WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМузика → Початкове навчання дітей музиці (6-8 років) - Реферат

Початкове навчання дітей музиці (6-8 років) - Реферат

уроках музики. За бажанням учня, його письмову роботу, творчу роботу, може прочитати хтось з однолітків ("про себе") . Дуже відрадно, якщо учень довірить свої потаємні думки й почуття вчителю.
Уроки самопізнання дають ефективні результати в тих класах, де в учнів відсутній достатній досвід сприйняття музики. Спостерігаючи за своїми вихованцями вчитель визначає у яких класах письмові роботи можна проводити рідше, пропонуючи учням свої думки й почуття висловити усно.
8.Урок-захист, - можна проводити так: у класі звучить незнайомий музичний твір і, комусь з учнів пропонується висловити своє враження від почутої музики. В ньому може бути виражене як розуміння об'єктивних характеристик музики (жанр, форма, стиль...), так і індивідуальне сприйняття художніх образів (своєрідна програма твору). За узгодженням з класом призначаються два "опоненти", що ставлять до учня запитання, а, можливо, і вступають з ним у дискусію.
Коректність запропонованих запитань, ерудицію того, хто відповідає і його "опонентів" оцінює, "вчена рада".
Такий "Захист" є імпровізованим і проводиться в тих класах, де школярі вже досягли достатнього рівня музичного та загальнокультурного розвитку. В іншихкласах подібні уроки слід проводити тільки після самостійної домашньої підготовки учнів.
9.Урок-картинна галерея, - має різні варіанти. Наприклад, під час звучання незнайомого музичного твору учням пропонується розглянути репродукції 2-х - 3-х картин, що висять у класі, і вибрати ту, яка, на їхню думку, найбільш відповідає музиці. Потім вони аргументують свій вибір. Вчитель прагне, щоб школярі усвідомили, що в пошуках аналогій важливий не стільки зовнішній зв'язок (коли збігаються образи, сюжети), скільки внутрішній, тобто подібність емоційного настрою.
Розглядаючи репродукцію однієї з картин, учні пригадують найбільш підхожі до неї музичні твори. Такі завдання допоможуть розвинути музичну пам'ять, внутрішній слух.
Вчитель прагне передбачити, які твори назвуть школярі. Після їх слухання проводиться бесіда, в якій учні аргументують свої судження. Якщо вони затрудняються назвати відповідні музичні аналогії, вчитель пропонує два-три твори. Порівнюючи їх, кожен вибирає найбільш підхожий.
В основі подібних уроків - синтез музики та образотворчого мистецтва. При цьому вчителеві не слід нав'язувати власні асоціації. Доцільно підвести школярів до розуміння багато значимості творів мистецтва та суб'єктивності їх сприйняття.
Такі уроки сприяють вихованню культури емоцій, розширенню світогляду, більш глибокому сприйняттю мистецтва.
10.Урок-КВД доцільно проводити під Новий рік або присвятити до 1 квітня. Проводити його слід за зразком телевізійного КВД - з командами учасників, ведучим, журі. Для підлітків цікавими є всі традиційні етапи КВД: розминка, виїзний конкурс, конкурс творчих праць (тут - конкурс юних композиторів), конкурс капітанів, домашнє завдання.
Для виїзного конкурсу може бути дібрана різна тематика, наприклад, музичні огляди "По рідному місті", "Музика в нашій школі", "Музика моєї вулиці", "Без пісні нам ніяк не можна". Для підготовки до КВД збирається спеціальний оргкомітет, що розробляє зміст завдань. Бажано, щоб склад журі постійно змінюється. У складі журі може бути і вчитель і більш старші учні. Учитель музики, як член журі, тактовно висловлює свою думку, пам'ятаючи про виховання естетичного смаку учасників гри. Вони повинні знати, що примітив і вульгарність у музичному оформленні, одязі, манері, говорити будуть належно "оцінені".
Нестандартна типологія уроків, порівняно до традиційної більш різноманітна, пов'язана з численними асоціаціями, наповнена різними емоціями. Вона допомагає створити позитивну мотивацію навчальної діяльності, що надзвичайно важливо в роботі з школярами підліткового віку. При цьому підбиваючи підсумок уроку, іноді навіть доцільно відмітити, що повторили, закріпили, що нового дізналися, чого навчилися, тобто допомогти їм усвідомити якість виконання дидактичних завдань.
Але вкінці незвичайного, цікавого уроку ця інформація вже не буде для учнів занадто сухою, бо вони перебуватимуть під достатньо яскравим емоційним враженням.
Деякі типи уроків можуть проводитись частіше (урок-вікторина, урок-подорож). Інші типи уроків - двічі-тричі на рік.
Уроки музики, проведені нетрадиційно, стимулюють творчість учителя й учнів, створюють сприятливі умови для спільної співпраці. Сповнені яскравих вражень, невимушеного спілкування, демократичні за своєю суттю, такі уроки допоможуть зацікавити учнів музикою, внести певні емоції в міжособисті стосунки в класі.
Форми роботи навчально-вихованого процесу в школі.
1. Індивідуальна реєстрація успіхів учнів;
2. Контрольні завдання;
3. Творчі зошити;
4. Додаткові навчання;
5. Факультативи;
6. Використання засобів друку у навчанні;
7. Групове навчання;
8. Програмне навчання;
9. Навчання за допомогою сучасних технологій;
10. Учбові лекції;
11. Учбовий фільм;
12. Шкільні радіопередачі;
13. Програвач;
14. Навчання в суспільному середовищі;
15. Теле-відео-передачі;
16. Кабінетне навчання;
17. Магнітофон;
18. Проблемне навчання;
19. Переписування;
20. Лабораторне навчання;
21. Запрошення до викладання.
22. Навчання в бібліотеці;
23. Тести.
Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти.
12-бальна система
МУЗИКА
Рівні навчальних досягнень учнів Бали Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів
І
початковий 1 Учень сприймає та виконує музичні твори на початковому рівні, небагатослівно їх характеризує, демонструє слабо сформоване художньо-образне мислення, елементарні навички та вміння у практичній музичній діяльності.
2 Учень володіє незначною частиною тематичного матеріалу, має слабо сформований рівень сприйняття музичних творів, виявляє недостатньо сформоване вміння та навички, володіє незначною частиною спеціальної муз. термінології, його словниковий запас дозволяє викласти думку на елементарному рівні.
3 Учень здатний сприймати та виконувати окремі фрагменти муз. творів з конкретним образно-художнім змістом, знає незначну частину муз. тематичного матеріалу, послуговуючись обмеженим термінологічним та словниковим запасом.
ІІ
середній 4 Учень здатний сприймати та виконувати муз. твори на репродуктивному рівні, але не розуміє художньо-образної сфери музичних творів, застосування знань та спеціальної музичної термінології на практиці задовольняє. (задовільне)
5 Учень володіє навичками й уміннями, які дають змогу проаналізувати чи виконати окремі муз. твори, котрі мають художньо покрутну

 
 

Цікаве

Загрузка...