WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГроші і кредит → Грошово-кредитна система США (пошукова робота) - Реферат

Грошово-кредитна система США (пошукова робота) - Реферат

р.
Наявні гроші 116,7 148,3 193,2 232
ЛЛ 414,9 526,9 750,9 795
М2 1632,6 2184,6 2862,1 3232
У табл. 5 наведено показники грошової маси та ліквідні активи за грудень 1991-1995 pp.
Таблиця 5 Грошова маса та ліквідні активи в США МЛпд дол
Показник 1991 р. 1992 р. 1993 р. 1994 р. 1995 р.
Наявнігроші 267,4 292,8 322,1 354,5 370,5
ЛЛ 897,3 1024,4 1128,6 1148,0 1129,8
М2 3547,9 3515,3 3583,6 3616,9 3755,1
МЗ 4176,0 4182,9 4242,3 4304,1 4548,2
Спостерігається швидке зростання грошових агрегатів М, що містять високоліквідні кредитні зобов'язання, які легко перетворюються в активні гроші. Це свідчить про нагромадження у господарстві США величезного інфляційного потенціалу, який може підірвати стабільність грошового обігу країни.
2. Федеральна резервна система
Федеральна резервна система США (Federal Reserve System) - центральна установа у банківській системі, що відповідає за монетарну політику США, центральний банк ("банк банків", агент уряду при обслуговуванні державного бюджету).
Федеральну резервну систему створено у 1913 р. (дві спроби утворити центральний банк США у 1811 та у 1836 р. були невдалі). Ворожості американців до заснування центрального банку поклала край паніка у 1907 р. Тому в 1908 р. закон Олдрича-Ріланда визна-
чив завдання розробити проект організації центрального банку. У 1913 р. згідно із законом про Федеральну резервну систему створюється ФРС з 12 федеральними резервними банками.
Ф. Мишкін вважає, що ФРС має "формальну інституційну структуру, а разом з тим і неформальну структуру, що визначає, де всередині Федеральної резервної системи зосереджується справжня влада" [70, с 471].
Формально ФРС складається з таких структурних одиниць (рис. 7):
o Рада керуючих;
o 12 федеральних резервних банків (ФРБ);
o банки-члени (приблизно 40 % комерційних банків США і національні банки);
o Федеральний комітет відкритого ринку (FOMC);
o Федеральна консультативна рада.
Рис. 7. Формальна структура Федеральної резервної системи
Голова Ради керуючих впливає на Раду керуючих через право вста-новлювати порядок денний засідань Ради і FOMC, виступати від імені ФРС і вести переговори з Конгресом і Президентом США (голова також впливає на Раду своїм авторитетом).
Федеральна резервна система на практиці функціонує як об'єдна-ний центральний банк, що контролюється Радою керуючих, і зокрема головою Ради керуючих. Проте ФРС як державна установа більш незалежна, ніж інші установи уряду США.
Рада керуючих ФРС (Board of Covernors of the Federal Reserve System) складається із семи чоловік (включаючи голову) і відіграє вагому роль у прийнятті рішень ФРС. Кожний керуючий призначається президентом США і затверджується сенатом. Керуючі виконують свої обов'язки протягом лише одного 14-річного строку і делегуються
від 12 федеральних резервних округів. Рада керуючих бере активну участь в ухваленні рішень щодо здійснення монетарної політики. Керуючі є членами FOMC (Рада підтверджує або не схвалює облікову ставку ФРБ).
Рада керуючих має законодавчо закріплені обов'язки, що не стосуються безпосередньо монетарної політики (у 1933-1968 pp. згідно з інструкцією "Q" встановлювала максимальні процентні ставки за певними видами депозитів; у 1969-1982 pp. мала право регулювати і контролювати кредит).
Федеральні резервні банки (Federal Reserve Banks) - це 12 окружних банків, що утворюють ФРС. Кожний банк є "квазігромад-ською, зареєстрованою як корпорація, інституцією, якою володіють приватні комерційні банки округу, що є членами ФРС. Ці Банки - члени ФРС купують акції у свого окружного ФРБ (вимога до членства), і дивіденди, що сплачуються на ці акції, обмежуються до 6 % річних" [70, с 475].
Федеральні резервні банки виконують такі функції:
o здійснюють кліринг чеків;
o емітують нові гроші;
o вилучають зношені гроші з обігу;
o оцінюють окремі заявки на злиття банків;
o керують і надають дисконтні позички банкам у своїх округах;
o досліджують стан банків-членів;
o залучаються до здійснення монетарної політики (встановлюють облікову ставку, вирішують, які банки можуть отримувати дисконтні позички від ФРБ, вибирають одного банкіра для служби у Федеральній консультативній раді, мають голос у FOMC).
Банки - члени ФРС - це всі національні банки (зареєстровані службою контролера грошового обігу США) і близько 40 % комерційних банків США у 90-х роках. Закон про дерегулювання депозитних інститутів і контроль за грошовим обігом (1980 р.) поставив в однакове становище банки (члени і не члени ФРС) щодо резервних вимог.
Федеральний комітет відкритого ринку (Federal Open Market Comette) ухвалює рішення стосовно здійснення операцій на відкритому ринку. Цей комітет складається з семи членів Ради керуючих ФРС, президента ФРБ Нью-Йорка та президентів чотирьох інших ФРБ. Очолює FOMC голова Ради керуючих ФРС. В обговоренні питань беруть участь інші сім президентів окружних банків.
Федеральний комітет фактично не купує і не продає цінних паперів, а надсилає директиву до торгового бюро ФРБ Нью-Йорка, де керуючий внутрішніми операціями на відкритому ринку здійснює нагляд за купівлею-продажем державних цінних паперів.
Федеральна консультативна рада не впливає істотно на політику ФРС і виконує здебільшого церемоніальні функції.
Розглянута офіційна (формальна) структура ФРС не відображає реальної влади, а також структур, що ухвалюють рішення. Тому розглянемо неформальну структуру ФРС (рис. 8).
Рис. 8. Неформальна структура Федеральної резервної системи
Хоча ФРС підпорядковується безпосередньо Конгресу, згідно із законом Конгрес або президент не можуть здійснювати політичного тиску на її керівників. Незважаючи на це Рада керуючих має координувати свої дії з політикою президентської адміністрації та Конгресу. Федеральна резервна система не отримує фінансування від Конгресу, але на оперативні витрати стягує гроші з прибутків від інвестицій та з плати за надані послуги. Коли виникає суперечність -прагнути одержувати прибутки чи служити інтересам суспільства, ФРС має вибрати друге.
Федеральну резервну систему засновано Конгресом у 1913 р. для посилення нагляду за банківською системою та припинення банківських криз, що періодично виникали у XIX ст. Внаслідок Великої депресії 30-х років Конгрес наділив ФРС правом змінювати резервні вимоги до комерційних банків і регулювати маржу фондових ринків. З часом було прийнято й інші закони, що полегшили можливість ФРС давати кредити при наближенні фінансових катастроф.
Під час Другої світової війни діяльність ФРС зводилася до надання права Міністерству фінансів США

 
 

Цікаве

Загрузка...