WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГроші і кредит → Грошово-кредитна система - Контрольна робота

Грошово-кредитна система - Контрольна робота

роздрібну торгівлю у пристосованих для цього місцях, зменшувати торгівлю без використання касових апаратів, особливо торгівлю на ринках та торгівлю з рук. Встановити обмеження прийому готівкових коштів від населення у сфері роздрібної і оптово-роздрібної торгівлі та надання послуг при відсутності касових апаратів.
10. Доцільно розробити відповідний механізм обов'язкового використання банківських рахунків під час придбання нерухомості, автомобілів, побутових предметів довготермінового використання тощо. Крім цього, через механізм податкової декларації ввести процедуру підтвердження джерел походження доходів громадян при купівлі вищенаведених товарів та внесенні значних за обсягом вкладів на банківські рахунки.
11. Розробити і реалізувати механізм використання ОВДП для акумуляції вільних засобів населення та їх наступного державного інвестування в розвиток економіки. Паралельно варто сформувати ефективний механізм страхування банківських депозитів і внесків. Створити умови, за яких депозитні ставки по гривні будуть привабливішимії, ніж по долару. В ньому випадку власники вільних коштів в іноземній вайюті вкла.ч.атимуті.їх не в доларах, а в гривнях.
12. Залучати вільні кошти населення через мережу існуючих комерційних банків з одним істотним уточненням: уряд разом з ІІБУ повинен вибрати (краще на тендері) й призначити для роботи з депозитами населення уповноважені банки, які через свої територіальні мережі відділень і філій починають працювати у напрямі залучення вкладів населення. Зрозуміло, що без гарантій з боку держанії і визначених пільг, а також серйозної роз'яснювальної роботіи, дохідливої, переконливої реклами нічого не буде.
13. Суттєво знизити податковий тиск на фізичну особу і товаровиробника. Податки на доходи громадян ге мають перевищувати 15-20%. Крім того, доцільно задіяти шкалу податків не прогресивну як зараз, а прогресивно-регресивну: до якогось певного значення розмір податку зростає, а потім знижується. В такому випадку податки платитимуть майже всі: і з малими (тому що сума податку мізерна), і з середніми (сума податку - "по-кишені"), і з високими доходами (сума податку незначна порівняно із загальним доходом). Це дасть можливість уникнути на підприємствах подвійної бухгалтерії (одна - для податкової адміністрації, друга- для виплати зарплати у конвертах, з якої податки не стягуються). Слід диференціювати шкалу нарахувань на заробітну плату, які сплачуються юридичними особами, і зробити її регресивною, тобто чим вище рівень заробітної плати на підприємстві, тим нижчою має бути відсоток нарахувань на заробітну плату. Такий підхід стимулюватиме нарахування і виплату заробітної гіла-'іи в повному обсязі. Крім того, доцільно нарешті відмовитися від ведення паралельно двох видів обліку: бухгалтерського й податкового, тому що дані бухгалтерської звітності щодо обсягів реалізованої продукції та отриманих доходів, балансових збитків підприємств не збігаються з визначенням бази оподаткування з ПДВ і податку на прибуток.
14. Широко використовувати чилійський досвід створення фінансової системи, що включає банки, пенсійні та страхові фонди, звичайно, з урахуванням умов України. Ядром цієї системи могли б стати недержавні пенсійні фонди, в які кожний працюючий щомісяця перераховує не менше 10% своєї зарплати. Тоді б виникла зацікавленість не приховувати свої прибутки, а навпаки показувати їх і перераховувати великі суми до зазначених фондів. Поширити відповідно до Указу Президента України "Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії "Київміськбуд" розпочатий економічний експеримент щодо залучення коштів населення під житлове иудівніїцтво. Необхідно також прискорити проведення пенсійної реформи, насамперед запровадження суцільного персоніфікованого обліку внесків фізичних осіб на загальнодержавне державне пенсійне страхування, що сприятиме легалізації доходів громадян, зробить некорисним приховування доходів, тому що в іншому випадку меншою буде Й пенсія.
15. Розробити і здійснити заходи з метою недопущення незаконного відпливу валюти за межі України. Початок цьому закладено Розпорядженням Президента України "Про впорядкування контролю за зовнішньоекономічною діяльністю резидентів України" від 21 лютого 2000 року.
16. Прискоритц.розробку і проходження у Верховній Раді України законопроектів щодо амністування тіньових капіталів та повернення з-за кордону валютних коштів, а також регулювання піі-тань, пов'язаних з відмиванням, пошуком, арештом та конфіскацією доходів, одержаних злочинним шляхом.
17. Розробити і запровадити порядок ліцензування Національним баиком України відкриття Фізичними особами-резидентами рахунків в іноземних банках.
18. Продовжити вдосконалення механізму чи використання готівки суб'єктами господаріонання і посилення системи контролю зп дотриманням ними касової дисципліни та внести відповідні зміни до чинних нормативно-правових актів, а також посилити контроль за розрахунками із заробітної плати на підприємствах усіх форм власності.
19. Доцільно також ввести звітність про обсяги готівкової іноземної та иаціональної валюти, що ввозиться в Україну та вивозиться з України фізичними і юридичними особами па основі митних документів.
20. І нарешті: рішення уряду і НБУ про введення "плаваючого" курсу гривні сприятиме зменшенню готівкового обороту, тому що такий механізм курсоутворення, який є небезпечним через можливе збільшення інфляції, потребує здійснення більш жорсткої бюджетної і грошово-кредитної політики, тобто встановлення посиленого контролю з боку НБУ за обігом грошової маси.
2. Комерційний кредит.
Міжгосподарський кредит - це кредит, який існує між функціонуючими суб'єктами господарювання. Його видами є комерційний кредит, дебіторсько-кредиторська заборгованість, аванси покупців, тимчасова фінансова допомога, лізинг. Межі міжгосподарського кредиту визначаються розміром резервних капіталів, які є урозпорядженні суб'єктів господарювання - кредиторів, а також регулярністю припливу грошового капіталу за рахунок реалізації товарів і можливості трансформації наданого міжгосподарського кредиту в банківський або отриманий міжгосподарський. Причому погашення цих кредитів у визначений строк передбачає своєчасне надходження платежів від покупців. У цілому існування міжгосподарського кредиту значною мірою пов'язане з недостатнім розвитком банківського кредиту.
Комерційний кредит - це форма руху безпосередньо промислового капіталу і спосіб перетворення товарного капіталу у грошовий шляхом продажу товарів з відстроченням платежу та з поверненням боргу грошима. Отже, комерційний кредит є різновидом грошового кредиту. З одного боку, він прискорює реалізацію товарів продавцям, а з іншого - надає можливість покупцеві користуватись товаром до отримання коштів від реалізації своєї продукції. Таким чином, комерційний кредит сприяє прискоренню кругообігу капіталу у грошовій формі як на окремих підприємствах, так і в цілому у суспільстві. Комерційний кредит виникає за побажанням і згодою сторін - продавця і покупця - і має і:і;кч.і ічізііачениП напрям і межі.
Кредитор може надати кредит лише своєму покупцеві, а його межі ті ж самі, що Гі міжгосподарського кредиту взагалі. Як правило, комерційний кредит і- короткостроковим, бо обслуговує тільки процес реалізації товарів,

 
 

Цікаве

Загрузка...