WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA -

... , , ,

̳ . → Система надання адміністративних послуг «Прозорий офіс» -

Система надання адміністративних послуг «Прозорий офіс» -

Фактично "Прозорий офіс" складається з Інформаційного холу, Центру адміністративних послуг (де здійснюється оформлення та видача дозвільних документів, державна реєстрація суб'єктів господарювання) та Відділу звернень. Крім того, в рамках "Прозорого офісу" розташовано Центр соціального партнерства, де представники громадських організацій надають безкоштовні консультації щодо ведення підприємницької діяльності і допомагають підприємцям сформувати повний пакет документів для здійснення державної реєстрації "під ключ".

В інформаційному холі знаходиться Reception. Тут постійно працюють 2 консультанти, які допомагають відвідувачам зорієнтуватися в роботі всіх підрозділів "Прозорого офісу" і надають довідкову інформацію. Поряд з робочими місцями консультантів розташовано термінали Електронної системи управління чергою, за допомогою яких відвідувач, який звернувся до "Прозорого офісу" за тією чи іншою послугою, простим натисканням пальця на екран терміналу, знаходить потрібну йому послугу і отримує талон з номером своєї черги та номером робочого місця адміністратора, який цю послугу надає. До системи управління чергою під'єднанні 30 робочих місць працівників "Прозорого офісу". Електронні табло системи управління чергою (на яких висвічуються відповідні номери, коли підходить черга клієнта) також висять у холі.

Окрім того, тут розміщені інформаційні термінали, які забезпечують прямий вихід на сайт міської ради, на якому можна отримати будь-яку інформацію стосовно діяльності ради та її виконавчих органів, самого "Прозорого офісу", звернутися до їх керівників і отримати відповідь у визначеному законом порядку. В холі також розташовані куточки відпочинку, де можна комфортно очікувати своєї черги, банкомати декількох банків, кавові автомати, телефонні апарати тощо. Хол обладнаний вільним доступом до мережі Інтернет (система Wi-Fi).

У Центрі адміністративних послуг, розташованому у правому крилі, громадянам та юридичним особам надаються близько ста документів. Тут здійснюються процедури з отримання документів дозвільного характеру у сфері земельних відносин, охорони навколишнього природного середовища, видача копій документів, надання копій рішень та розпоряджень, опрацьовуються питання надання дозволів на експлуатацію об'єктів з небезпечними відходами, видачею документів пожежного нагляду, приймаються підприємці та громадяни щодо питань благоустрою, житлового-комунального господарства, займаються питаннями надання дозволів на експлуатацію. У правому крилі обладнані місця для працівників управління комунального майна, управління містобудування та архітектури міської ради, міської СЕС, міської служби у справах дітей, обласної СЕС, Держгірпромнагляду та Держархбудінспекції по Центральному регіону. Окремий сектор обладнано для Державних реєстраторів, де приймають відвідувачів також і представники ДПІ. Вирішується питання представлення в Центрі органів статистики, ПФУ та ФСС.

У лівому крилі знаходиться Відділ звернень. Першим, кого бачать відвідувачі цього відділу, є адміністратор. Саме ця людина приймає письмові звернення від громадян (поруч із робочим місцем адміністратора знаходиться стійка із зразками заяв). Робоче місце адміністратора також під'єднано до електронної системи управління чергою. Поруч – кімната особистого прийому громадян №1, де відповідно до графіку приймають громадян міський голова, секретар міської ради, заступники міського голови. Далі – кімната особистого прийому громадян №2 (тут здійснюється прийом громадян начальниками управлінь та відділів міської ради). Далі знаходиться сектор по роботі із зверненнями громадян, де реєструються, контролюються та перевіряються на предмет виконання письмові звернення від громадян. Поруч з Відділом звернень також знаходиться канцелярія.

Підкреслимо ще раз: "Прозорий офіс" - це не просто приміщення. Це організаційний принцип і наша філософія управління. Перш за все, ми керувалися прагненням створити максимально сприятливий для швидкого вирішення проблем громадян клімат, скоротити і спростити процедури отримання ними усіх необхідних документів, унеможливити будь-які корупційні дії з боку посадових осіб. Ми прагнемо, щоб відвідувач міг вирішити будь-яке своє питання за один або максимум два візити, отримавши при цьому необхідну кваліфіковану допомогу.

Що ж показав досвід запровадження системи "Прозорого офісу"? За період з жовтня 2008 року по квітень 2009 року він прийняв більше 80 тисяч відвідувачів (частина з них, щоправда, - це відвідувачі міського БТІ, яке певний час також розміщувалось у "Прозорому офісі". На даний момент БТІ виведено в окреме приміщення, яке працюватиме за тією ж системою "Прозорого офісу"). З одного боку – достатньо великий потік людей, щоб робити висновки. З другого боку, можна говорити про висновки лише попередні, оскільки центр працює всього декілька місяців.

Стосовно якості обслуговування: наші внутрішні опитування показали, що майже 85% відвідувачів оцініють якість роботи офісу на "добре" і "відмінно". Більше 80 відсотків відвідувачів також зазначають, що реальна якість надання послуг міською владою суттєво або принаймні частково зросла. Це, безумовно, позитивні тенденції, але не основа, щоб вважати, що всі проблеми вирішенні.

Серед напрямків вдосконалення роботи "Прозорого офісу":

  • Подальше навчання працівників Центру психології спілкування, зокрема, поведінці в конфліктних ситуаціях;

  • Перерозподіл навантаження між працівниками офісу з врахуванням фактичної частоти звернення з тими чи іншими питаннями;

  • Вдосконалення алгоритмів надання послуг, подальше розширення їх спектру;

  • Повне переведення роботи посадовців зі зверненнями громадян з закритих кабінетів у простір "Прозорого офісу";

  • Покращення навігації та інформаційного забезпечення;

  • Вдосконалення технічних рішень, зокрема запровадження системи, яка б дозволяла громадянам відслідковувати хід вирішення їх питання по Інтернету тощо.

В кінцевому рахунку, ми прагнемо вивести надання послуг на рівень чітких і зрозумілих стандартів якості надання адміністративних послуг, які б враховували і формальну сторону (наприклад, такі параметри як простота та швидкість вирішення питань), і сторону суб'єктивну (зручність отримання послуги, ввічливість посадовця, доступність інформації тощо). Запровадження таких стандартів як норми, обов'язкової для дотримання, фактично і означає зміну філософії влади – визнання посадовцями приорітетними соціальних цінностей, визнання ними уваги до людини та професійної компетентності базовими принципами їх діяльності. Сьогодні нами зроблено певні кроки на шляху до досягнення цієї мети, але ми розуміємо, що знаходимось лише на початку цього шляху.

Прийом заяв та звернень від юридичних осіб


Оплата послуг

Видання матеріальної допомоги


Кімната

Особистого

прийому

№1

Державна реєстрація:

№17 Державна реєстрація суб'єктів господарювання

№18 Державна реєстрація суб'єктів господарювання

№19 Державна реєстрація суб'єктів господарювання

№20 Державна реєстрація суб'єктів господарювання

№21 Державна реєстрація суб'єктів господарювання

№22 Державна реєстрація суб'єктів господарювання

Відділ звернень:

№24 Організація особистого прийому громадян керівництвом міської ради та її виконкому

№25 Прийом та реєстрація письмових звернень громадян, надання архівних довідок, копій та витягів з рішень ради та виконкому, надання довідок з кадрових питань

Кім.№26 Організація особистого прийому керівниками виконавчих органів міської ради

Вінницький центр соціального партнерства:

№23 Консультації з питань підприємницької діяльності, реєстрації суб'єктів господарювання, питання оподаткування, видача довідок.

Дозвільні процедури:

№1 Державна архітектурно-будівельна інспекція

№2 №3 Управління земельних ресурсів міської ради

№4 №5 Регіональне управління Держкомземресурсів

№6 Держгірпромнагляд

№7 Адміністратор (охорона навколишнього природного середовища, СЕС, відключення від ЦО і ГВП, небезпечні роботи, об'єкти з небезпечними відходами, Держветслужба, розміщення закладів торгівлі та громадського харчування)

№8 МНС, пожежний нагляд

№9 Охорона навколишнього природного середовища

№10 Дозволи СЕС

№11 Управління містобудування і архітектури міської ради

№12 Адміністратор (відключення від ЦО і ГВП, розміщення закладів торгівлі та громадського харчування, об'єкти з небезпечними відходами, небезпечні роботи, СЕС, Держветслужба)

№14 ДПІ (консультації, видача довідок)

№15 Дозволи УМВС

№26 Адміністратор

Адміністративні послуги міської ради:

№7 №12 Адміністратор (управління освіти, економіки та інвестицій)

№13 Управління комунального майна, облік та розподіл житла

№16 Головне управління житлово-комунального господарства, енергетики, транспорту та зв'язку.

  • <<
  • 1 2
  • >>

 
 

ֳ

...