WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГроші і кредит → Споживчий кредит - Дипломна робота

Споживчий кредит - Дипломна робота

Банк-еквайєр, встановлюючи свої термінали на АРМах інформаційної системи комунальних платежів, сприяє розширенню сфери її послуг клієнтам, надаючи можливість використовувати безготівкову оплату послуг комунальних підприємств.

Знижки та надбавки

У платіжних терміналах передбачено механізм установки знижок/надбавок. Однак у сферах торгівлі та послуг передбачено лише механізм знижок, який може використовуватися на місцях оплати товару/послуг у комерсанта з метою заохочення безготівкових розрахунків. Встановлення коефіцієнтів знижок — у компетенції адміністратора відповідного закладу, в якому ці товари/послуги надаються тримачем карток.

Варіанти функціонування банків у НСМЕП

Щоб дати можливість банкам-учасникам оптимізувати свою роботу та витрати, НСМЕП передбачено кілька можливих варіантів їх функціонування.

Основні положення, прийняті в НСМЕП:

• окремим учасником системи може бути банк (юридична особа) або його філія (що має МФО), у якій встановлюється автоматизована карткова система (АКС). Для цього філія має отримати дозвіл головної контори свого банку;

• учасник системи за міжбанківськими операціями повинен працювати виключно через процесинговий центр;

• процесинговий центр, як правило, є структурним підрозділом НБУ або комерційною установою, юридично незалежною від банків, які має на обслуговуванні;

• комерційний банк (філії якого є учасниками системи) може мати власний процесинговий центр. За таких обставин він обслуговує лише свої філії;

• учасник системи може мати своїх агентів (банки або їх філії), у яких не встановлено АКС. Тоді учасник системи бере повну фінансову відповідальність за них перед іншими учасниками. Емісія карток проводиться з іменем банку-учасника, в міжбанківському клірингу агенти безпосередньої участі не беруть. Розрахунки з ними проводить учасник системи.

Інформаційну взаємодію із САБ висвітлено у документі "НСМЕП. Опис інтерфейсу з системою автоматизації банку".

Взаємодія (інтеграція) з іншими платіжними системами

Взаємодія НСМЕП, таких міжнародних систем, як VISA і EUROPAY, а також інших систем, які вже діють в Україні, базується на таких принципах:

• використання стандартів ISO;

• взаємне використання інфраструктури (платіжних і банківських терміналів, банкоматів, каналів зв'язку і протоколів), взаємна маршрутизація повідомлень на рівні процесингових центрів;

• використання єдиних технологій взаєморозрахунків, резервування та страхування.

Найбільшою перешкодою щодо взаємодії різних платіжних систем є відсутність міжнародних стандартів за смарт-картами. Діючих стандартів ISO явно недостатньо, особливо коли йдеться про безпечний обмін інформацією зі смарт-картою. Більшість цих проблем будуть розв'язані з переходом міжнародних платіжних систем на смарт-карти і Java-технології.

На сьогодні НБУ та VISA International домовилися про співпрацю з метою узгодження єдиних технологій за смарт-картовими системами. Найближчим часом буде створено спільні робочі групи з таких напрямів: стандарти, технології то безпека. Робота цих груп спрямована на досягнення максимальної інтеграції орієнтовно у 2001—2002 роках. Інтеграція йтиме шляхом використання узгодження стандартів із VISA Int., яка нині їх розробляє на основі Java-стандартів. І відбуватиметься це узгодження не лише на рівні карток, терміналів, банкоматів, а й на рівні технологій, протоколів та регуляційної бази. Це дасть змогу отримати майже повну інтеграцію і використовувати у банках, процесингових центрах одні й ті ж апаратні то програмні модулі.

Взаємодія з уже діючими в Україні платіжними системами, які застосовують смарт-карти (U.E.P.S., Smart City), бачиться в узгодженій їх адаптації до вимог НСМЕП. Причому процес переходу повинен відбуватися поступово, з мінімізацією втрат для банків, процесингових центрів і населення.

Етапи впровадження системи

Першим етапом впровадження системи є втілення пілотного проекту. В рамках цього етапу планується створити два процесингові центри (головний —у м. Києві та регіональний у м. Харкові) та впровадити кілька банківських підсистем у кожному з цих регіонів. У київському регіоні визначено 4 банки-емітенти, у харківському — 2. Функції процесингових центрів виконуватимуть ЦРП та РРП НБУ. Функції Розрахункового банку покладаються на ГУ НБУ. Крім того, НБУ емітуватиме також картки для своїх співробітників.

На цьому етапі планується відпрацювати технічні, організаційні та деякі нормативні питання. Регулятивні документи (положення про систему, регламент роботи системи, типові договори між учасниками, інструкції тощо) матимуть тимчасовий характер, на період дії пілотного проекту. Результати його втілення аналізуватиме державна комісія. Роботи передбачено провести у цьому році.

Після завершення етапу пілотного проекту планується поширити систему на всі регіони України. Нормативна база враховуватиме результати проведення попереднього етапу.

Інформація про учасників розробки НСМЕП наведено в таблиці 2.3.

Таблиця 2.3

Інформація про учасників розробки НСМЕП

Елементи системи

Тип

Розробник П3

Виробник технічних засобів

П3 головного та регіонального процесингових центрів

ПЗ ГПЦ, ПЗ РПЦ

НБУ

ПЗ серверу авторизації банку

ПЗ СА

НБУ

Платні та службові картки (чіп-модулі)

ОС "УкрКОС 1.02",

додатки "Укркоін 1.02"

ТОВ "Фінтронік"

Платіжні термінали (POS)

-

ТОВ "Фінтронік"

ТОВ "Фінтронік"

Amadeo

ТОВ "БІТ"

BULL

Amadeo, Alto

АТ "Техноконсалтинг-Лізинг"

BULL

OMNI 395+

(SC 552 або OMNI 1250)

СП "КартПей"

VeriFone

ELITE

АТ "Банкомзв'язок"

"INGENICO"

Інтер-Ф

НПФ "Енран Телеком"

НПФ "Енран Телеком"

UNITELLER

ТОВ "Юнісистем"

"Okcash AG" (Швейцарія)

Марія-500

ТОВ "Резонанс"

ТОВ "Резонанс"

Банківські термінали (BST)

Amadeo, Alto

АТ "Техноконсалтинг-Лізинг"

BULL

VeriFone OMNI 395+

(VeriFone SC 552 або

VeriFone OMNI 1250)

СП "КартПей"

VeriFone

Інтер-Ф

НПФ "Енран Телеком"

НПФ "Енран Телеком"

-

ТОВ "Фінтронік"

ТОВ "Фінтронік"

UNITELLER

ТОВ "Юнісистем"

"Okcash AG" (Швейцарія)

Марія-500

ТОВ "Резонанс"

ТОВ "Резонанс"

Банкомати

Ulysse-4f

ТОВ "БІТ"

BULL

Siemens Nixdorf

АТ "Техноконсалтинг-Лізинг"

АТМ 5084

ТОВ "Фінтронік"

ПЗ комерційного банку

ПЗ КБ

ТОВ СНВФ "Аргус"

-

ТОВ "Лайм Системс"

-

ТОВ "БІТ"

-

ТОВ "Софт Ревю Лаб"

-

ДП "ЕР-Стайл Україна"

-

ТОВ "ІБІС"

-

НПФ "Енран Телеком"

-

АТ "Техноконсалтинг-Лізинг"

-

НВП "Бескид" Лтд

-

Міжнародний центр інформаційних технологій INT

-

Модулі безпеки

HSM

ТОВ "Фінтронік"

ТОВ "Фінтронік"

Таксофони

-

ТОВ "Фінтронік"

ТОВ "Фінтронік"

-

ВКФ "Телекарт"

ВКФ "Телекарт"

ЕККА

SILEX-6004 та ін.

СП "Лінк-Лтд"

СП "Лінк-Лтд"

АТ "Датекс Україна"

НПФ "Енран Телеком"

НПФ "Енран Телеком"

Міжнародний центр інформаційних технологій INT

НВО "Електронмаш"

СУЕБ "Мегабанк"

-

КП НВП "ВАС"

-


 
 

Цікаве

Загрузка...