WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA -

... , , ,

̳ . → Розвиток сільських громад потребує команди добровольців з числа висококласних спеціалістів -

Розвиток сільських громад потребує команди добровольців з числа висококласних спеціалістів -

5. Організації, залучені до реалізації проекту.

Виконавцем пілотного проекту на базі смт Гриців та північних районів Хмельницької області є Хмельницька обласна громадська організація Фонд Сталого Розвитку "Стара Волинь" при безпосередній участі Хмельницької обласної державної адміністрації та Адміністрації Президента. (курсивом відзначено організації, які виявили зацікавленість у співпраці, але предметні переговори ще не проводилися, підкреслено установи, які необхідно залучити, особливо на ІІ-й стадії реалізації – формуванні регіональних представництв)

Партнерами проекту є:

 • Міжнародний фонд "Відродження",

 • Корпус Миру США в Україні,

 • Фундація "Україна-США",

 • представництво Єврокомісії в Україні, ( підкресленням відзначені організації, які варто долучити до реалізації проекту)

 • Агенція США з міжнародного розвитку,

 • Програма розвитку ООН.

Цей список буде продовжено і розширено в процесі реалізації пілотної стадії проекту.

6. Стадії реалізації проекту.

І Стадія. Пілотний проект реалізується в північних районах Хмельницької області і передбачає підготовку однієї групи добровольців з 15 осіб для роботи в 5-ти громадах, по три добровольці на мікрорегіон. Мікрорегіон - це група близько розташованих сіл із загальною кількістю населення 7-15 тисяч осіб. Пілотна стадія триває 18 місяців:

 • 2 місяці на формування групи тренерів для підготовки добровольців і інформаційну кампанію;

 • 1 місяць на відбір для навчання 20-ти добровольців і відбір 5-ти мікрорегіонів;

 • 3 місяці для підготовки добровольців і громад;

 • 10 місяців для роботи добровольців в громадах і "відпрацювання" на практиці можливих загроз, технічного оснащення і формування бази даних центрального ІКЦ;

 • 2 місяці для оцінки результатів і формування деталей програми для усієї України.

ІІ Стадія. Підготовчо – організаційна. Вона, орієнтовно, має тривати один рік. За цей рік повинні бути створені на базі діючих громадських організацій, що мають досвід роботи з сільськими громадами: навчально-тренінговий центр та ІКЦ на базі Грицева та чотири регіональних центри: Західний, Центральний, Східний та Південний. Зібрана база даних осіб, що бажають бути добровольцями з, як мінімум, по 50 осіб в кожному регіональному центрі та база даних громад, як мінімум, з 20-ти для кожного регіонального центру.

ІІІ Стадія.Впровадження. На цьому етапі відбувається навчання добровольців і їх робота в реальних умовах сільських громад. Стадія впровадження триватиме три-п'ять років і включає в себе:

1 рік. – відбір та підготовка першої групи добровольців.

2-3 роки – робота першої групи добровольців в громадах і підготовка другої та третьої груп.

4 –й рік – дистанційний супровід громад, де працювала перша група, моніторинг і координація другої та третьої групи, підготовка четвертої групи;

5-й рік – моніторинг без безпосереднього контакту за діяльністю громад, де працювала перша група, дистанційний супровід громад, де працювала друга група, моніторинг громад, де працюють третя і четверта групи, підготовка п'ятої групи.

За цей час (5 років) відпрацьовується повний цикл підготовки, моніторингу та оцінки результатів діяльності Корпусу добровольців.

Під час ІІІ-ї стадії буде відпрацьовуватися циклічність діяльності Корпусу. Можливо, виявиться, що раціональніше термін відбору та підготовки груп добровольців скоротити від 1 року до 6 місяців.

ІV. Стадія. Стабілізація. Передбачає узгодження деталей роботи Корпусу і перехід від проекту до сталої діяльності. На цьому етапі визначається стабільність ресурсного забезпечення Корпусу. Завершується формування усіх юридичних та законодавчих актів, необхідних для діяльності Корпусу.

Моніторинг та аналіз діяльності.

Моніторинг діяльності Корпусу буде проводитися постійно. Відповідальним за моніторинг та аналіз результатів буде заступник виконавчого директора. Інформацію для моніторингу будуть готувати регіональні координатори. Крім того, будуть проводитися регулярні наради-тренінги для працівників регіональних центрів. Періодичність проведення цих зустрічей буде залежати від того, наскільки "гладко" буде проходити впровадження, але не рідше одного разу на квартал. За результатами цих зустрічей будуть готуватися матеріали для наглядової ради та інформаційні матеріали для ЗМІ.

Щороку будуть проводитися стратегічні майстерні із залученням експертів з розвитку сільських громад та учасників проекту. На щорічних Конференціях результати діяльності Корпусу будуть презентуватися для усіх учасників проекту та зацікавлених організацій.

Присутність Корпусу та сільських громад, які беруть чи брали участь в проекті, в мережі Інтернет – теж один із показників успішності реалізації проекту.

7. Організаційна структура.

Головним керуючим органом Корпусу Волонтерів є Наглядова рада, яка складається з представників організацій-партнерів, які фінансують проект. Наглядова рада призначає виконавчу дирекцію в складі виконавчого директора, його заступника та фінансового директора. Виконавча дирекція, за результатами реалізації пілотної стадії проекту, розробляє і формує штати навчально-тренінгового центру, ІКЦ та чотирьох регіональних центрів, які узгоджуються з Наглядовою радою.

8. Календарний план реалізації проекту.

Календарний план реалізації проекту розбито по стадіях і розроблено в розрахунку на те, що пілотний проект розпочнеться з 01 квітня 2007 року і закінчиться 30 вересня 2008 року. У разі зміщення термінів пілотного проекту, змістяться і терміни основного проекту. Характер змін важко передбачити, тому що робота з сільськими громадами дуже залежить від пір року. Терміни, вказані нижче, є оптимальними.

Назва заходу

Терміни реалізації

Основні виконавці

Очікувані результати

1. Пілотний проект.

01.04.07 – 30.09.08

Фонд "Стара Волинь", Хмельницька ОДА

Відпрацьовано необхідну навчально-методичну базу, розроблено план діяльності на основний період, сформовано Наглядову раду та виконавчу дирекцію.

ІІ Стадія. Підготовчо – організаційна.

01.10.08 – 30.09.09

Фонд "Стара Волинь",

Виконавча дирекція Корпусу Волонтерів

Відібрано і підготовлено 4-ри громадські організації для регіональних представництв, сформована навчально-тренінгова база в Грицеві, налагоджена робота мережі ІКЦ

ІІІ Стадія.Впровадження.

01.10.09 – 30.09.12

Виконавча дирекція Корпусу Волонтерів

Перша група волонтерів відпрацювала в громадах і є практичні результати їх діяльності. Розроблено всі необхідні документи та процедури для стабільної діяльності Корпусу

ІV. Стадія. Стабілізація.

01.10.12 – 30.09.14

Виконавча дирекція Корпусу Волонтерів

Корпус виходить на "проектну потужність".

9. Спеціалісти. Для реалізації проекту необхідно підібрати та підготувати:

 1. Працівників центрального офісу

 2. Працівників регіональних центрів

 3. Фахівців навчально-тренінгового центру.

Штатний розклад та специфічні інструкції будуть розроблятися під час пілотної стадії проекту.

10. Оцінка можливостей і загроз.

Найбільше села потерпають від відсутності позитивної інформації та навиків лідерів громад її використовувати. Тому найбільшою можливістю, яку відкриває перед громадою робота добровольця – це вихід в інформаційний простір через мережу Інтернет та налагодження стосунків з іншими громадами.

Наступна не менш важлива можливість – ефективне використання внутрішніх ресурсів громади і адекватна оцінка переваг сільського життя. Отримавши в допомогу добровольця, озброєнного необхідними знаннями і зв'язками, громада отримує консультаційно-навчальний осередок.

Присутність добровольця в одній громаді дає можливість сусіднім селам також підключатися до проектної діяльності і таким чином спрацьовує регіональний компонент.

Українським селам західних регіонів, які не забули що таке сільська громада, буде можливість ділитися своїм досвідом зі східними колегами і таким чином покращувати міжрегіональні та міжкультурні зв'язки.

Використання методик міжнародних програм розвитку сільських громад зробить більш зрозумілими для українців процесів, що відбуваються в світі, а для світу відкриють привабливі сторони українського села і України вцілому.

Успішна робота Корпусу Добровольців для сільських громад сприятиме взаєморозумінню між людьми як всередині громади, так і налагодженню взаєморозвиваючих стосунків між громадами.

Основною загрозою програми може стати слабка політична воля виконавців проекту і непрофесійна координація. Мусить спрацювати принцип "правильні люди в правильному місці в правильний час".

На сьогодні найважливішим питанням є

Хто візьметься за реалізацію проекту у всеукраїнському масштабі?

 • <<
 • 1 2 3
 • >>

 
 

ֳ

...