WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA -

... , , ,

̳ . → Ефективна економічна політика місцевої влади. формула успіху -

Ефективна економічна політика місцевої влади. формула успіху -

ГРОМАДСЬКІСТЬ зацікавлена в можливості брати участь в управлінні, впливати на стратегічні рішення як на рівні міста, так і держави, контролі влади, в реалізації права доступу до інформації.

Шлях, що його обрав Славутич, аби вийти з кризового становища, для України багато в чому унікальний. Зокрема, тому що до участі в розв'язанні місцевих проблем активно долучилась громадськість. Наприклад, 8 років тому в Славутичі почала працювати Громадська рада з розвитку міста. Вона об'єднує соціально активних славутчан: підприємців, працівників ЧАЕС та інших установ міста, пенсіонерів, молодь, представників громадських організацій. Щопонеділка о 18-й вони збираються на засідання ради. Тут обговорюють питання, які згодом виносять на засідання виконкому чи на розгляд міської ради, повсякденні та стратегічні проблеми міста. Йде жвавий, і головне вільний, обмін думками, на основі якого роблять висновки й приймають управлінські рішення щодо різноманітних сторін життєдіяльності Славутича. Це й шляхи створення нових робочих місць та зменшення безробіття, і реформування житлово-комунальної сфери та медицини, й питання ремонту житла, і проблеми поліпшення якості товарів та послуг. Будь-який славутичанин має право прийти на засідання Громадської ради зі своєю ідеєю, пропозицією, проектом. Обговорюють на засіданнях і програми, що їх розроблюють органи місцевого самоврядування. Власне, в Славутичі вдалося створити унікальну модель двостороннього зв'язку між владою та громадою. Чимало з ухвалених Громадською радою проектів успішно втілюють.

Підсумовуючи вищевикладене, можна стверджувати, що інноваційна діяльність "Громадської ради з розвитку міста Славутича" є однією із вдалих форм удосконалення організації управління містом, залучення громадської ініціативи до реалізації подальшого розвитку економіки міста через її реструктуризацію, розширення виробництва, сфери послуг, створення нових робочих місць і в кінцевому результаті - зростання добробуту міської громади.

ДОБРОБУТ КОЖНОГО полягає в тому, щоб мати робочі місця, гідну заробітну плату, піднімати рівень задоволення соціальних потреб, рівень життя.

Інтереси збігаються, а це необхідна й достатня робота для досягнення результатів у соціально-економічному розвитку.

Середньомісячна заробітна плата в місті порівняно з 2003 роком (в розрахунку на 1 штатного працівника) збільшилась на 7,0% і становить 1195,2 грн.; а без урахування ДСП "ЧАЕС" та відособленого підрозділу "Атомремонтсервіс" НАЕК "Енергоатом" – 520,7 грн.

Сьогодні Славутич став конкурентним містом

Порівняно з минулим роком збільшилась кількість суб'єктів підприємницької діяльності з утворенням юридичної особи, які провадять свою роботу в сфері торгівельно-посередницької діяльності, будівельно-ремонтних робіт, транспортних послуг та інші.

У місті створено унікальний комплекс соціальної інфраструктури.

Знакова деталь: у тих, кому довелося тут побувати, виникає стійке враження: Славутич будували спеціально для дітей. Статистика констатує: на 25 тис. жителів – 8 тис. дітей і підлітків. Середній вік славутичан – 30 років. Щорічно тут народжується понад 200 дітей. З розрахунку на 1000 жителів показник природного приросту населення по м.Славутичу в 2004 році склав 2,75. Дошкільна система налічує шість дитячих садків. Юні славутичани виховуються в атмосфері любові до української мови, національної культури, в кожному закладі є групи народознавства, музичні й спортивні зали, а то й басейн з кабінетом лікувальної фізкультури. У місті впроваджується програма ЮНІСЕФ "Славутич – територія, дружня для дитини".

Осередком культурного життя є Дитяча школа мистецтв. На п'яти відділеннях тут навчається близько 800 дітей.

В місті чотири загальноосвітні школи, Центр захисту дітей, Палац дитячої творчості, Бібліотечно-інформаційний центр, фізкультурно-оздоровчі комплекси загальною площею три з половиною тисячі квадратних метрів, юнацька спортивна школа, загальноміський стадіон, яхт-клуб... Серед тутешніх юних спортсменів є переможці, призери кубків світу, Європи, України в багатьох видах спорту.

Одвічна проблема "малих міст" - відтік молодого покоління, яке після школи їде шукати своєї долі до мегаполісів. У Славутичі це питання вирішено. Навчальний центр у складі філій Чернігівського державного інституту регіональної економіки та управління, Національного технічного університету "КПІ" і Національного університету ім.Шевченка запрошує молодих славутичан ставати своїми слухачами, а потім впевнено вступати у самостійне життя. Міжнародний центр розвитку бізнесу "Славутич - ХХІ століття", місцевий бізнес-інкубатор стануть у нагоді сьогоднішнім студентам у майбутньому. І це при тому, що в їхніх батьків-атомників, які не хочуть змінювати фах та йти у "вільне бізнесове плавання", також є перспектива реалізувати свої знання.

У своїй повсякденній роботі міська влада покладається на системну роботу з молоддю. Поряд з професійним депутатським корпусом діє молодіжна міська рада. Славутицька міська громада сповідує просту й водночас високу філософію "Славутич – наш дім! Зробимо його найкращим, найчистішим, найзатишнішим!".

До вирішення питань життєдіяльності міста тут постійно залучають громадськість і наукові установи. Отже, створено ефективну модель місцевої демократії. Муніципальні збори та слухання, засідання Громадської ради з розвитку міста, прямі телеефіри з представниками міської влади, керівниками підприємств, ділові ігри, залучення найширшого кола соціально активної частини населення - форм спілкування в системі "влада-громадянин" впроваджено чимало.

Міста – це міні-держави з усіма атрибутами життєдіяльності, та і держави виникали в далеку давнину саме через об'єднання міст. Не можу й не стверджуватиму, що ця модель ідеальна, але мушу правдиво зазначити, що вона є оптимальна, хоча б тому, що створює рівні можливості для дітей, юного покоління максимально реалізувати свій людський потенціал (ресурс) і ставати особистістю.

Література

  1. Куценко В.І., Удовиченко В.П., Остафійчук Я.В. Соціальна держава (проблеми теорії, методології, практики). – К.: Заповіт, 2003. – 228 с.

  2. Удовиченко В.П. Новітні моделі соціально-економічного розвитку міст в умовах формування ринкових відносин та громадянського суспільства. – К.: Заповіт, 2003. – 340 с.

  • <<
  • 1 2
  • >>

 
 

ֳ

...