WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГроші і кредит → Банківська система зарубіжних країн - Реферат

Банківська система зарубіжних країн - Реферат

органів.
Зупинимося докладніше на серці британської банківської системи - Банці Англії.
Банк Англії - найстаріший центральний банк миру. Даний інститут з'явився в кінці сімнадцятого століття в Англії, в результаті так званої операції між майже збанкрутілим урядом і групою фінансистів.
У будь-якій сучасній економіці центральний банк грає винятково важливу роль. Особливо вірно це ствердження по відношенню до Банку Англії, по-перше, через тієї винятково важливої ролі, яку грає у Великобританії банківський сектор і по-друге, у силу того, що Лондонський Сіті заразом є одним із провідних міжнародних фінансових центрів сучасного світу. Банк Англії формально не є непокладом фінансовою установою, Казначейство Сполученого Королівства має право віддавати розпорядження Банку. Але звичайно Казначейство не використовує це право, за винятком критичних випадків або принципових рішень про структуру Банку Англії.
У силу історичної традиції Банк Англії не прагне до високого ступеня регулювання банківської системи. Проте, після кожної банківської кризи ступінь втручання зростала. Так як традиції державного регулювання не дуже глибоко укорінені в англійській економіці ( навіть сам Банк Англії виникнув і тривалий година розвивався як приватний банк), а також у силу консервативного поводження, роль Банку часто недооцінюється. Проте Банк є цілком сучасним інститутом, мабуть одним із самих професійних центральних банків усього світу і непогано справляється з динамичним життям лондонського Сіті.
Численні функції, які виконує Банк Англії можна розділити на дві групи:
1. група - прямі професійні обов'язки, витікаючі з банківського статусу (депозитно-позикові, розрахункові і емісійні операції);
2. група - контрольні функції, за допомогою яких держава здійснює втручання в грошово-кредитну систему, намагаючись впливати на хід економічних процесів.
У цій своєї ролі Банк Англії виступає, спираючись головним чином на традиції, а не на правові норми. Різноманітні правила і процедури, що регламентують діяльність кредитно-банківських установ, встановлені в порядку " джентльменських угод" між цими установами і Банком Англії.
Існує безліч функцій Банку Англії, але всі вони покликані до досягнення трьох головної мети. Серед них:
1 Підтримка вартості національної валюти, головним чином за допомогою операцій на ринку, узгоджених з урядом, - іншими словами, здійснення грошової політики;
2 Забезпечення стабільності фінансової системи через прямий контроль над банками і учасниками фінансових ринків Ситі і забезпечення стійкої і ефективної системи платежів;
3 Забезпечення і підвищення ефективності і конкурентоспроможності фінансової системи усередині країни і зміцнення позицій Лондонського Ситі як провідний міжнародний фінансовий центр.
Як будь-який інший банк, Банк Англії надає ряд послуг своїм клієнтам. Проте клієнти Банку Англії відрізняються від клієнтів інших банків. Можна виділити 3 найбільш важливих групи клієнтів:
1. Комерційні банки. Всі клірингові банки мають рахунки в Банку Англії. У операціях клірингу використовуються рахунки клірингових банків в Банку Англії. Банки зобов'язані мати певну суму на рахунку, і не мають права перевищувати її. (Всі банки, що здійснюють діяльність у Великобританії, містять 0,35 % від суми всіх своїх депозитів на рахунку (депозиті) Банку Англії). Ця норма резервів і забезпечує головне джерело доходу Банку Англії.
2. Центральні банки інших країн мають рахунки і тримають золото в Банку Англії і можуть вести справи в Лондоні через Банк Англії.
3. Уряд тримає рахунки в Банку Англії, таким чином, платежі, податки до бюджету і платежів з бюджету на соціальні потреби проходять через рахунки Банку Англії.
Функції Банку Англії.
Відповідно до вищесказаного можна виділити перші три функції Банку Англії:
1 Банк Англії служить банком для комерційних банків
2 Банк Англії служить банком для інших центральних банків
3 Банк Англії служить банком для уряду
Інші функції Банку Англії:
4 Здійснення монетарної політики. Банк Англії радить з приводу методів політики і є відповідальним за її виконання.
5 Здійснення емісії банкнот
6 Здійснення валютних операцій і контролю, управління золотовалютними резервами країни від імені Казначейства.
7 Здійснення нагляду за кредитними установами, валютними і кредитними ринками - в цілому за банківською системою.
8 Банк Англії - член Європейського Валютного - це початкова стадія Європейського центрального банку, який буде затверджений в 1998 році.
Банк Англії володіє формальною незалежністю від уряду, хоча працює під керівництвом Міністерства Фінансів.
Розглянемо докладніше деякі з функцій.
" Дуже складну роль Банку Англії доводиться виконувати, здійснюючи контроль і регулювання грошово-кредитної сфери. Пов'язані з цим функції залучають Банк до орбіти національної економічної політики, де, крім глибоких професійних знань, потрібне уміле політичне маневрування.
Проте, в Англії грошово-кредитні методи регулювання економіки залишаються серед найважливіших інструментів державного монополістичного втручання, а роль в них центрального банку особливо значної у зв'язку з тим, що в країні практично відсутні впливові кредитні установи, що належать державі.
Першою метою центрального банку є підтримка цінності національної валюти. Грошова політика покликана сприяти стабілізації реальної вартості грошової одиниці вимірювання. У Великобританії грошова політика здійснюється головним чином за допомогою регулювання процентної ставки.
В даний час поняття "стабільний рівень цін" в багатьох країнах наповнюється практичним змістом. У більшості з них стабілізацію пов'язують з дуже низьким рівнем інфляції. У разі дестабілізації вся провина не повинна списуватися на слабке управління грошовою політикою або її практичну відсутність. Причини, як правило, криються набагато глибше.
Досягнення цінової стабільності в даний час в Англії має 2 напрями:
1) досягнення середнього рівня інфляції 25% або менше і
2) відкритіший (вільний) режим проведення грошової політики.
Проведення монетарної політики, тобто визначення, головним чином, рівня процентних ставок, що забезпечують досягнення інфляційної мети, покладено на Банк Англії і Казначейство ( Банк Англії у відмінності від інших банків не може діяти незалежно від уряду). Прийнятий в 1946 році Акт Банку Англії дає Казначейству право випускати вказівки Банку Англії і, хоча Казначейство ніколи це право не використовувало, відносини між ними такі, що фінальне рішення з приводу процентних ставок ухвалює Міністр Фінансів. Проте, Банк Англії грає дуже важливу роль в ухваленні рішення. При підготовці Звітупо інфляції і процентним ставкам Банк Англії бере до уваги внутрішні і зовнішні економічні і монетарні чинники, які матимуть відношення до інфляції майбутніх двох років. Рада Банку з процентних ставок містить інформацію про зміни, що впливають на промисловість і торгівлю в різних регіонах Англії, що надається агентами Банк Англії.
Після того, як рішення про методи грошової політики ухвалене, Банк Англії починає діяти, використовуючи механізми, описані

 
 

Цікаве

Загрузка...