WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA -

... , , ,

̳ . → Співробітництво України і Швеції в сфері розвитку місцевого самоврядування триває -

Співробітництво України і Швеції в сфері розвитку місцевого самоврядування триває -

Проведення в січні 1996р. в Ірпінській міській раді семінару, на якому розглядались перспективи, основні завдання, напрямки пілотного проекту, можливості використання шведського досвіду місцевого самоврядування, — за участю депутатів міської та селищних рад, керівників міськвиконкому та його відділів, а також експертів Фонду.

Організацію і проведення в лютому 1996р. в м.Ірпені семінару за участю головного менеджера програми Стейнара Лангбакка, керівника проекту Б'йорна Біркоффа, шведських експертів, експертів Фонду та керівників міськвиконкому, на якому були визначені пріоритети щодо реалізації пілотного проекту, вивчався шведський досвід правового регулювання місцевого самоврядування, формування місцевого бюджету, управлінської діяльності органів місцевого самоврядування.

Організацію і проведення в квітні 1996р. ознайомчого учбового візиту до Швеції представників Ірпінського субрегіону під патронажем Б'йорна Біркоффа, та вивчення ними практичного функціонування шведських комун.

Вивчення, починаючи з лютого 1996р., Б'йорном Біркоффом сучасного стану і перспектив розвитку місцевого самоврядування в Ірпінському субрегіоні, підготовка ним аналітичних матеріалів, участь у заходах науково-практичного характеру - семінарах та конференціях.

Підготовку програми і механізму реалізації пілотного проекту, визначення у виконкомі Ірпінської міської ради відповідальних осіб за впровадження проекту.

В 1997 році розпочався другий етап співробітництва Фонду з Шведською Асоціацією Місцевих Влад (SALA). За ініціативою Фонду до реалізації спільної програми, як самостійна сторона, за відповідною угодою від 24 вересня 1996 року була залучена Асоціація міст України (АМУ).

Зокрема, 4-6 вересня 1997року на базі Ірпінської міської ради відбувся міжнародний семінар "Місцеве самоврядування і розвиток підприємництва", на якому з української сторони також були присутні представники Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України, Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Київської облдержадміністрації, Асоціації міст України, Української Асоціації місцевих та регіональних влад, Асоціації демократичного розвитку і самоврядування України. Реалізація пілотного проекту виявилася стимулом для організації цього заходу.

23-25 вересня 1997 р. в Українському Домі проходила виставка "Дні Швеції в Києві". У день відкриття Днів було проведено семінар Sida. Семінар розпочався короткою презентацією Програми розвитку та співробітництва Sida з Україною з акцентом на місцеву демократію, проекти у сфері соціального сектору та розвиток ділового співробітництва. Під час другої частини семінару було розкрито зміст Програми Східних Пріоритетів.

5-9 листопада 1997 р. в Швеції, в м.Стокгольмі відбувся міжнародний семінар за участю 4 представників від урядових структур, 2-від Верховної Ради, 2-від м.Києва, 2-від Фонду. Українські експерти мали змогу прослухати лекції: Особливості діяльності у столиці в порівнянні із "звичайним" містом; Земельна політика столиці; Законодавча база діяльності столиці у порівнянні із "звичайним"; Взаємовідносини між столицею та урядом; Діяльність столичних влад у комерційній сфері; Міжнародні стосунки у столиці;

В дні проведення цього семінару було здійснено кілька ознайомчих візитів до Асоціації Місцевих Влад Швеції (SALA), а також до Стокгольмської міської ради.

11-14 грудня 1997 р. пройшов міжнародний семінар "Фінансово-економічні, муніципальні проблеми малих міст: досвід Швеції та України" за участю шведських експертів. Українська сторона була представлена Фондом, а також Асоціацією міст України, Асоціацією міст Київської області, Кримським республіканським коледжем управління. На семінарі, прес-конференції було обговорено питання: фінансово-економічних проблем малих міст; муніципальних проблем управління в малому місті.

Темою обговорення "круглого столу" були "Проблеми формування сучасної інфраструктури муніципалітету та розробки муніципальних проектів розвитку малого міста".

З 26.02. по 28.02.98 р. відбувся ще один міжнародний семінар в рамках Ірпінського проекту "Місцеві вибори: шведсько-український досвід". В семінарі брали участь представники: Фонду, Асоціації міст України, а також виборчих і виконавчих структур Ірпінського регіону. Від шведської сторони у семінарі взяли участь експерти SALA.

В рамках окремої частини спільної програми розгорталися стосунки між АМУ та SALA. Зокрема, у 1997–1998 роках було проведено 3 семінари та 2 ознайомчих візити українських та шведських мерів в Швецію та Україну для встановлення побратимських зв'язків відповідних міст.

Хронологія подій в рамках програми не охоплює всього спектру стосунків, пов'язаних із розв'язанням проблем місцевого самоврядування. Дуже важливим є те, що програма знайшла підтримку в урядових колах України і Швеції. Насамперед вона підтримана Президентом України щодо здійснення Ірпінського проекту розвитку місцевого самоврядування. Як зазначалося, у 1997 і 1998 роках Президент України видав два укази з цих питань. В цьому напрямку активно працюють також Кабінет Міністрів України, Київська обласна державна адміністрація. Велику увагу приділяють програмі і в Уряді, Міністерстві закордонних справ Швеції, в Sida. Безпосередніми виконавцями програми в даний час є: Фонд, SALA, АМУ, Науково-дослідний фінансовий інститут при Міністерстві фінансів України, органи місцевого самоврядування м. Ірпеня.

Видання Указу Президента України від 27 червня 1997 року щодо Ірпінського проекту перевело його у практичну фазу опрацювання експериментальної моделі місцевого самоврядування. Тому невипадково 20 січня 1998 року було укладено українсько-шведську угоду стосовно нових аспектів реалізації проекту. За нею Sida має профінансувати проект у розмірі 2,3 млн. шведських крон. В Указі Президента України від 29 червня 1998 р. доручено підготувати проект Закону "Про державно-правовий експеримент в м.Ірпені Київської області", орієнтовна структура якого вміщена в цьому бюлетні.

Читачі звернуть увагу ще на декілька цікавих документів. Це – розгорнута програма співробітництва щодо другого етапу Ірпінського проекту. Це також проекти документів, пов'язаних із розвитком спільної програми на основі комплексного бачення та охоплення можливих сфер співробітництва. Такий підхід обговорювався з представниками SALA за участю представників міністерств, інших центральних органів виконавчої влади України в квітні 1998 року. В проектному варіанті були визначені пріоритетні сфери подальшої співпраці. Серед них: соціальне забезпечення; надання громадських послуг на рівні комун та територіальної громади; охорона довкілля; боротьба зі злочинністю, попередження правопорушень; досягнення рівноправності чоловіків і жінок; культурний обмін; нові пілотні проекти. Передбачається, що поряд з основними партнерами у програмі візьмуть участь міністерства фінансів, внутрішніх справ, соціальної політики і праці, сім'ї і молоді, екобезпеки тощо. Подібна програма може стати новим кроком у налагодженні плідного взаємовигідного співробітництва між Україною та Швецією, між їхніми владними структурами, в тому числі на центральному і місцевому рівнях, між територіальними громадами обох країн.

  • <<
  • 1 2
  • >>

 
 

ֳ

...