музиці. Він по-новому трактує клавірну сюїту, широко використовує імпровізаційні і імітаційні форми, які практикувались в органній м-ці. Застосовуючи досягнення скрипкового мистецтва, створює новий жанр клавірного концерту.
Бах писав для клавіру на протязі всієї творчої діяльності, але тільки в Кетмені композитор досяг в цій галузі тієї досконалості, якою володів в органній музиці. В Катрені були створені: "Французькі" і "Англійські" сюїти, інвенції (дво-тиголосні), і том (Добре темперованого клавіру", Хроматичну фантазію і фугу і багато інших творів.
Інвенції - саме слово "інвенція" в перекладі з латинської означає "вигадка" - невелика дво або триголосна п'єса, близька до фуги, але більш вільної форми. Бахом написано 15 двоголосних і 15 триголосних інвенцій в педагогічних цілях для навчання своїх малолітніх синів. Але інвенції, не дивлячись на свою педагогічну спрямованість, відрізняються багатим образним змістом. Основу інтенції складає звичайно коротка тема, що характерно для

 
 

Цікаве

Загрузка...