WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГроші і кредит → принципи, функції, форми, значення, кредитування в Україні - Курсова робота

принципи, функції, форми, значення, кредитування в Україні - Курсова робота

позичальником. Порушення даного зобов'язання може стати основою для дострокового відгуку кредиту або введення штрафного (підвищеного) позикового процента.
Правилами видачі кредитів є:
ПРОЦЕНТНА СТАВКА. Зараз в Україні розмір кредитних ставок варіюється від 12-18% (у валюті) до 25-35% і вище (у гривнях). Але ми говоримо про ставки для реально видаваних кредитів, а не про ті випадки, коли банк, кажучи мовою маркетологів, відбудовується від клієнта ціновою політикою, тобто робить все можливе, щоб не видавати кредит. При отриманні кредиту вам ще доведеться розщедритися на накладні витрати - іншими словами, заплатити за оформлення, страхування кредиту і застави, нотаріальні послуги і т.д. (в середньому, 2% суми).
Доларові кредити тепер видаються по ставці 13-14% річних, гривневі - 18-19%. Ставки знизилися в середньому на 2-3 процентні пункти. У банку стверджують, що кредитні ставки не змінюватимуться на термін дії договору.
ТЕРМІНИ, ПРОТЯГОМ ЯКИХ БАНК УХВАЛЮЄ РІШЕННЯ ВИДАТИ КРЕДИТ. Звично від моменту отримання банком заявки до видачі кредиту в головній конторі банку або в його філіалі (якщо філіал має повноваження самостійно видавати кредити і якщо сума кредиту не перевищує встановлену для філіалу "кредитну стелю") йде мінімум тиждень. Цей термін необхідний банку, для того, щоб оцінити заставу, розібратися у фінансовій діяльності підприємства-позичальника, провести юридичну оцінку кредитної операції (звичайно це робить служба безпеки банку) і одержати добро кредитного комітету банку, в який входять банківські топ-менеджери. Часто швидкість видачі кредиту залежить від вашого бажання співробітничати з банком - наприклад, надати машину банківським експертам для виїзду на місце і оцінки заставного майна.
ФОРМА І ВЕЛИЧИНА ЗАСТАВИ. Обов'язково звертайте увагу на вимоги банку до вигляду і величини застави. Одні банки віддають перевагу нерухомості, інші - високоліквідні форми застави, але в більшості з них можна закласти як основні засоби (будівлі, споруди, устаткування), так і товар (у деяких банках - навіть товар в обороті). Всі банки вимагають, щоб вартість застави перевищувала розмір позики (банкір враховує ризик неповоротності кредиту, відсотків по ньому, витрати на можливі судові витрати). Але якщо ви одержуєте кредит в "рідному" банку (там, де вже відкритий рахунок і у вас вже є кредитна історія), оцінна вартість застави може бути максимально близькою до розміру кредиту. Можливий навіть овердрафт (кредит без застави, звично в розмірі не більш 15-20% суми середньомісячного залишку).
Приватного підприємця, що прийшов в банк за кредитом, можуть попросити пред'явити довідку від психіатра. Банки самостійно оцінюють заставу, навіть якщо у вас є висновок незалежних оцінювачів. Природно, оцінна вартість лише наближається до ринкової і ніколи не перевищує її.
Якщо ви берете кредит під заставу автомобіля, слід пам'ятати, що рік випуску і стан автомобіля істотно вплинуть на його оцінну вартість, а розмір кредиту не перевищить 30-40% цієї вартості. Будьте також готові до того, що банк висуне вимогу залишити автомобіль на банківській автостоянці без права його експлуатації до кінця розрахунків за кредитним договором.
ВИМОГИ БАНКУ ДО УМОВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПОЗИЧАЛЬНИКА (ДОКУМЕНТАЛЬНІЙ БАЗІ). Список документів, що містить ці вимоги, звичайно полягає мінімум з десяти пунктів. Як правило, цих пунктів навіть більше (у деяких банках справа доходить до виписок з податкової за позаминулий рік). Приватного підприємця (не юридична особа) можуть попросити пред'явити довідку від психіатра. Ця вимога звичайно пов!язана з можливістю махінацій з боку клієнтів-позичальників. Видавши кредит недієздатній особі, банк позбавляється права вимагати повернення кредиту навіть через суд.
ІНШІ УМОВИ (ТЕРМІН КОРИСТУВАННЯ КРЕДИТОМ, ГНУЧКІСТЬ ГРАФІКА ВИПЛАТИ ПОЗИКИ і т.д).
Ці нюанси можуть виявитися вирішальними. Наприклад, чим довший термін користування кредитом, тим, як правило, менше періодичні виплати. Але у такому разі сам кредит виявляється дорожчим, тобто за користування доведеться платити більше.
Базові функції кредиту.
Місце і роль кредиту в економічній системі суспільства визначаються також передусім: що виконуються ним функціями як загального, так і селективного характеру.
Перерозподільча функція. У умовах ринкової економіки ринок позикових капіталів виступає як своєрідний насос, що відкачує тимчасово вільні фінансові ресурси з одних сфер господарської діяльності і що направляє їх в інші, що забезпечують, зокрема, більш високий прибуток. Орієнтуючись на диференційований її рівень в різних галузях або регіонах, кредит виступає в ролі стихійного макрорегулятора економіки, забезпечуючи, задоволення потреб об'єктів додатку капіталу, що динамічно розвиваються в додаткових фінансових ресурсах. Однак в деяких випадках практична реалізація вказаної функції може сприяти поглибленню диспропорцій в структурі ринку, що найбільш наочно виявилося в Росії на стадії переходу до ринкової економіки, де перелив капіталів з сфери виробництва в сферу звертання прийняв загрозливий характер, в тому числі за допомогою кредитних організацій. Саме тому одна з найважливіших задач державного регулювання кредитної системи раціональне визначення економічних пріоритетів і стимулювання залучення кредитних ресурсів в ті галузі або регіони, прискорений розвиток яких об'єктивно необхідний з позиції національних інтересів, а не виключно поточної вигоди окремих суб'єктів господарювання.
Економія витрат звертання. Практична реалізація цієї функції безпосередньо витікає з економічної суті кредиту, джерелом якого виступають в тому числі фінансові ресурси, що тимчасово вивільняються в процесі кругообігу промислового і торгового капіталів. Тимчасової розрив між надходженням і витрачанням грошових коштів суб'єктів господарювання може визначити не тільки надлишок, але і нестача фінансових ресурсів. Саме тому так широке поширення отримали позики на заповнення тимчасової нестачі власних оборотних коштів, що використовуються практично всіма категоріями позичальників і забезпечуючи істотне прискорення оборотність капіталу, а отже, і економію загальних витрат звертання.
Прискорення концентрації капіталу. Процес концентрації капіталу є необхідною умовою стабільності розвитку економіки і пріоритетною метою будь-якого суб'єкта господарювання. Реальну допомогу в рішенні цієї задачі надають позикові кошти, що дозволяють істотно розширити масштаб виробництва (або іншої господарської операції) і, такимчином, забезпечити додаткову масу прибутку. Навіть з урахуванням необхідності виділення частини її для розрахунку з кредитором залучення кредитних ресурсів більш виправдане, ніж орієнтація виключно на власні кошти. Слідує, однак, зазначити, що на стадії економічного спаду (і тим більше в умовах переходу до ринкової економіки) дорожнеча цих ресурсів не дозволяє активно використати їх для рішення задачі прискорення концентрації капіталу в більшості сфер господарської діяльності. Проте, функція, що розглядається навіть у вітчизняних умовах забезпечила певний позитивний ефект, дозволивши істотно прискорити процес забезпечення фінансовими ресурсами відсутніх або надто мерозвинених в період планової економіки сфер діяльності.
Обслуговування товарообороту. У процесі реалізації цієї функції кредит активно впливає на прискорення не тільки товарного, але і грошового обігу, витісняючи з нього, зокрема, готівку. Вводячи

 
 

Цікаве

Загрузка...